Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Osiągi stocków


Recommended Posts

....m16a3 usmc logo stock na batce sanyo 8,4 v 1300 mah nicd miałem 23 strzały na sekundę.

Pozdro

 

AHAHAHAHAH. :wink: Nie, no a ja w glocku mam 25 kulek na sekundę.:poddanie: Miałem 4 stockowe repliki M16 GnP i jakby nie patrzeć miały ROF w przedziale 12-14. Więc nie wiem co Ty masz za stocka. Bo taką prędkość ( 23/s) przy seryjnych bebechach GnP..hmmm.. to chyba Japońće się pomylili i powstawiali Ci omyłkowo zestawy Systema Turbo. :-F

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Może ta nowa seria ma coś nowego :D

Mierzyłem za pomocą mikrofonu i programu do obróbki nagrań i jak byk wychodzi: 22-23 strzały na sekundę.

Bateria to 8,4 v sanyo cadnica 1300 mah ni-cd.

Nowa ona nie jest, mocno używana też nie, normalna.

Albo to nowa seria tak ma, albo mam jakiś niezły egzemplarz.

Pozdrawiam

EDIT:

Dodaję, że mój egzemplarz to kompletny stock, nic nie wymieniane i nic nie dokręcane, w 100% dziewiczy :D

Edited by mastah
Link to post
Share on other sites

Twój pomiar jest najwidoczniej błędny. Jest to poprostu niemożliwe. Mam chrono i moje wyniki poparte są właśnie tym urządzeniem. Poza tym "niby nowa", poprawiona seria Emek GnP to nic innego jak tylko"niby" nowa komora (która zresztą tak sama jak poprzednia jest kiczowata). Jestem w stanie się założyć, że Twoja replika nie przekracza 14k/s. Porównywałeś tą szybkostrzelność z jakąś inną repliką o podobnych parametrach i Twojej baterii?

Link to post
Share on other sites

Kolego, to że Twoje repliki mają mniej, to jeszcze nie znaczy ze wszystkie tak mają :) Moja poprzednia M16A4 G&P (WGC Custom) miała na batce 8,4/3300mAh 19k/s. Sprawdzane na chrono. A to był WGC Custom, czyli z gorszymi kablami niż normalne repliki G&P. Niedługo później na mojej baterii przestrzeliwane było M16A3 G&P (normalnego G&P) i ROF "na ucho" był wyraźnie wyższy, obstawiałbym ze 22-23k/s.

Teraz mam drugi egzemplarz M16A4 WGC Custom i tu już ROF jest niższy - 16k/s na chrono. Więc jak widać loteria, ale w większość przypadków jakie widziałem - ROF w G&P jest zabójczy.

Link to post
Share on other sites

JAVELIN a jaki silnik miałeś w tym WGC Custom? Bo jeżeli standardowy 120 to za hu@#$ nie można mieć takiego ROFU. Abyśmy się zrozumieli, nie twierdzę, że GnP mają kiepski ROF ale 21/s w STOCKU i batce 8,4? Sorry ale nie wierzę w te brednie, które piszesz. Człowieku, gdybyś miał mosfet to bym się zastanawiał a tak to moim zdaniem jest stek bzdur. A poza tym widocznie mam pecha do Emek z G&P bo miałem ich pięć i żadna nie chodziła jak Twoje :wink: . Mam nadzieję, że kolejną pozwolisz zamówić przez siebie ? :lol:

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za ciepłe słowa, miło mi. Silnik w obecnej eMce to "Ultra custom motor M120 high speed" G&P. W poprzedniej eMce był taki sam, tylko z niebieskim plastikowym "denkiem", tutaj ten element jest z białego plastiku.

 

Ale niniejszym oficjalnie wycofuję swoje słowa co do rofa tych replik. Gdzieżbym śmiał podważać słowa takiego guru jak Ty. W KOŃCU MIAŁEŚ AŻ 5 REPLIK G&P! Tyle to cały Olsztyn w życiu nie widział na oczy!

 

Jak się czyta teksty takich osób jak Ty, to aż się odechciewa wypowiadać na wmasg, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto uważa się za najmądrzejszego. Ja na chrono sprawdzałem dwie swoje repliki + kilka oglądałem i strzelałem z nich - i na słuch ROF nie był mniejszy. Ale widocznie Twoje chrono jest "mądrzejsze" od mojego?

