Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH]TANAKA M700 Police 600 fps


Recommended Posts

joł

co do tych 600 fps i podkręcania bardziej tego mocniej to ja oberwałem ze średnio dopalonej(170PDI) m15ca i paluch mi zdrętwiał krew leci po 3 dniach od strzelania jak nacisnę na ranę albo mocno plaec zegnę więc trochę rozwagi z uzywaniem takiej mocy. nie mam nic przeciwko przestrzelinom ale serio paluch mnie napierdala. więc raczej jak pisał juzek osłabiac to to, te armaty jak sie bronicie w budynkach :!:

pozdro

wilku

Link to post
Share on other sites
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

joł

co do tych 600 fps i podkręcania bardziej tego mocniej to ja oberwałem ze średnio dopalonej(170PDI) m15ca i paluch mi zdrętwiał krew leci po 3 dniach od strzelania jak nacisnę na ranę albo mocno plaec zegnę więc trochę rozwagi z uzywaniem takiej mocy. nie mam nic przeciwko przestrzelinom ale serio paluch mnie napierdala. więc raczej jak pisał juzek osłabiac to to, te armaty jak sie bronicie w budynkach :!:

pozdro

wilku

 

nawet gdyby pominac kwestie mocy :) to chyba nikt nie jest na tyle niemadry zeby uzywac ponad metrowej giwery bolt action w cqb :> (chyba ze na jakies dluzsze korytarze ), no ale moze niektorzy maja taka fantazje :) [/u]

Link to post
Share on other sites

a wyobraź sobie sytuacje

gdzie budynki sa totalnie odkryte (w polu)

gdzie najbliższe osłony sa na granicy zasięgu stockowego TM,

budynek jest na tyle mały by 4 osoby odsadziły go bardzo solidnie (3 duze pomieszczenia)

wtedy broniący się z taką armatą na pokładzie mają naprawdę przewage i jest to uzasadnione.

 

nie czaje czemu po prostu, nie sięga się po boczną jak już obrońcy zostana przyciśnięci do ziemi (ja sięgałem po krótką z wygody).

any way adrenalina robi swoje, po prostu taki postrzał otrzymałem pierwszy raz (z takim skutkiem) i powiem szczerze trochę dało mi to do myślenia bo tylko przypadek sprawił ze tam nie wsadziłem najpierw głowy.

 

jak to było w jednym ze wspaniałych filmów:

"with great power, comes great responsibility" czy jakoś tak

 

pozdrawiam

wilku

Link to post
Share on other sites

ja tam siegam po krotka , z prostej przyczyny z bliska - nie wazne czy budynki czy las nie mam szans . To ze dostalem to byl fart strzelca i twoj pech. przynajmniej moim zdaniem - zakladajac ze go zaskoczylem/ podszedles , bo jesli o tobie wiedzial to do niego miej pretensje ze wyjal bocznej. Swoja droga podobna sytuacja zdarzyla mi sie w lesie (zostalem zaskoczony z bliska) ale na szczescie nie trafilem (i zginalem:) ) od tego czasu bardziej uwazam (na ile moge i takie cos mi sie nie zdarzylo - abylo to kawalek czasu temu).

 

p.s. co do pierwszej podanej sytuacji (ta ktora mialem sobie wyobrazic)) to to chyba nie nazywa sie cqb tylko obrona budynku, ale moze cie zle zrozumialem i niepotrzebnie sie czepiam :).

Link to post
Share on other sites

czepasz sie :)

 

CQB w sensie ze to już było na bardzo bardzo bliskim dystansie (on pokoju ja za oknem) a Close Quarter Balte (czy jak sie to pisze) nie koniecznie musi być w pomieszczeniach (chyba), duzych czy małych budynków, IMHO to poprostu walka na maluczkie odległosci.

 

ok koniec oftopicu.

 

I tak jeszcze ze sie zapytam....

W jakim najkrótszym czasie mozna oddac dwa kolejne celne strzały ?? powiedzmy na odlegość na granicy skutecznego zasięgu. Z czystej ciekawosci pytam.

