Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dziwna ładowarka...


Recommended Posts

Witam, do ładowania swojego AEG-a korzystam z standardowej wolnoładowarki dostarczonej przez producenta wraz z karabinem - JG. Co dziwne... Ładowałem standardową batkę miech temu i chyba ją przeładowałem, po 9 godzinach ładowania, gdy zabrałem ją na strzelankę niestety po ok. 400 kulkach padła... Podpiąłem ją do multimetra i co zobaczyłem? 9.6V zamiast 8.4V no cóż. Stwierdziłem że przeładowałem batkę (cały czas mówię o ogniwach Ni-CD) i kupiłem nową - Sanyo 8.4V 1800mAh. Właśnie ładuję ją sobie i z ciekawości podłączyłem do niej woltomierz. Podłączona do ładowarki wskazuje napięcie 9,59v a po odłączeniu (ogniwo używane już wcześniej, zanim zacząłem ładować było te 8,4V gdy była pełna, bez obciążenia) wskazuje mi 9,5V... Nie jestem orłem w tych sprawach, ogólnie w Airsofcie to newbie jestem :) Jakie napięcie na stykach powinna mieć ładowarka która wg. producenta ma 8V nie podłączona do baterii? Czy istnieje możliwość, że to coś nie tak z ładowarką i rozwalę kolejny akumulator?

Link to post
Share on other sites

Prąd 250mA ogniwo które chyba przeładowałem to jakiś tam chiniol od JG 1500mAh, ładowałem go jakieś 9h. Padł chyba dlatego, że aby go rozładować podpiąłem do wiatraczka i zapomniałem... Z tego co czytałem to powinno się rozładowywać do 1,0V na ogniwo a ja rozładowałem do 0,3V... To ją zabiło :) Jaki jest ogólny margines dla batki 1800mAh? Wg wzoru powinienem ją ładować ok. 10godzin.

Link to post
Share on other sites

Jeśli rozładowałeś chińskie ogniwa do 0,3V to oddaj je gdzieś, gdzie utylizują baterie (broń boże do kosza!!). A przy prądzie ładowania 250mAh powinieneś baterię 1800mAh ładować przez 10 godzin i 10 minut. Podejrzewam że jak zostawisz na te 11 godzin to jej nic nie będzie ale raczej nie radziłbym próbować.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Batkę zutylizuję :) Co dziwne - bez obciążenia pokazuje 9,4V a pod obciążeniem - wiatraczek z coolera 12V jest 9,6V. ROF i inne są spoko. Pociągnąłem dłuższą serią to ROF nie spada jak to miałem z tamtą baterią. Trochę tego nie rozumiem. Jak to możliwe, że na batce z 7 ogniwami jest 9,6...

Link to post
Share on other sites

Heh widać zdania podzielone, trochę się pospieszyłem i złożyłem zamówienie zanim zajrzałem na forum... No cóż więc posłużę za 3 źródło informacji o ładowarce :) Mam jeszcze jedno pytanie - jest jakieś ograniczenie odnośnie prądu ładowania batki? Czy mogę odpalić ładowanie na 1A i rozsiąść się wygodnie czekając w spokoju 2h na naładowanie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...