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za ciepłe słowa, miło mi. Silnik w obecnej eMce to "Ultra custom motor M120 high speed" G&P. W poprzedniej eMce był taki sam, tylko z niebieskim plastikowym "denkiem", tutaj ten element jest z białego plastiku.

 

Ale niniejszym oficjalnie wycofuję swoje słowa co do rofa tych replik. Gdzieżbym śmiał podważać słowa takiego guru jak Ty. W KOŃCU MIAŁEŚ AŻ 5 REPLIK G&P! Tyle to cały Olsztyn w życiu nie widział na oczy!

 

Jak się czyta teksty takich osób jak Ty, to aż się odechciewa wypowiadać na wmasg, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto uważa się za najmądrzejszego. Ja na chrono sprawdzałem dwie swoje repliki + kilka oglądałem i strzelałem z nich - i na słuch ROF nie był mniejszy. Ale widocznie Twoje chrono jest "mądrzejsze" od mojego?

 

 

Ok, wydaje mi się że na baterii 8.4 nie jest fizycznie możliwe posiadanie takiego rof-u. Ale mniejsza z tym. Czy mógłbyś wrzucić jakiś filmik na wrzute albos rapida ( chciałbym usłyszeć taką potęge).

Link to post
Share on other sites

Spoko Javelin. Faktycznie coż znaczy moje zdanie przeciw Twojemu, wygląda na to, że jesteś Bożyszczem Olsztyńskiego Airsoftu.. Fakt, że replika replice nierówna ale przeczytaj swoje cyfry jeszcze raz i weź to na zdrowy rozsądek bo ze słuchem to masz raczej problem. W każdym razie nie ma sensu się wykłócać bo nie w tym rzecz. Do konsensusu nie dojdziemy. Ja mam inne doświadczenia z tymi replikami a Ty inne więc niech każdy z nas zostanie przy tym co wie.

 

Skonfu.. idź czyścić buty bo gówno wiesz więc się nie wtrącaj jak dorośli o poważnych sprawach rozmawiają.

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Moja pierwsza replika (19k/s) została skonfiskowana w Niemczech. Druga jak pisałem ma mniejszy ROF (16k/s), ale i tak w tej chwili nie działa bo czekam na nowy mosfet z opcją serii 3-strzałowej. Kumpel, o którego replice M16A3 wspominałem, a która na ucho miała większy ROF niż moja 19k/s niestety już ja sprzedał. Pozostaje jeszcze kolega z M4. Niedawno jechał na niej z bateria 9,6V i ponad 25k/s aż wysypały mu się łożyska. Poprosze go o nagranie.

 

Spoko Javelin. Faktycznie coż znaczy moje zdanie przeciw Twojemu, wygląda na to, że jesteś Bożyszczem Olsztyńskiego Airsoftu.. Fakt, że replika replice nierówna ale przeczytaj swoje cyfry jeszcze raz i weź to na zdrowy rozsądek bo ze słuchem to masz raczej problem. W każdym razie nie ma sensu się wykłócać bo nie w tym rzecz. Do konsensusu nie dojdziemy. Ja mam inne doświadczenia z tymi replikami a Ty inne więc niech każdy z nas zostanie przy tym co wie.

 

Skonfu.. idź czyścić buty bo gówno wiesz więc się nie wtrącaj jak dorośli o poważnych sprawach rozmawiają.

 

 

Cóż, do konsensusu nie dojdziemy na pewno. Ty stwierdziłeś, ze to niemożliwe. A ja napisałem że replika replice nierówna (patrz - mój pierwszy post w temacie). Nie wiem. Może masz kiepską baterię? Może nie potrafisz porządnie przesmarować i wypodkładkować zębatek? Ja bynajmniej za bożyszcze się nie uważam. A już na pewno nie za bożyszcze airsoftu, bo nie bawię się w to już od ponad pół roku i nie zamierzam. Podejrzewam jednak, ze w temacie AS siedzę dłużej niż Ty (o ile czas zarejestrowania na wmasg może być jakimś wyznacznikiem, bo w końcu nie każdy nowy airsoftowiec od razu się tu rejestruje) i swoje też wiem.

 

PS. Pewnie jak powiem, ze na stockowej sprężynie G&P mam 400fps bez bore-upa, to też stwierdzisz, że to niemożliwe - bo przecież 110m/s to 360fps!

Link to post
Share on other sites

Miloslupsk- jak masz zamiar prowadzić takie ostre wymiany słów to zachowaj proszę odrobinę poziomu, a nie schodź coraz niżej.

