Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 18C - P.817 [CM]


Recommended Posts

Noo cóż. Wszystko ma zalety i wady. Sprężyniakowi nie straszny mróz (wada gaziaków) i nigdy batka w nim nie pada (wada AEGów), sprężyniak jest przedewszystkim niezawodny, tani i prosty w konstrukcji. Niestety słabą stroną sprężynowego pistoletu jest jego szybkostrzelność i poniekąd zasięg (choć to nie reguła, patrz. Beretta 92 FS KWC :-P ).

Link to post
Share on other sites

Co do berett cymy.

Metalowe to prawda cały korpus jest metalowy.

Awaryjność jak nie wiem co.

Ciągłe problemy ze spustem.

U mnie w ekipie do mini rekonstrukcji było ich uwaga 23:P

I co mnie zaskoczyło każda wystrzeliła 3k kulek 100+/-

Tam w spuście jest taki element który się zdziera.

Gdy on się zedrze to już koniec.

W końcu pękł tłok i po zabawie :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A więc tak-dzisiaj dokonałem istotnych odkryć w mojej cymce :) . Otóż sprężyna w magazynku jest za mocna, toteż często podczas ładowania we wnętrzu pistoletu 1 kulka wylatuje. Rozwiązałem ten problem wsadzając słabsza sprężynę. Pistolet działa normalnie ale sprężyna jest za słaba i przez to po wystrzeleniu ostatniej kulki zamek nie pozostaje w tylnym położeniu. Spróbuję przyciąć tamta mocniejszą sprężynę od maga tak aby i zamek zostawał w tylnej pozycji i aby pistolet się nie zacinał. Oprócz tego wszystko ładnie wysmarowałem WD-40 tylko muszę trochę kulek wystrzelić aby mechanizmy się wyrobiły ;) .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Krótkim wstępem

 

Nieraz, przeglądając strony sklepów wzdychałem widząc tanią klamkę cymy, glocka p817, powód? zawsze chciałem miec pistolet, w którym zamek zostaje z tyłu po ostatnim strzale, niekoniecznie do strzelanek, co do okazałego prezentowania się na półce i samego faktu posiadania. I takowy wraz z rocznicą urodzin zawitał w prezencie (i tutaj z miejca pragnę pozdrowic brata :happy: )

 

zdjcie0467y.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

P.817 jest sprężynową repliką pistoletu glock 18c, wyprodukowaną przez Cymę. Nie jest ona "bazarówką", z których tą firmę też można znac. Wykonana jest abs'u (body) oraz metalu (cz. wewnętrzne). Poniżej znajduje się specyfikacja pisana przeze mnie - te ze sklepów internetowych są nieco przekłamane.

 

Nazwa: p817

Producent: CM

Wykonanie: abs + metal

Napęd repliki: sprężynowy

Prędkość wylotowa [FPS]:150 fps

Długość repliki [mm]: 205

Waga [g]: 505

Tryb ognia: tryb pojedynczy

Pojemność magazynka [szt.]: 18/19

Hop-Up: tak, stały

Blow Back: brak, zamek zostaje w tylnim położeniu

 

WYKONANIE

 

Zapewne każdy, kto trzymał w łapkach elektrycznego glocka cymy cm030 zauważy, że są łudząco podobne. Materiał wykonania praktycznie idnetyczny (czyt. równie dobry).

 

zdjcie0456.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

zdjcie0457y.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ogólne wrażenia dośc pozytywne, przyjemnie ciąży w łapce, nie sprawia wrażenia plastikowatego. Chwyt pistoletowy bardzo pewny, ogólnie zgodny z oryginałem. Brak oznaczeń, po prawej stronie na chwycie pistoletowym widnieje oczywiście napis "made in china", trochę niżej p817. Na szczęście żaden z nich nie rzuca się w oczy i nie jest wyróżniony kolorem.

 

Manipulatory to niestety totalna porażka. Brak "podwójnego spustu", selektor ognia to kawałek odlewu pokrywy zamka, tak więc jest nieruchomy (i ustawiony na pozycję auto, hyhy). Blokada spustu znajduje się nad kabłąkiem spustu, w formie suwaka, który wydaje się cholernie delikatny. Sytuację ratują dobrze wykonane, metalowe suwaki służące do rozkładania repliki oraz dźwignia zwalniacza zamka (blokuje się on w tylniej pozycji po ostatnim strzale). Można to też zrobic, tak jak w oryginale, ciągnąc zamek do tyłu i puścic. Zwalniacz magazynka poprawny.

 

Rozkładanie repliki to akurat czynnośc nad wyraz przyjemna, ponieważ przebiega to dośc podobnie w stosunku do oryginału. Podobnie, ale nie identycznie.

 

zdjcie0458f.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

1. Ustawiamy zamek w pozycji tylniej, wyjmujemy (paluchem, ew.podważając nożem) tylnią zaślepkę.

2. Naciskamy dźwignię zamka, wraca on do przedniej pozycji, oddalemy strzał kontrolny.

3. Ściągamy suwaki po obu stronach body w dół, teraz zdecydowanym ruchem ręki zsuwamy zamek do przodu.

 

zdjcie0459j.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

replika częściowo rozłożona

 

zdjcie0466c.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

lufa i gumka hop up. Nadwyżka teflonu nie bez powodu, stabilizuje to nieco całośc w komorze hu.

