Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Skąd wziąć uszczelki do granatu Gazowego 40mm?do granatnika.


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Javelin ma to wpływ na działanie granacika? Na jego szczelność?

 

ja ma 4 kulki:)w granacie

 

Sklep z uszczelkami, hurtownie itp.

 

A mił bys na sprzedasz szukałem i d,,, chodzi mi o gumke przy zaworze do napełniania i przy wylocie kulek ta ucszczelka co je trzyma zeby same kulki nie wyleciały...

Link to post
Share on other sites

Przy zaworku wystaczy jakąkolwiek cienką gumke upchnąć wykałaczką. Ja tak właśnie robię i jest dobrze. Jak chcesz to zrobić bardziej "pro" to takie malutkie O-ringi wyciągniesz z zapalniczki.

 

Yuber - na szczlność wpływu to nie ma. Kulki są elementem ruchomego zaworka. Generalnie, to jeśli w przynajmniej dwóch przeciwległych otworkach będziesz miał po dwie kuleczki, to powinno działać. Jak w trzech otworach będziesz miał po 2 - to już prawie na bank będzie dobrze :)

 

Ale możesz zrobić tak jak ja - też w jednym z moich granatów brakuje mi dwóch kulek. Ktoś mądry, albo Urząd Cwelny albo Poczta Polska, otworzył mi paczkę i zaczął się bawić - rozkręcił jeden granat i zgubił 2 kulki :wink:

Nie mogłem nigdzie znaleźć kulek o takiej samej średnicy - w rowerowym mieli minimalnie za duże. Okazało się, że kulki z łańcuszka kulkowego od nieśmiertelników są tylko odrobinę za małe.

Więc w dwóch przeciwległych otworkach mam po dwie oryginalne kulki, a w dwóch pozostałych po jednej oryginalnej i jednej od nieśmiertelników. Działa :)

Link to post
Share on other sites

Dzieki javelin, wlasnie naprawiles mi prawdopodobnie przynajmniej dwa granaty.

 

Co do uszczelki co trzyma, to jesli nic innego sie nie uda, to poszukaj w lepiej wyposazonych w czesci sklepach zestawu uszczelek do granatow gazowych. W takim zestawie jest ta uszczelka.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Przy zaworku wystaczy jakąkolwiek cienką gumke upchnąć wykałaczką. Ja tak właśnie robię i jest dobrze. Jak chcesz to zrobić bardziej "pro" to takie malutkie O-ringi wyciągniesz z zapalniczki.

Dzieki:) nie pomyslał bym o zapalniczce;P a ja cos od siebie tez powiem:p a jak nie mozecie znalesc juz uszczelki tej przy wylocie kulek z granatu to wejscie kupcie prezerwatywe i obetnijcie tą gumke kolor moze nie bedzie ciekawy ale spełni swoją role:P

Link to post
Share on other sites

Cieszę się, zę mogłem pomóc :) Jakby nie zadziałało, to kup kulki od łożysk w rowerowym. Ja ze starej kasety z roweru wyciągnąłem kulki jak mówiłem odrobinę za duże. Ale to kwestia około 0,2mm różnicy. Można leciutko rozwiercić otworki na kulki i wtedy wszystkie zastąpić tymi łożyskowymi. Też będzie działać.

 

Co do tego dużego O-ringa - ostatnio kumpel u siebie wymieniał, podobno bez problemu dostał w sklepie sanitarnym. Pomysł z prezerwatywą dobry :D Czasem spotyka się też mniejsze gumki-recepturki, powinny pasować.

Link to post
Share on other sites

kupiłem specjanie cześć do umywalki z O ringiem ale okazało sie ze gumka na wymiar ok ale za gruba:( i 10 zł poszło sie rombać .bys mógł pokazac na rysunku czy zdjeciu gdzie ta uszcelke od zapalniczki wsadzic przy zaworku odrazu? czy jak??czy poprostu wepchnac pomiedzy zaworkiem a granatem:P bez rozkrecania go:)

Edited by sebios
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, bez rozkręcania! Układasz na zaworku do ładowania, żeby "igła" znalazła się w środku. I teraz wykałaczką czy czymś podobnym upychasz równo dookoła.

 

Ale naprawdę O-ringo od zapalniczek to przesada. One lubią wypadać i szkoda co zapalniczki ciągle kupować :) Niektórzy uzywają tu 0,5cm kawałków gumki recepturki - ja nie dałem rady tego upchnąć. Za to idealnie sprawdził się shock-cord (rozciągliwa linka). W srodku ma kilkanaście żył z gumy. Idealna grubość, kawałek 5-7mm upychamy dookoła i dziąła pięknie. Wybebeszysz 5cm takiego schock-cordu (często podobna guma jest wykorzystywana jako ściągacze w ubraniach) i masz zapas gumek do granatów na całe życie :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...