 

pozdrawiam

wilku

Link to post
Share on other sites

Teraz będzie OT: Soracz Wilku za ten strzał w palec. Nie chciałem Ci zarobić krzywdy. Już wielu dostało ode mnie w palec i nigdy tak się nie popaprało. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Jakbyś wsadził głowę to nie sądzisz chyba, że bym w nią strzelał z takiej odległości (0,5 metra). W rękę strzeliłem. Powiem szczerze, że byłem zaskoczony, że wsadziłeś rękę z sigmą dokładnie w tym samym miejscu co na początku. Wiesz Wilku, że ja też mogłem mieć solidnego guza lub coś gorszego, jakbym dostał z tej plującej kulkami Sigmy z takiej odległości ?

Pozdrawiam (do wesela się zagoi)

PA.

Link to post
Share on other sites

O ludzie..........

z 0,5m w palec......................

Ja z tanaki strzelam z tej odległości do puszek (po konserwach) i je dziurawię prawie na wylot.....

Poza tym z tej odległości postrzał z JAKIEJKOLWIEK (może poza pompką) broni w jakąkolwiek odsłoniętą część ciała jest sadyzmem i kwalifikuje się jako zamach na życie :P

Odsyłam do mojego poprzedniego posta odnośnie zwykłego, bezkulkowego "BANG - NIE ŻYJESZ". TO działa i oszczędzacie zdrowie przeciwnika ( i kulki :P )

A tak wracając do pytania WILKA:

2 kolejne strzały celne, na granicy zasięgu można oddać bardzo szybko (2-4 sek.) jeżeli:

1. Leżysz w trawie i przeciwnik jest prawie na lini strzału (+/- 20 stopni)

2. Masz dwójnóg (rozłożony :)

3. Nie ściągasz oka z lunety <przeładowywujesz mechanicznie "na pamięć">

4. trzymasz mocno giwerę drugą ręką, ewentualnie przeładowywujesz drugą ręką <mniej prawdopodobne>

5. Nazywasz się speedy gonzales :P

 

To wszystko zależy :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja sam przetestowałem M700 na sobie, Scorpion walił w d..... z 10 kroków. Spodnie M65 Zimowe, bolało ale bez przesady, ślady nie zostały. Z mojej Berettki 92 TM BB przywaliłem Biedronie w palec i miała krwiak, jak oberwałem z Tanaki w rękę (goła skóra z 10 metrów ślad był podobny. A Scorpin używa kulek 0.36 g. Bardziej mnie przerażają podkręcone do 500 FPS elektryki, wolę dostać jedną kulką z Tanaki z 5 m, niż serią z dziesięcu. Jeśli chodzi o gogle: zwykłe okulary ochronne ze sklepu BHP za 10 - 12 zeta z ATESTEM KLASY F wytrzymują Tanakę z przyłożenia. Na moich nie został ślad na kumpla malutki śladzik. Zęby można wybić każdą giwerą. Raz stracono przedną jedynkę od strzału z Desert Eagla za 100 złotych kupionego w zabawkowym. Tak więc bez przesady. Gaziak lub MP5K jako broń boczna i jest dobrze. Po strzelaniach ze Scorpionem nie boję sie Tanaki, odrobina rozsądku ze strony operatora i jest dobrze.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Sory że tak już sie wtrącam po dyskusji ale zaciekawiła mnie jedna żecz, a mianowicie power control czy jak to sie nazywa w m700. Niewiem gdzie to sie ustawia bo takiego guna to jeszcze niemam, ale jakby było w łatwodostępnym miejscu to możnaby w trakcie walki np jak ktoś stoi 10m od strzelca szybko zmienić moc i oddać strzal, bez wątpienia po zmianie mocy na odpowiednią ofiara niemiałaby amputacji ręki albo czegoś innego? :wink: . Co o tym myślicie??

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem testy żeby sprawdzić jak szybko można zmniejszyć w systemie "power control" w M700 Tanaki z maxa na minimum. Zajęło mi to około 1 minuty.

