Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH]TANAKA M700 Police 600 fps


Recommended Posts

a nie wie moze ktos ille napelniej magazynka starcza bytla 1l gg lu ille strzalow ( oczywiscie w przyblizeniu)

tego nikt nie mierzyl w przypadku 'tanich' gaziakow (zwyklych pistoletow), wiec watpie zeby posiadazom tanaki chcialo sie to robic

Link to post
Share on other sites
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a nie wie moze ktos ille napelniej magazynka starcza bytla 1l gg lu ille strzalow ( oczywiscie w przyblizeniu)

tego nikt nie mierzyl w przypadku 'tanich' gaziakow (zwyklych pistoletow), wiec watpie zeby posiadazom tanaki chcialo sie to robic

 

tania <--- tanaka m700 police jest tania ?? to poczycz kilka tysiacy jesli masz za dozo :P

 

a pytam sie bo chce ja kupic i nie chce zeby sei okazalo ze to potwor pochlaniajacy gg litrami:)

Link to post
Share on other sites

zdaje sie ze nie zrozumiales (przeczytaj jeszcze raz ze szczegolnym uwzglednieniem nawiasu)

 

edycja: nie chce pisac krotkiego posta tylko po to zeby potwierdzic do czego doszedles w nastepnym poscie, wiec tutaj napisze sakramentalne "tak" :)

Link to post
Share on other sites

chyba zrozumialem :D :D :D

chodzilo ci o to ze posiadacze tanich gaziakow nie licza na ille starcza gaz to czemu by posiadacze tanaki mieli by to robic ????

 

tak ???

 

no alle moze jednak ktos sie o to pokusil :P

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Najlepsza i tak jest zabawa kiedy widzisz zdziwiona mine przeciwnika ( najlepiej całego oddziału ) widzącego Cie 15 m od ciebie ( wcześniej obserwował przedpole ok 50 m ) i w nastepnej chwili posylasz mu jedna kulke w piers :)

 

Chodzi mi o to że strzelec wyborowy to przede wszystkim sposob dzialania i umiejetnosci a nie giwera !!! Na ... wam nawet 500 fps skoro nie bedziecie potrafili sie z tym obchodzic.

Snajperka to bron wyborowa !!! majaca lepsze skupienie niz standordowy karabin.

Panowie AK-47 ma donosnosc pocisku ok 6,5 km, zasieg skuteczny to ok 300 m. Dragunow ma taka sama donosnosc tylko lepszy zasieg skuteczny ale nikt nie zabrania Ci strzelac z kalacha na duze dystanse.

O co mi chodzi ?

Skoro wzorujemy sie na prawdziwej broni to zeby snajperka w ASG byla w maire realistyczna musialaby miec zasieg skuteczny ok 200 m a to juz chyba wymaga za duzo fps. Tak wiec to wszystko jest tak mocno naciagane ze w pewnym momencie ktos powie ze upgreaduje sobie MP5-k do 500 fps bo relatywnie do oryginalu tyle mu sie nalezy. Dlaczego tego nie robi ? Bo są pewne granice bezpieczeństwa których nie nalezy przekraczac. Chcecie chodzić z maskami i zbrojami po polu ASG ? Ja nie, bo kiedy nie znam goscia z 600 fps to wole wywalic mu serie jeszcze na zbiorce, tak tylko zeby upewnic sie ze nie odbije mu cos i nie przywali mi tym po twarzy.

Link to post
Share on other sites

Panowie! Apeluje do powrot do tematu dyskusji... Dajcie sobie siana z tymi fpsami. Mi sie osobiscie wydaje, ze nie kazdy posiadacz upgradu zawsze celuje w twarz z 5 metrow, pozatym kruca fuks, to jest w koncu "wojna", wiec lepiej, zeby bylo "aaa kurr... dostalem! zem sie dal podejsc glupi ja" niz "co to pyknelo? dostalem?".

