Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH]TANAKA M700 Police 600 fps


Recommended Posts

Hmmmm

Chcialbym sie przekwalifikowac na snajpera ale nie mam zamiaru biegac ze snajpera ktora ma zasieg zblizony do AEGa lub nieduzo wiekszy... W koncu snajper to snajper...

Martwi mnie tylko jedno... 600FPS !!! TO ciut duzo :) Czy w ogule ktos bedzie sie chcial ze mna strzelac jak bede mial taka snajpere... I tak jak juz dojdzie do tego ze ja kupie to mam zamiar przetestowac ja na sobie samym na odleglosciach 15-30 metrow :)

Tylko nie piszcie 600FPS to ***** przesada itp... :)

Nie jestem gnojem co gdy bede mial ta snajpere to bede sprzelal z 10 metrow w gogle czy glowe ... glupi nie jestem :)

Prosze was o jakas opinie :)

 

Pozdrawiam

nonejm

Link to post
Share on other sites
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pytanie czy ktos sie bedzie z Toba strzelal to chyba nie do nas tylko do ludzi z ktorymi sie strzelasz

 

a co do 600 fpsow to ja bym z tego nie strzelal ponizej 30-40 m... o 15m zapomnij... i nie mowie tu o strzelaniu w glowe tylko o strzelaniu w ogole do ludzi. Bedac snajperem z taka giwera musisz zrobic jedno z dwojga:

1. stworzyc zespol snajperski w ktorym drugi bedzie mial AEGa i bedzie Cie ochranial

2. kupic dobra bron boczna - MK5K, Ingram, czy inny maly pm

Link to post
Share on other sites

Snajper wojskowy z założenia jest najbardziej doświadczonym członkiem oddziału i tak powinno być również w ASG. Jeżeli jesteś odpowiedzialny to głupoty nie zrobisz z tych 600 fps (przynajmniej świadomie). Broń boczna to konieczność. I to co napisał Seal o stworzeniu zespołu snajperskiego to absolutna prawda. Musisz z kimś współpracować. Twój obserwator musi być bardziej mobilny, dysponować większą siłą ognia ( taaaaa ognia :P), musi maskować się równie dobrze jak Ty, obserwować, podawać cele, bronić Cię od wszelkich zagrożeń. Zespoł taki może być bardzo efektywny. Niestety w ASG nawet za bardzo efektywny i to może być powodem problemów z innymi którzy mają się z Tobą strzelać. Nie będą zadowoleni. Snajperzy nie są lubiani przez zwykłych żołnierzy, a już napewno przez żołnierzy przeciwnika.

Co do tych 600 fps- to czy ktoś będzie się chciał z Tobą strzelać zależy w głównej mierze od jego świadomości co do mocy takiej broni, organizacji gry i wcześniejszych ustaleń oraz sposobu Twojego zachowania. Możesz napewno wielu przekonać by Cię zaaprobowali swoim odpowiedzialnym zachowaniem z taką bronią. Jak będziesz za dobry to będzie wielu niezadowolonych i z tym trzeba się pogodzić.

Ale jak to mówią - nie broń czyni snajpera. Moim zdaniem ważniejsze jest nauczenie się sztuki dobrego maskowania i zaskoczenia przeciwnika, a mniej ważne jest jakiej broni używasz. Snajper nie musi wcale strzelać z wielkich odległości. W Vietnamie poza opisywanymi udanymi strzałami na 2 kilometry większość "sniper engagements" następowała ŚREDNIO na odległościach od 300 do 600 stóp czyli od 91 do 182 metrów. W asg te odległości są mniejsze. Ja mam zamiar snajpić z karabinu o efektywnej donośności i celności do 60-70 metrów. I nie jest to dla mnie ani za dużo ani za mało. Ważniejszy jest sposób działania.

To tyle.

Pozdrawiam

PA.

Link to post
Share on other sites
Hmmmm

Chcialbym sie przekwalifikowac na snajpera ale nie mam zamiaru biegac ze snajpera ktora ma zasieg zblizony do AEGa lub nieduzo wiekszy... W koncu snajper to snajper...

Martwi mnie tylko jedno... 600FPS !!! TO ciut duzo :) Czy w ogule ktos bedzie sie chcial ze mna strzelac

snajper to snajper, asg to asg, jak masz takie ambicje to chyba asg Ci do tego nie posluzy.

jakbys przyszedl do nas z 600fpsową bronią to czy to bedzie czolg, armata, snajpera pistolet czy pm, czy bedziesz z tego strzelal z kilometra czy metra ja nie bede ryzkowal. Ktos Ci wejdzie na linie strzalu, ktos Ci wyskoczy, zle ocenisz odleglosc, trafisz w np odslonieta szyje, wiele jest mozliwosci. I Twoje nawet najszczersze zapewnienia nie wystarczą gdy dojdzie do nieszczescia. Taka moja uwaga ale temat o duzej mocy asg juz byl.

