Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak wyskoczyć z okna / dachu. Taktyki / Techniki...


Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Od kilku lat trenuję le parkour i choc moja przygoda z asg dopiero się zaczyna to miałem okazję skakać już ze sprzętem z wysokości 1 piętra.

Najlepszym sposobem na amortyzację jest wykonanie "pk roll-a". Jest to przewrót w przód przez bok, bardzo podobny do padów jakie występują w sztukach walki.

Jednak zanim skoczysz z takiej wysokości to naucz się wykonywać przewrót z bronią i całym sprzętem. Oczywiście przyjmujemy, że nie masz opakowanej kamizelki z tyłu nie wiadomo jak.

Link to post
Share on other sites
miałem okazję skakać już ze sprzętem
Fajnie, to może powiedz jaki to był sprzęt.

 

Oczywiście przyjmujemy, że nie masz opakowanej kamizelki z tyłu nie wiadomo jak.
No tak, jeśli fakty nie pasują do tezy to tym gorzej dla faktów. A radio, flashbangi i maska pgaz, nie mówiąc o (czasami) wyważeniówce, to najlepiej zostawić "w respie".
Link to post
Share on other sites

1. Miej nogi ugięte w kolanach. Spadaj nogami do dołu. W momencie, gdy twoje kolana są przy ziemi przewróć się na lewy bark i się poturlaj ze 2-3 metry.

2. Można skoczyć nawet z 7 metrów, ale korzystają z tego doświadczeni w zagrożeniu życia tobie bym polecał zacząć od 3-5 metrów nie wyżej. ;-)

Edited by mokino2
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

No to tak o:

Przy upadku liczy się energia kinetyczna, która jest równa energii potencjalnej na górze (opór powietrza pomijam).

Ep = mgh (wzór na energię potencjalną)

Jeśli ważę 65 kilo i z łatwością skaczę na lekko z 2 metrów na beton, to na ciężko powinienem wytrzymać uderzenie o ziemię przy tej samej energii kinetycznej.

 

m1 g h1 = m2 g h2

Te cyfry to indeksy. Indeks 1 oznacza skakanie na lekko, indeks 2 - na ciężko.

 

m1 h1 = m2 h2

h2 = m1 h1 / m2

 

Czyli h2 to teoretycznie bezpieczna wysokość skoku ze szpejem.

Zauważmy, że m1 h1 jest stałe przy tej samej kondycji, a m2 - przy tej samej konfiguracji oporządzenia. Zatem przed każdą strzelanką możemy policzyć swoje h maksymalne.

 

Nie uwzględniam rodzaju butów i naszego wyważenia. Plecak sprawia, że nasz środek ciężkości jest przesunięty do tyłu.

Link to post
Share on other sites

Mimo że napisałeś bardzo mądrze to ja nie sugerowałbym się wzorami fizycznymi a zdrowym rozsądkiem oraz umiejętnością rzeczowego oceniania naszych możliwości. Nie tylko waga ma tutaj znaczenie ale też sposób w jaki się zachowamy, to raczej nie do wyliczenia z wzoru.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...