Link to post
Share on other sites

PAT ma rację, od kiedy dostałem z MP5 AEG z odległości 2 metrów serię po nogach, to ja już żadnego gnata się nie boję. :) Oczywiście że w pewnych przypadkach 600 fps to hamstwo, ale snajper powinien mieć gnata o dorym zasięgu. Po za tym jeśli będziesz częściej dostawać mocno kulką, a nie jakieś tam pyknięcie jak kropla wody, to się nauczysz nie szaleć na polu walki. Takie moje zdanie na temat tego wątku. Sorry że ta późno odpowiadam z gruszki ni z pietruszki, ale tak wyszło.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam

 

Imho 600 fps dobre na dystanse ale prawda jest taka ze nigdy nie wiesz kiedy ktos, jakis samotny mysliciel z krzakow na tych 10 metrach nie wyleci. JEst masa przypadkow, w ferworze walki niema umow tylko maksymalne wykorzystanie mozliwosci sprzetu i wlasnych umiejetnosci fizyczno-psychicznych. Oczywiscie w skali ASG. Smutne by bylo "mam 400 fps i ma przed soba goscia lezacego - walne mu w glowe, niebedzie watpliwosci". A przypadkow jak w zyciu tak w zabawie jest masa i nic na to nie poradzimy. Wielu ludzi mimo dobrych checi i rozsadku pada ofiarami przypadku ktorym nie sterowali oni a jednak cos innego.

 

Na moje warunki bitewne i moich dystansach (stara stolarnia, kapleks budynkow, srednie przedpole do przebycia) 300 fps to optymalna predkosc kulki. Mniej sytuacji "Dostalem? ty tez? a kto przed kim? kto schodzi?"

 

Najlepszego

Halik

 

PS. Nigdy nie dostalem z 600 fps ale znajac spadek sily razenia kulki na dystansie z doswiadczenia nie obawiam sie dostac z 40 metrow. Ale jak to sniperzy mowia - nie wiesz kiedy, nie wiesz skad... A noz z przylozenia.

 

Edit. Wybaczcie, ze odswiezam tak stary topic. Wpierw spojrzalem na "odpowiedz" a po tym na date :/

Link to post
Share on other sites

Sorry że wtrące ale jak na mój prosty chłopski łeb to nie przeszukuje się kszaków z 600 fps'ami w dłoni od tego jest coś typu mp5k bo to tak jakby przeszukiać budynek z tą snajperką (też głupota), wg. mnie snajper musi mieś przestrzeń do działania.

A może jakaś kara jak ktoś już zdejmie kogoś z tych 10m i zrobi za to 100 pompek to sie oduczy walić z biska ;) (ale to już tak troche żartem).

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Posiadam tanake i uzylem jej poki co juz na 2 strzelaniach .Po pierwsze wcale 600fps nie urywa rak jak tu niektorzy zdaja sobie wyobrazac (owszem z 5m jak dostalem od brata testujac zabolalo, ale bez dramatu jakiegos) , za to na zasiegu 30-40m praktycznie nie daje szansy "matrixa" (schowania sie na odglos strzalu). Po drugie przez to ze jest bolt action skutecznie zniecheca do biegania z nia pomieszczeniach inaczej niz niosac ja na plecach. Jakby to kogos nie przekonalo to dobrze mu zrobi jak wyjdzie z zalozenia , ze pistolet jest jego bronia glowna a tanaka bronia dodatkowa po ktora siega sie gdy jest potrzebna.

Link to post
Share on other sites
podczas zabawy z jakim kolwiek karabinkie wyborowym wymagajacym recznego przeladowania nie ma sie najmniejszych szans z jakim kowliek automatem na odleglosci ponizej 15-20 metrow... "snajperka" MUSI miec wyrazna przewage celnosci i zasiegu ognia nad pozostalymi inaczej jest sie po prostu miesem armatnim - zwlaszcza jesli robi sie za wsparcie druzyny a nie samodzielnego strzelca.