 

Twoja wiedza zdaje się być duża, ale chcesz ją przekazać w zły sposób. Tak to dla mnie wygląda.

 

Co do ROF'u G&P:

 

IMO- na Intellekcie 8,4V rof miałem na poziomi 14k/s (m4 wgc custom stock), a na ten przykład po podpięciu KAN'a zauważalnie wzrósł nie mówiąc już jak strzelała na 8,4V 1700mAh Sanyo...

 

To, że twoje pięć pięknych replik G&P za które dałeś nie wiadomo ile miało rof na poziomie 12k/s nie musi oznaczać, że komuś innemu przytrafił się rof na stoku rzędu 20k/s. Co poradzisz.

 

Nawet jeżeli ktoś zmyśl to ja pozostaje przy twierdzeniu "a niech se zmyśla- jego świat jego kredki"...

 

Zachowaj swą złość/ból/niedobór rofu/5 G&P dla siebie.

 

PS

 

A co do cholery młodszy gorszy? Wie mniej?

Edited by Hawk14
Link to post
Share on other sites

Czytając posty niektórych użytkowników mam ochotę rozpłakać się, a za razem śmiać do woli. 22-23 kulek/sekunde ? NA PELNYM STOOCKU TEN WYNIK JEST NIEMOZLIWY DO WYCIĄGNIĘCIA NA STOCKOWYM SILNIKU (M120 GP) I BATCE 8.4V 1300mAh.

Na stocku GnP i baterii tego napięcia wyciągniesz 16-17 k/s maxymalnie. Warto zaznaczyć, że musisz być specjalistą ds. podkładkowania, musisz mieć optymalnie wszystko wysmarowane. Na stocku tego nie osiągniesz.

 

Moje doświadczenia z ROFem są już dosyć duże, w mojej M4 mam wsadzone : głowica łożyskowana, prowadnica łożyskowana, m90, łożyska ślizgowe, zębatki JG (z łożyskiem kulkowym na zębatce tłokowej) i kable niskooporowe 1,5mm2. Wszystko jest wypodkładkowane super ekstra i w ogóle, bateria 8.4v 1500mAh, wywale na niej koło 2000 kul, ale na miłość boską nie mam na tej konfiguracji 25 kulek itp. Chrono speeder 2000 zmierzyło 20 kulek na sekunde. FPSy skromne, ale stabilne 310fps.

 

Tu rodzi się pytanie, jak do cholery udało Wam się osiągnąć 20 k/s przy sprężynie m110, stock kablach, małej baterii i bez wypodkładkowania ? Javellin jak osiągnełeś te magiczne 400 fps na stockowych częściach, bez żadnej ingerencji w GB i do tego 19 k/s. Chłopie oświeć mnie i zdradź ten sekret, chcę mieć tą moc, i taką szybkostrzelność 400 fps, full stock i 19 k/s

 

Aha, jeśli mierzyłeś to za pomocą mikrofonu i super ekstra analizatora dźwięku, to te pomiary są o kant dupy rozbić :wink:

Link to post
Share on other sites

 

Tu rodzi się pytanie, jak do cholery udało Wam się osiągnąć 20 k/s przy sprężynie m110, stock kablach, małej baterii i bez wypodkładkowania ? Javellin jak osiągnełeś te magiczne 400 fps na stockowych częściach, bez żadnej ingerencji w GB i do tego 19 k/s. Chłopie oświeć mnie i zdradź ten sekret, chcę mieć tą moc, i taką szybkostrzelność 400 fps, full stock i 19 k/s

 

Aha, jeśli mierzyłeś to za pomocą mikrofonu i super ekstra analizatora dźwięku, to te pomiary są o kant dupy rozbić :wink:

 

 

Jak pisałem - bateria 8,4V 3300mAh. Więc bynajmniej nie "mała". I Sanyo, a każdy chyba potwierdzi ze to klasa sama w sobie. Użyte do pomiaru chrono to X-radar oraz jakieś zwykłe z fotokomórkami i tymi "bramkami" na pałąkach.

 

400fps było wyjątkowo proste do osiągnięcia. Łożyskowana głowica tłoka King Armsa (jeśli chodzi o szczelność to niebo a ziemia w porównaniu do stockowe G&P), komora HU KA i precka Systemy. To były jedyne wymienione części. Większość zrobiła głowica tłoka, bo na stockowej komorze HU miałem bardzo podobną prędkość poczatkowa, tylko mniejsz powtarzalność. Na komorze KA wyniki wahają się między 397 a 400fps. Przy komorze stockowej owinietej taśmą teflonową zdarzały się dodatkowo czasem odskoki typu 10fps mniej.