Link to post
Share on other sites

No nie można nikogo dyskryminować za to że ma mocniejszą broń. 600 fps używane z głową nikomu krzywdy nie zrobi. Wszystko jest dla ludzi - z 50 metrów dostać z 600 fps to nie jest tragedia (nawet w szyję). A tak naprawdę to ta Tanaka to 600 fps ni ma heh przy kulkach 0,36 na 100% nie ma takiej prędkości wylotowej - może z 500 albo mniej.

Te 600 to mierzone na kulkach 02 grama było.

Poza tym to broń gazowa więc zimą sobie z niej za bardzo nie postrzelasz. Do celności tej broni też wiele niestety będziesz miał zażaleń bo gazowa snajpera nie jest najcelniejsza ze względu na to, że gaz różnie się rozpręża z każdym strzałem - z każdym strzałem coraz mniejsze ciśnienie. Gdzieś już o tym było na forum. Lepiej M24 + spręzyna 300% CA. Spręzyna strzela ciagle tak samo.

Ja mogę się z Tobą strzelać. Miałem już gorsze urazy niż te które może spowodować taka kulka.

 

Edit: masz tutaj linka http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=5461...ighlight=tanaka

Link to post
Share on other sites

to nie jest dyskrimonowanie. Trzeba pamietac ze asg to zabawa a nie wojna. Nikt tu nie ma ucierpiec tylko wszscy dobrze sie bawic, prawda? :) No trzeba znac umiar. Nie mozna ciagle podnosic te fpsy, ciagle ciagle, zaraz ktos zapyta o 800fps. Mnie bez urazy nie obchodzi czy on obiecuje strzelac z tego na 50m czy 100m. Nic nie bedzie pamietal jak juz dojdzie co do czego strzeli. Z reszta tak jak pisze dzikki snajper to ciekawa opcja, przy czym tak jak napisal Pa, w asg mozna bawic sie w snajpera na wiele mniejszych dystansach i nie potrzeba do tego takiej armaty :)

Link to post
Share on other sites

widzisz i tu jest wlasnie czynnik ludzki, dlatego, jak pisalem, zalezy kto z tego bedzie kozystal i kto bedzie strzelal.

 

Znam takich ktorzy na byle szelest krzaczka wywlalja w niego pol hi-capa i na pewno bym sie nie zgodzil na uzywanie przez takiego kogos takiej giwery.

 

Ale sa tez tacy, ktorzy nie raz rezygnowali z, wydawaloby sie, pewne strzalu bo nie byli pewni co do tego czy bedzie to bezpieczne... i tacy ludzi beda rozsadnie kozystac z "sanej im" mocy.

Link to post
Share on other sites

PA czy strzelales z tanaki ze mowisz ze ma slaba celnosc i sa z nia problemy??

 

Ja strzelalem i tak w zimie nie ma problemow (okolo -5st - 7st) jak i z celnoscia nie ma problemow.

 

Do ostatniej kulki nie ma problemow ani z donosnoscia ani z celnoscia.

Generalnie bron bardzo celna.

 

 

 

Co do gaziaka to na pewno sie sprzyda, zwlaszcza jesli lezysz w trawie i ktos cie pod chodzi i nie chcesz sie zdrazic to prosciej sie przestawic z gaziakiem niz cala giwera :)

Link to post
Share on other sites

Dzieki za wypowiedzi :)

Bron przyboczna to mus. Planuje albo MP5K albo UZI SMG ew jakas beretka...

Pytam sie was bo nie chce kupowac broni za 2600 zl z ktorej sobie nie postrzelam, bo jak nawet trafie z 30 m w gogielki to moga sie rozsypac... Ale mimo wszystko chyba sie zdecyduje na zakup :) sam nie wiem :) Przed pierwszym strzelaniem jednak na pewno przetestuje na roznych odleglosciach z roznymi materialami wlacznie z soba samym :)

Mam nadzieje ze po testach nie uslysze tekstu: "A teraz prosze pana natne delikatnie skalpelem naskurek zeby usunac obce biale cialo z pana barku" czy cos w tym stylu :)

 

Do zobaczenia w polu :)

 

Pozdrawiam

nonejm

Link to post
Share on other sites

ale to nie mozna sobie tak gdybac i obiecywac. Madry Polak po szkodzie, zobaczycie, tylko czekac na nieszczescie. A jak ktos obiecuje Ci nie strzelac z 80metrow to moze miec 900fps? a moze wogole bron palną ale obiecuje Ci strzelac w niebo. Wiem ze przesadzam ale chce wam pokazac ze rozgrywki nie moge opierac sie na obietnicach. Takie moje zdanie i prosze nie czepiac sie przykladu z bronią palną :P to tylko wyjaskrawiony przyklad. Musi, musi byc granica.