 

Jak onegdaj mawiala moja babcia: "mow do dupy a dupa cie osra"...

Pisze tego posta, zeby powstrzymac kogos od kolejnej polemiki "a jak ktos mu na lufie usiadzie to co?"... Jedni wiedza to co powyzej Gunner napisal a inni wiedza, ze upgrady odrywaja konczyny, lamia kosci i przebijaja sciany a wlasciciele upgradow zawsze celuja w twarz...

 

Moze przesadzam, ale jak widze reaktywacje watku o M700 Tanaki to reaguje tak samo jak widze literki VSR...

Rozmawiajcie o karabinie tutaj, nie o wadach i zaletach wiekszej ilosci fps... Proszeee....

[Powyzsze kieruje do tych co maja zamiar cos napisac, nie do tych co juz napisali...]

Link to post
Share on other sites

W moim poscie chcialem sie wypowiedziec tylko ze sa przypadki, niema umow, nigdy nie wiadomo wiec przy duzych fpsach nie mozna powiedziec "walne nie mniej niz z 40 metrow". Bo to nic nie warte.

 

Co do tanaki :) ja wole m24 :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

WItam!

Tak sobie przeglądam forum i może się wypowiem :P

Z Tanaki strzelałem do różnych rzeczy, i najwięcej emocji wzbudził we mnie widok przebitej prawie na wylot puszki po konserwie (turystycznej).

To dało mi do myślenia i z odl. mniejszej niż 20m staram się nie strzelać do nikogo.

Pozatym jak jesteś SNAJPEREM, masz na sobie maskowanie (ghile), więc starasz się leżeć na glebie. Będąc niezauważonym możesz kontrolować duże pole walki, i gdy tylko pojawi się w nim przeciwnik - strzelasz z największej, pewnej odległości. Do tego służy w tej broni spory zapas FPS i długa lufa. Jeśli na polu walki jest więcej osób doskonałym rozwiązaniem (przynajmniej u mnie w ekipie) jest posiadanie Teamu snajperskiego (moim przybocznym jest Zielony - ma beretkę KWA), razem mamy łączność, wiemy co się dzieje na polu walki. W przypadku kontaktu stara się wciągnąć w mój zasięg przeciwnika a ja go likwiduje. A gdy dochodzi do bezpośredniego kontaktu wycofuję się, a moje miejsce zajmuje ON. Do budynku z Tanaką nie wchodzę, wolę ostrzeliwać z odległości okna i drzwi, żeby nikt nie mógł się wychylić i zdjąć moich szturmujących towarzyszy.

Poza tym dźwięk jaki wydaje lecąca kulka z Tanaki z odl ok 20-30 m wyzwala uczucie paniki i strachu w przeciwniku.

A propos "wchodzenia pod lufę". Jeśli jesteś dobrze zamaskowany pod lufę ci wejdzie nawet 30 gości, a ty spokojnie poczekasz aż przejdą i wystrzelasz ich pojedyńczo jak kaczuszki.

 

Poza tym można powiedzieć "BANG - NIE ŻYJESZ" - w przypadku reklamacji uświadamiasz przeciwnikowi moc giwery. Zazwyczaj reklamacja jest odrzucana.

 

POzdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

no wlasnie i tutaj pojawia sie wątek mocy gunow.

podczas niedawnej strzelanki przyjechal maniak ktory posiadal chyba sig'a o ile sie niemyle z 580fps i byly obawy u co po niektorych slabiej uzbrojonych, co do strzelania sie z nim, ale jakos nikomu krzywdy niezrobil... chcociaz szczerze powiem ze wzbudzilo to we mnie obawy.

I przy okazji mam pytanie...

moj znajomy chce sobie ulepszyc bron o 300% sprezyne i inne diabelskie rzeczy ktore dały by mu, jak wychodzi z moich obliczen mat. :P, ponad 900fps. Czy to niejest przesada? bo nierozumiem dlaczego tak mocne czesci sa sprzedawane jezeli i tak nieza duzo osob by sie chcialo z nim strzelac przy czyms takim. Jakie jest wasze zdanie?