 

Ja naprawdę nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Niepotrzebne mi to do szczęścia, nie musze nikomu imponować ROFem :)

Edited by javelin
Link to post
Share on other sites

Czyli jednak to nie jest pełen stock. Głowica tłoka została wymieniona na łożyskowaną firmy KA. Dzięki temu łożyskowaniu sprężyna o wiele łatwiej się uginała, dzięki czemu otrzymywałeś więcej FPS, dzięki czemu ROF się zwiększył ...

 

Najpierw Mastah chwali się, że ma nieziemski rof na 8.4v 1300mAh i stocku, później ty wyskakujesz z tekstem, że to nic dziwnego jak masz na GnP (wgc custom) 19 k/s i 400fps, a później się okazjue, że masz wymienione kilka części, dzięki którym zamiest koło 16-17 k/s zrobiło Ci się 19k/sek i dodatkowe FPSy.

 

Panowie, mówimy o stocku czy o stocku z wymienionymi częściami, bo powoli się zaczynam gubić.

 

Dalej, Mastah obliczył ilość kulek na sekunde za pomocą ... mikrofonu :wink: Porażka, FPSy też zmierzyłeś ? Wszystkie pomiary tego typu mają duże rozbierzności bo:

Strzelając z odległości 5m w gazete czy coś innego, mikrofon wychwytuje 2 dzwięki - 1 wystrzał, 2 uderzenie w gazete.

 

Mastah możesz mieć te 22-23 kulki, ale chyba źle policzyłeś ogniwa tej baterii, dla mnie jest to bateria 9.6v. Albo 2 możliwość, fabryka pomyliła silniki i masz m140/160, a nie jak każdy stock GnP m120

 

Tyle ode mnie

Link to post
Share on other sites

eMka javelina była mierzona na dwóch rodzajach chrono, bramkowe profesjonale mierzące w zakresie 1~7000fps oraz X-radar chrono. Ostanie jest to chrono radarowe mierzące ROF jak i prędkość. Mogę potwierdzić te pomiary bo javelin robił pomiary na moich urządzeniach.

 

BTW można bez problemu zmierzyć ROF używając komputera, mikrofon oraz zwykłego programu Wave Lab, nie potrzeba analizatora jak ktoś napisał, pomiary będą miarodajne. Wystarczy na wykresie amplitudy odseparować na "odcinku" jednej sekundy wszystkie piki - uderzenia tłoka w głowice cylindra i sprawa załatwiona, nie potrzeba do tego kulek.

Edited by Kacper_ol
Link to post
Share on other sites

Kacper_ol, proszę Cię przeczytaj mój post jeszcze raz, a najlepiej całą 14 stronę o m4 gnp. Cała ta strona to dyskusja o ROFie na stocku w m4 (i podobnych) progucenta G&P. będziesz wiedział, że te słowa były skierowane w stronę użytkownika MASTAH, a nie do Javelina. W cytacie, który podałeś pisze jak wół "Mastah obliczył ilość kulek na sekundę za pomocą mikrofonu",

 

Tak więc nie zwracaj mi uwagi, że czytam bez zrozumienia w momencie, gdy sam czytasz to co dla ciebie jest wygodne.

 

I jeszcze użyłeś opcji "edytuj" zanim zdążyłem napisać tego posta. Usunąłeś słowa, które wskazywały, że nie czytam ze zrozumieniem. No comment

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Kolego zwierzu - w replikach G&P standardowo łożyskowana jest już prowadnica spręzyny. Zastosowanie łożyskowanej głowicy tłoka już tu dużo nie zmienia. Jeśli chodzi o mnie, to zawsze za mit uważałem to "łatwiejsze napinanie sprzężyny" dzięki łożyskom. Ba - łożysko to jest dodatkowe 0,5-0,7cm na grubości głowicy, działa jak podkładka - co wręcz utrudnia napięcie sprężyny. Ale co ja się tam znam...

 

Ale wiesz co? Mam dobry humor. Przyjmijmy, ze masz rację. Łożyskowanie ułatwia naciągnięcie sprężyny. I niech Ci bedzie, ze ta łożyskowana głowica zwiększyła mi ROF o 30%. To teraz prosze Cię wyjaśnij mi, dlaczego replika M16A3 wyciągnięta prosto z pudełka miała wyraxnie większy ROF niż ta moja uber-tuningowana?