Lepszym rozwiązaniem jest na odległości mniejszej niż 30m wyciągnąć broń boczną (ja mam Glocka 26f) i załatwić skutecznie przeciwnika.

Już raz przypadkowo podziurawiłem kolegę z odl. 18m (w zimie) i wydłużył mi się margines bezpieczeństwa do >30m.

 

Najlepszym lekarstwem na takie sytuacje jest rozwaga. Wtedy wszystcy jesteśmy bezpieczniu i dobrze się bawimy w przekonaniu, że kolega z mocniejszą giwerą nawet przypadkowo nie wyrządzi nam krzywdy.

Pozdrawiam (pi - ciebie szczególnie)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Spajda mam do Ciebie dwa pytania jako do użytkownika M700:

1) czy dwójnóg CA do eMek będzie pasił do M700?

2) czy montowałeś jakiś tłumik?Jeśli tak to jak długi (ja planuję 290 lub 330 mm)? I jak to wszystko wygląda - tłumik ma większą średnicą niż średnica lufy M700 chyba dwukrotnie?

 

Jeśli nie znasz odpowiedzi to proszę kogoś z użytkowników którzy mają takowe wyposażenie o wypowiedź.

Link to post
Share on other sites

Witam!

1. Dwójnóg CA pasuje idealnie -> na bolec bliżej spustu.

2. Tłumik miałem dokładnie o wymiarach 250x50 i był trochę za gruby/długi. Tłumił idealnie, ale ważył sobie trochę (650g) http://www.spajda.zlydotyk.info/zdjecia/ra...pajdjaw0904.jpg

http://www.spajda.zlydotyk.info/zdjecia/ra...ajdjawa0904.jpg

 

Natomiast w tym tygodniu dorabiam tłumik 45x120 oraz drugą tuleję 45x180.

Dam znać jak z tłumieniem dźwięku :)

P.S. Mam lufę zewnętrzną 25,5.

Link to post
Share on other sites

Na dwójnóg nie trzeba żadnych przejściówek czy cóś...?

Nie wiem na zdjęciach jaki masz tłumik ale wygląda wszystko dosyć...długo :wink: Gdybym ja zamontował 330 mm to trzebaby nakleić mi na plecach naklejkę "zachodzi przy skręcie 1,5m" :lol: Jak myślisz jaka długość będzie najbardziej dogodna? I jak to wszystko działa z zamontowanym tłumikiem - czy zauważyłeś lepszą celność, zasięg? No i przede wszystkim czy tłumi :?:

 

Spajda czy masz zamontowaną prec-lufę? Jeśli tak to czy widzisz poprawę celności/zasięgu? Jakiego gazu i qlek (0,33?) używasz?

 

Mój post zaczyna przypominać "100 pytań do..." :lol:

Link to post
Share on other sites

No to wszystko na priv. Mój mail: spajda@tlen.pl

Opis już wkrótce pełniuteńki.

Moge dodac, ze 330 to stanowczo za dużo - mój miał 250 i sam widzisz jak to wyglądało. W sumie długość giwery 1,5 metra. Pozatym waga tłumika (ok 650 gr) na takiej dźwigni daje niesamowite obciążenie na rękę, a przy całodziennym bieganiu i mierzeniu z przysiadu to masakra...

Tak jak mówię - będę miał 120 i 180, więc porównam je ze względu na tłumienie/wygląd.

Jeśli pytasz o wytłumienie - TAK, giwery nie słychać z 10m.

Link to post
Share on other sites

ja uzywalem na swoim malutkiego 2 gwintowego tlumika CA lekki , nie za dlugi (chyba mniej niz 20cm) i cienki (niewiele grubszy niz lufa zewnetrzna) , moge sie mylic ale wydaje mi sie ze trudno uzyskac lepszy wynik niz przez ten tlumik (nawet jesli sie da to po co ten byl wystarczajacy). przjesciowka jest potrzebna.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...