 

Magazynek plastikowy, dwurzędowy (!) mieści 18, 19 kulek, jednak gdy jest pełen, "rozkracza się na boki" utrudniając wkładanie/wyciąganie. Najcięższa częśc repliki, ale o tym zaraz. Istnieje możliwośc dokupienia nowych, jednak koszują 1/2 ceny samego pistoletu.

 

W replice praktycznie nie ma żadnych śrubek, na zewątrz ani jednej (!). Większośc podzespołów montowana jest na piny.

 

Przyrządy celownicze poprawne, stałe. Niestety bez białej obwódki.

zdjcie0470.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Szyna montażowa 22mm, na latarki/lasery

 

Podejrzana waga pistoletu:

zdjcie0472.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ponad pół kilo. Pół kilo?! Pół kilo abs'u? Pragnę zwrócic uwagę, że magazynek waży 1/2 wagi pistoletu. Znajduje się tam ponad 200-gramowy metalowy walec. Czyżby odzwierciedlenie wagi amunicji w ostrej?

zdjcie0471.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Uwagi i błędy konstrukcyjne

 

Czas wspomniec o kilku przykładach finezji chińskiej.

 

Spust chodzi cholernie lekko, stawia zero oporu.

 

Zwalniacz magazynka jest bardzo niepewny, w większości które trzymałem w łapkach nie działał jak powinien. Jest to wyginający się drut, który siedzi za płytko i nie wraca przycisku do końca (albo wogle). Znalazłem dwa rozwiązania:

(przepraszam za tragiczną jakośc zdjęcia)

zdjcie0461.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

proponuję wypełnienie szczeliny plastikiem, lub obwiązanie końcówki drucika taśmą klejącą (tudzież izolacyjną)

te zabiegi znacznie poprawią zachowanie zatrzasku magazynka.

 

Replika fabrycznie jest zupełnie sucha, powinno się ją przesmarowac od razu, np. smarem sylikonowym.

 

UWAGA! Prawdopodobnie cała partia pistoletów, która przyszła w okolicach grudnia, posiada gumkę hop up zamontowaną do góry nogami! (sprawdzone w 7 z 7 egzemplarzy). Raczej wiadomo, że zasięg spada tragicznie (do oko 10m).

 

Moje obawy co do samej gumki niestety się potwiedziły. Wygląda to mniej więcej tak:

beztytuu2oi.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dystanser jest "wbudowany" i jest małą wystającą pierdołą, która przy którymś strzale zerwała mi się. W obecnym momencie dorobiłem coś na kształt dystansera z kartonu, który w miarę poprawił sprawę.

Jeśli masz zepsutego glocka p817 i nie masz co zrobic z gumką HU, bardzo proszę o kontakt na PW.

 

Strzelanie

 

Jest całkiem nieźle. Zasięg całkowity to rzeczywiste 25m, skuteczny 20m. Nie miałem możliwości sprawdzenia go na chrono, jednak kulki można bez żadnego problemu śledzic oczyma do końca. Z bliska pod kątem prostym przebija karton po telewizorze, (3-4mm). Celnośc sprawdzona na mierzonych 16m.

9/10 trafień

zdjcie0463g.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

wynik mógłby byc znacznie lepszy, ale strzelałem wieczorem, a przyrządy celownicze są słabo widoczne. Generalnie, rozrzut w granicach normy.

kulki:

0.12 (chińskie kwadraty dołączone do pistoletu) - lecą jak duszyczki do nieba, nie ma sensu opisywac.

0.2 (PJ) odczucia opisywane właśnie na nich, 20m w lini prostej (na początku stały hu je lekko podrywa)

0.25 (PJ, exel) lot bardzo stabilny, mało podatny na wiatr, 15m max - są po prostu za ciężkie)

 

Na koniec...

 

Ciężko jest oceniac tą replikę, bo wszystko zależy, gdzie chcemy używac go (jeśli wogóle chcemy). Na strzelankę odpada, z samego faktu, że jest to sprężynowy pistolet i nie da się nim wiele zdziałac. Osiągi zupełnie wykluczają rywalizację z elekrykami. (zasięg, szybkostrzelnośc, fps). Cqb też raczej się nie sprawdzi (chyba, że zasada pierwszego trafionego strzału). Spring party? Można by spróbowac. Choc nijak ma się do markowych sprężyn. Obecnie wypełnia mi zwykle kaburę (awaria gaziaka)

 

IMHO, bardzo go lubię. Zwykle leży sobie na biurku, jako rozpraszacz podczas zajęc biurkowych. Jest to moja pierwsza replika z zamkiem zostającym z tyłu, stąd też mam do niej niesamowity sentyment.

 

Jeśli akurat nie masz ochoty na 10 piw a takie pieniądze posiadasz i nie masz co z nimi zrobic możesz kupic tą replikę. Nie namawiam, nie przekonuję.

 

zdjcie0468.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

zdjcie0469n.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

~~

przebieg - 1,5k

spadek mocy- nie zauważono

zacięcia - około 10

wiek - 5 miesięcy.

 

pozdrawiam,

t0m3k

 

ps. bardzo proszę kogoś (jeśli ktoś taki jest) o porównanie go do g18c SRC. Z ciekawości.

Edited by t0m3k
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...