 

Co do FPSów to nigdy nie twierdziłem że mam 400fps na stocku, tylko na stockowej sprężynie i bez bore-upa. Widać jednak jest problem z czytaniem ze zrozumieniem...:)

 

 

A kolega Kacper zreflektował się o swoim błędzie, niestety nie zdążył w porę edytować :)

Edited by javelin
Link to post
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/165381104/emka8_4v.au.html

Jest to plik .au, ja go odtwarzam za pomocą cooledit 2000.

zwierzu93 - to 93 to chyba Twój rocznik, dobrze wiem jaką mam batkę i to, że moja replika to totalny stock, mikrofonu używam tylko do pomiaru szybkostrzelności, ale jak chcecie mogę sprawdzić fpsy jak i rof na chrono, bo zapewne nie długo będę miał do niego dostęp.

Ale repliki i tak nie będę rozbierał, żeby sprawdzić co tam jest, strzela to strzela i niech tak będzie.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kacper. Wierze w to co piszesz lecz... Rozmawiamy o takiej szybkostrzelności przy STOCKOWYM sprzęcie i batce 8,4V. Widzę, że od dzisiaj oprócz pojęcia stock Mazowiecki czas na salony wprowadzić termin: STOCK JAVELINA.

 

HAWK14. Faktycznie może trochę pocisnąłem niepotrzebnie lecz jeżeli uważasz to za ostrą wymianę słów to niechciałbyś widzieć jak jestem zły. Poza tym jeżeli kogoś uraziłem to Przepraszam. Niektórych strasznie kole te 5 emek. By wyjaśnić - chodziło o przedstawienie faktem potwierdzenia mojej tezy. Cóż niektórym najwyraźniej dupę ścisnęło. To Tych osób problem nie mój. Co do mojego braku w ROFIE, jak to określiłeś HAWK.. uwierz mi na słowo - nie muszę na niego narzekać ;-)

 

Uważam, że temat powinniśmy zostawić jak jest. Wbijać w ROF i całą resztę bzdur gdyż wygląda na to ile ludzi tyle opinii, ile replik tyle różnic.

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Echhhh, widzę że musze zrewidać całą swoją wiedze na temat replik, gearboxów i ogólnie mechaniki ich działania. Bo skoro według Was wymiana głowicy tłoka na łożyskowaną zwiększa ROF o około 30% to ja wysiadam. To teraz powiedzcie mi po co ludzie głupio kupują zębatki i silniki hi speed, po co mocniejsze batki... Jak za 50zł możesz kupić łożyskowaną głowicę tłoka i za kolejne 50zł łożyskowaną prowadnicę? Po prostu smiech na sali. Ja jakoś po wymianie głowicy nie zauważyłem wzrostu szybkostrzelnosci (a głowicę zmieniłem po jakimś miesiącu posiadania repliki).

 

I dalej nikt mi nie wyjaśnił jakim cudem całkowicie stockowa replika G&P osiągnęła większy ROF niż moja replika po zeyebystym tuningu. A! Już wiem dlaczego! Bo argumentów zabrakło. Lepiej rzucić hasełkiem "stock javelina" i udawać mądrego :D No comments.

 

 

Niektórych strasznie kole te 5 emek. By wyjaśnić - chodziło o przedstawienie faktem potwierdzenia mojej tezy. Cóż niektórym najwyraźniej dupę ścisnęło.

 

Owszem - z żalu :D Rozumiem 5 replik, bo sam w tej chwili mam 4 + jakieś tam w planach. Ale Śmieszy mnie taki argument. Ja może 5 replik G&P nie miałem (jak pisałem miałem dwie), ale więcej niż 5 w rączkach miałem i je naprawiałem/tuningowałem. Zresztą w moim osobistym odczuciu to repliki G&P są jednymi z gorszych (o ile nie najgorsze) w swojej kategorii cenowej i gdybym nie musiał to raczej nigdy nie kupiłbym dla siebie ich M16A4 :)

Edited by javelin
Link to post
Share on other sites

Javelin. Znudziłeś mi się. Nie jesteś kimś wartym poświęcania czasu na tłumaczenie Tobie czegokolwiek. Sorry chłopie. Ja już dawno próbowałem skończyć ten spór ale jak widać trzeba Ci pisać mniej skomplikowanymi zdaniami bo trochę przenośni i nie bardzo łapisz jego sens. Pozdrawiam/ Twój FAN

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...