Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam chciałbym zrobić ze swojej repliki para sniperke ok 400fps żeby była celna i zasięg dosyć spory.

 

Co powinienem wymienić :

Precke napewno ale na jaką ?

i co jeszcze

 

W tej chwili mam wymienione :

Komore HU na King Armsa

Gumke Systema

+ zamawiam niedługo dystanser Deep Fire

Edited by murek94
Link to post
Share on other sites

Sam mam lufę KM Heada i uważam, że to najlepsze co możesz kupić poza promykiem, ale pisałeś o parasnajperce więc rozumiem, że lufa musi być najlepsza z najlepszych dlatego podałem prometheusa. KM Heady też są bardzo dobre, jeśli masz okazje gdzieś taniej wyrwać to bierz. W przypadku kolegi tak jak piszę w stocku było 400fps, jednak nie zaręczę Ci, że wszystkie m16G&P tak mają :) Najlepiej poczytaj w temacie o replice. Poza tym jeśli myślisz o tuningu to rozumiem, że brakuje Ci zasięgu i chcesz mieć więcej mocy niż w tej chwili, a nie robisz go po to żeby mieć 400fps więc sam sobie odpowiedz czy potrzebujesz bore upa czy nie.

Edited by KaczorLsm
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam tak samo jak Ty kolego M16 G&P i wsadziłem lufę KM do tego komorę HU Prometheusa gumkę Systemy wszystko zgrywa się znakomicie...Po modernizacjach w gearboxie i wsadzeniu sprężyny Guardera m130 udało mi się uzyskać 480fps:)

Pamiętaj o dobrych kulkach dużo od nich zależy!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Najtaniej będzie wrzucić po prostu m130, co bebechy G&P wytrzymają bez problemu :)

mi w ASGshopie zrobili tuning 450 (wymiana zebatek, głowicy tłoka i psrezyny na 130) i po 4 miesiacach sie sypnął tłok (strzelam najczesciej na semi) wiec nie mów o wytrzymalosci bebechów, bo nie kazde tyle samo wytrzymuja :P

 

400FPS ? tyle co chinol, z ta przewaga ze GP lepiej i dalej strzela... wstał Lufe prometeusza i dystanser "H" bo podobno sa lepsze... Boreupa nie ma sensu tam wstawiac bo to bedzie cie duzo kosztowac... jak chcesz cos wsadzac do GB to wsadz głowice tłoka (prometeusza) i sprezyne m110 (max m120)... osiagniesz wiecej niz chcesz... za 100 zł? :roll:

Link to post
Share on other sites

Najtaniej będzie wrzucić po prostu m130, co bebechy G&P wytrzymają bez problemu :) aczkolwiek preclufa jest nieodzownym elementem każdej parasnajperki, a wg mnie każdego aeg-a :P ( no chyba, że jest w stocku :P )

 

 

Hehe, takie rzeczy to były możliwe 2-3 lata temu, Teraz bebechy G&P to często taki syf że szkoda słów... (tłoki i zębatki)

 

 

Ja mam taki zestaw w M16A4:

 

Precka KM-Head 550mm )kończy się równo z tłumikiem płomienia, nie wygląda tak źle a zawsze dodatkowe 4cm dobrej lufy),

Gumka HU Guardera przezroczysta (ale proponowałbym Systemę- ja akurat miałem pod ręką Guardera) z dystanserem typu "H"

Komora HU King Arms

 

W gearboxie:

głowica tłoka łożyskowana aluminiowa King Armsa (szczelna jak motyla noga, dodała mi 30fps...)

tłok aluminiowy JBU ze wszystkimi zębami stalowymi (po doświadczeniach z moim poprzednim M16A4 G&P i po doświadczeniach kumpli wolałem wymienić tłok od razu żeby mnie potem szlag nie trafił na jakimś milsimie...)

Sprężyna stockowa.

 

 

W tej chwili z odległości 35m niemal każdym strzałem trafiam w słupek na boisku do siatkówki. W odległości 55m od domu mam smietnik w który też czasem strzelam celem regulacji HU lub celownika - na tej odległości trzystrzałową serią spokojnie trafię sylwetkę klęczącego człowieka. Myślę że nieźle jak na 400fps (bo właśnie tyle mam - wyniki na chrono 398-400fps)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam :-)

 

Mam M16 i też kombinuję coś na kształt parasnajperki. Pytanie:

 

1. Jak długą lufe mogę zamontować, aby nie było efektu wessania kulki?

Mam FTK prometeusza.

 

2. Jakie kulki są najlepsze do precyzyjnego strzelania [Mam teraz 440 fps]

Jakieś 0,30g tylko jakiej firmy? Biovale słyszałem, że są najlepszymi kulkami na świecie.

 

3. Który silnik lepszy do zamontowania G&P M160 czy Systema Magnum?

 

Pozdrawiam :-)

Link to post
Share on other sites

1. Jak długą lufe mogę zamontować, aby nie było efektu wessania kulki?

Mam FTK prometeusza.

 

Jakiego efektu ? Rozmim, że chodzi i typ cylindra - długość lufy...

 

2. Jakie kulki są najlepsze do precyzyjnego strzelania [Mam teraz 440 fps]

Jakieś 0,30g tylko jakiej firmy? Biovale słyszałem, że są najlepszymi kulkami na świecie.

Nie za ciężkie pan panie ? .25 spokojnie dają radę do 450 fps. Kiepsko słyszałeś z tymi Biovalami...

 

3. Który silnik lepszy do zamontowania G&P M160 czy Systema Magnum?

 

ICS Turbo 3000

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Nie za ciężkie pan panie ? .25 spokojnie dają radę do 450 fps. Kiepsko słyszałeś z tymi Biovalami...

 

 

Gogin, strzelałeś kiedyś ogniem pojedynczym do malego celu

(tarcza nie większą od głowy, odległość nie mniejsza niż 30 metrów),

kulami 0,25; 0,28; 0,30?

Edited by pablo79
Link to post
Share on other sites

Nie za ciężkie pan panie ? .25 spokojnie dają radę do 450 fps. Kiepsko słyszałeś z tymi Biovalami...

Gogin, strzelałeś kiedyś ogniem pojedynczym do malego celu

(tarcza nie większą od głowy, odległość nie mniejsza niż 30 metrów),

kulami 0,25; 0,28; 0,30?

 

Zależy jaką replika potrafi nadać kulce prędkość początkową. Liczy się zrównoważenie pomiędzy fps'ami, a wagą kul - nie od parady się dobiera wagomiar pod osiągi. Można strzelać 0,4 ze stockowego maruja -celność będzie boska. Zaraz... chyba tylko na dystansie 20 m bo dalej kula nie doleci...

 

PS. No ja rozmim, że ktoś lubi snajpić na 30m i walić "hetszoty", w końcu jakie to fajne = "sznajpa". Tyle, że stockowy chinol z gumą systemy na kulkach .25 nie będzie mieć problemu z tym.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...