Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak'zmiekczyc' buty.


Recommended Posts

Jak są nowe to się rozchodzą, ale najlepiej przy zakupie brać jeden rozmiar większe na skarpetę.

A co do sposobów to lepiej nic nie kombinuj do szybciej się zniszczy niż to zrobisz jakimiś chemikaliami.

Najlepiej porozchodzić, a jak są całkiem za małe to nie oszukujmy się, sprzedaj.

Link to post
Share on other sites

Zagotuj wrzatek, wlej go do naczynia w ktorym zmieszcza sie wyzej wymienione buty. Zanurz ja w nim i trzymaj przez ok minute. Odstaw do wyschniecia. Po minieciu 24 godzin powtorz to.

 

Powinny sie troche powiekszyc.

 

Znalazlem gdzies w internecie (co zlego to nie ja :D )

Link to post
Share on other sites

Cóż, Desanty nie wymagają specjalnych zabiegów do rozchodzenia :) Na wcieleniu (jako ze kiedyś wyczytałem gdzieś odpowiednie info o tych butach) wciąłem o półnumeru za małe, tak, żeby lekko uciskały. Po pierwszym wyjściu w pole, kiedy było mokro, przestały uciskać. Po 9 miesiącach służby (cud że wytrzymały :D ) były to już kapcie, luźne nawet kiedy miałem dwie grube skarpety na nodze :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Można też położyć na nie szmatę polaną wrzątkiem. W każdym razie wszystkie metody polegają na zmoczeniu buta wodą w odpowiedniej temperaturze.

 

PS

Polskie józefy to jedyne buty które dostosowują stopę do swojego kształtu. Zaleca się je wymienić na porządne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...