Link to post
Share on other sites
no wlasnie i tutaj pojawia sie wątek mocy gunow.

podczas niedawnej strzelanki przyjechal maniak ktory posiadal chyba sig'a o ile sie niemyle z 580fps i byly obawy u co po niektorych slabiej uzbrojonych, co do strzelania sie z nim, ale jakos nikomu krzywdy niezrobil... chcociaz szczerze powiem ze wzbudzilo to we mnie obawy.

I przy okazji mam pytanie...

moj znajomy chce sobie ulepszyc bron o 300% sprezyne i inne diabelskie rzeczy ktore dały by mu, jak wychodzi z moich obliczen mat. :P, ponad 900fps. Czy to niejest przesada? bo nierozumiem dlaczego tak mocne czesci sa sprzedawane jezeli i tak nieza duzo osob by sie chcialo z nim strzelac przy czyms takim. Jakie jest wasze zdanie?

 

 

900 fps tia, ciekawe skąd .. buehuehue. Nie bardzo mi się widzi aby uzyskać jakimkolwiek dostępnym upgreadem moc 900 fps.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Aby przy sprężynie 300 % uzyskać 900 fps'ów w to wątpie ( u mnie 300%=535 fps'ów na kulce 0,2g i 450fps'ów na kuce 0,28g )

 

Ale podobno - mówie podobno - można Tanake M700 wzmocnić właśnie do 900 fps'ów - wiadomość tą dostałem ze sklepu ( w Polsce )

Link to post
Share on other sites

aaaa to ciekawe ... :lol: mam tanake i jakos takiej mozliwosci nie widze ale kto wie moze po jakichs ciezkich przerobkach (bo czesci nie ma) to sie da. Ale przyznam sie ze nie przykladalem do tego uwagi bo stock naprawde wystarczy...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

JuzekK:

konstrukcja magazynka do Tanaki umożliwia przerobienie go na CO2.

Dodajesz preclufę i dobry tłumik i możesz wyciągnąć te 900. Giwerka jest zbudowana solidnie, zwróć uwagę że strzelasz praktycznie z magazynka i to od jego wytrzymałości uzależniasz moc tej giwery. Ja mam (hehe chyba jako jedyny, nie wiem jak Tanaki z Machinegun) system kontroli mocy, więc mogę dowolnie regulować ilość podawanego gazu. Narazie jest odkręcony na pół, Żaba przywiózł jakiś dobry gaz, więc zobaczymy co się stanie jak właduję do niego inny, mocniejszy gaz.

P.S. Tłumik sprawdza się super, musisz to zobaczyć :)

Pozdrawiam

P.S.2. Proszę nie myśleś, że jestem szalony i upgrejduję moją giwerkę do 900 FPSów :)

Link to post
Share on other sites

Hmm Gunner......

To może jednak upgrade`uje tanaczkę na maxa i zmierzymy na chrono ile wyciąga ??

Daj mi trochę czasu , zbiorę kasiorkę i zobaczymy co z tego wyniknie :P

Tak a propos, czy widział ktoś maxymalnie upgrejdowaną broń, i ile miała FPSów ?

A może rozpiszemy konkurs na najwięcej FPSów?

<Oczywiście mocno "przymrużony" post>

Tak na serio nieważne ile ma snajper FPSów, byle używał tego z głową.

PozdroO

Link to post
Share on other sites

nie no ok , nie negowalem ze sie absolutnie nie da :) tylko ja sie pytam po co :P dla mnie te niecale 600@0.2g jest momentami sporo za duze, wiec po co mi wiecej. Raczej wlasnie pcsa sobie sprawie i jeszcze ja "przykrece" zamiast podkrecac".

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...