Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nie będę się rozpisywał na temat tak znanej i zacnej broni, ale wspomnieć o niej należy koniecznie. (Opis techniczny orginału można znaleść bez problemu w internecie, przykładowo na wikipedii.)

800pxbundeswehrmg3qs8.th.jpg

Od lat słychać było mity o replikach tego karabinu, pojawiały się różne wynalazki w kosmicznych cenach. Od niedawna można kupić całą masę orginalnych części na zagranicznych portalach aukcyjnych, podobnie jak egzemplarze kolekcjonerskie lub repliki ASG.

Jako przykład mogę przytoczyć takie cacko: http://www.wmasg.pl/galeria.php?galeria=50

Link to post
Share on other sites

Rumak marudzisz - najważniejsze jest samozaparcie i szukanie do skutku.

 

Jeśli chodzi o mg3 - wiele razy na allegro (a także i u znajomego w sklepie) widziałem repliki mg42 robione od podstaw. Ceny takich cud nie były wygórowane ~1400zł, przy czym wiele detali znacząco odbiegało od oryginału. Ale czy dałoby się wsadzić tam gb od m249 pozostaje sprawą niewyjaśnioną.

 

Wolf, nie chcę prosić o ekshibicjonizm, ale czy mógłbyś pokazać nam to co pokazywałeś Roninowi?

Link to post
Share on other sites

Jasne, nie jest to żadną tejemnicą. Była aukcja na portalu www.egun.de, gdzie to wystawiona była replika MG 42 . Był to custom zrobiny z jugosłowiańskiego MG 53 z kompletnymi bebechami M249 w środku. Ponieważ sam byłem tym zainteresowany, wiec prowadziłem z sprzedającym korespondencje, celem poznania szczegółów technicznych. Najciekawsze było to, że to była chyba ta sama osoba, od której kupiłem swoja replikę, tylko pod zmienionym nickiem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Powiem ci tylko Wolf że w Polsce jest pewnie dość zazdrośników dybiących na twoje zdrowie, byś nie mógł sypiać spokojnie, to że jeszcze jesteś z nami zawdzięczasz pewnie tylko temu że żadna z tych osób nie jest twoim spadkobiercą :-P

 

Podobno replikę MG42 maja wypuścić chiczyki... chociaż biorac pod uwagę doświadczenia z chinskimi minimi to autentycznie równie dobrze można zbudowac to od podstaw.

Edited by obcy
Link to post
Share on other sites

Te plotki słychać już od dawna i może w końcu coś się ruszy.

Wspólnie z Roninem mamy już wizję i pomysł na jej realizacje, oczym już wspominałem.

Widziałem na własne oczy zdjęcia takiej konstrukcji i jest to realne. Może jednak ktoś nas ubiegnie ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 1 month later...

W zasadzie czekam tylko aż się pojawi miałem okazję to Sprzedałem za dobrą cene moją Gietke Stara nie chciałem zwlekać tym bardziej,że aż do końca roku nie mam czasu na żadne Strzelanie lub inne Imprezy do tego czasu chcę spokojnie dołożyć do MG i ją sprowadzić.Dopiero jak będą już ją miał zaczne sie martwić co w niej zmienić hehe ;)

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Czy wiecie coś konkretnego kiedy mg ma się pojawić w Polsce i jaka ma być cena?

 

W Grudniu ma się pojawić w Azjatyckich sklepach w cenie około 500$.W Polsce hmmm....można gdybać,że na Gunfire lub Taiwangunie pojawi się też jak inne repliki AGM ...

 

....a jak będzie przekonamy się sami ;)

 

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Nie ma/wie ktoś przypadkiem o rysunkach/wymiarach zewnętrznych (także detale) MG 42? Planuję wykonać takową "replikę" (lub coś na jej kształt). O środek się nie martwię, wsadzę GB V.3 i go umocuję, tak samo komorę i magazynki, ale chciałbym też żeby to wyglądało jak Mg 42 :).

Niestety nie mam pieniędzy, żeby kupować cały oryginalny korpus wraz z lufą. Dokupić mogę jedynie takie pierdółki jak np. przyrządy celownicze.

Za wszelkie informacje (szczególnie rysunki techniczne) będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

 

PS. Wiem, że odkopałem temat, ale ZALEŻY MI NA CZASIE.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...