Link to post
Share on other sites

Zjawa!

Poruszasz bardzo istotną kwestię trochę tylko związaną z tematem - limity prędkości początkowej kulki. Myślę, że wszystkie kraje mają takie granice bądź narzucone przez ustawodawcę, bądź przez graczy Air Soft. W naszym kraju jedyna regulacja to na razie 17J wiatrówki - ustawodawca i zdrowy rozsądek graczy Air Soft. Jak na razie nie ma chyba konieczności wymyślać nic o limitach, Ci którzy mają trochę więcej energii swej repliki wiedzą o tym i dostosowują się do tego.

 

Musimy panować nad swoim tuniniem. W przypadku, gdy gracz nie panuje nad repliką czy wzmocnioną czy też wersją stock należy taki fakt ogłosić moim zdaniem na "czarnej liście".

 

Ogłaszając limity trzeba podać też obiektywną metodę pomiaru ...

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

na niedawnym strzelaniu w wawie byla snajperka 550(sprezynowa) i jakos tak strasznie z nia nie bylo. a z gazowej tanaki na kulkach 0.25 bedziesz mial raczej mniej niz 600 (wlasnie ok 550 co jest ogolnie przyjetym standardem dla snajperow na swiecie , chyba tylko poza anglia , ale moge sie mylic), precyzyjna lufa ;sam sie zastanawialem nad kupnem -moze sie jeszcze zdecyduje :P- i troche sie popytalem zachodnich "uzytkownikow" jest konieczna aby utrzymac celnosc na dalszych (czyli tych na ktorych sie ja uzywa) dystansach, jednak wzrosna fpsy przez nia . Jest jednak rozwiazanie , mozna zakupic chargin handle od m24 sws (ew. od razu sws tanaki) qtre pozwala regulowac sile wystrzalu.

Link to post
Share on other sites

South Man nie histeryzuj :-) to sa wlasnie moje plecy i moj siniak, chcialem sprawdzic jak to naprawde boli te wielkie mity o 500set fpsach ktore to przebijaja szyje na wylot.

 

 

Fakt siniak jest okazaly ale nie krwawil i przezliczajac analogicznie to mniej wiecej jakbys dostal z aega stock z 5-6m.

 

Wiec powiem wam tyle niech i maja 800fps, byle byli odpowiedzialni,

 

 

jesli mialbym 500fps to na pewno nie czekal bym az klient podejdzie na 25m bo bym ryzykowal ze mnie moze trafic, na pewno wykorzystywalbym przewage zasiegu i o to chyba chodzi.

 

 

nie rozumiem jednego ze kazdy mysli o snajperce przez pryzmat samych fps bez brania pod uwage ze najwazniejsze jest ze mozna strzelac z dalsza. kazdy w aegu probuje strzelac z jak najdalej a jakos jak sie mowi o snajperkach to sa roztaczane czarne wizje o strzalach z 5-10 metrow. chyba czegos tu nie rozumiem.

Link to post
Share on other sites

W Otwocku strzelilem facetowi w reke - po tym strzale zszedl i jak sie okazalo krwawil mu palec. Nie mam pojecia jak to sie stalo - przypadek, bozy dopust , kara ... fakt mowil sam za siebie. Zero tuningu.

 

Inny przypadek - strzal o goscia z druzyny - trafil mnie w warge, ktora niestety nie wytrzymala i poszla jak winogrono. Gula, krew, bol ... kolejny nie-tuningowany gun. Wiec co tu bzykac o podkrecaniu.

 

Widac zdjecie po strzale z Tanaki - tylko siniak. Qrna ja tez takie mialem po zwyklych elektrykach. Ej panowie .. panowie ... nie polujmy wiec na czarownice.

 

Tak jak mowi Frugo - jak bym mial snajperke, strzelajaca pojedynczymi strzalami to chcialbym wykorzystac przewage zasiegu a nie moc. Jaki gosc bedzie czekal na podejscie do 20m jesli moze bezpiecznie zdjac przeciwnika z 60 czy 70 metrow.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Zgadzam sie w 100% z kolegą Frugo i Dzikkim po co strzelac na 10 m czy 15 m jak można przeciwnika ustrzelić z 50m czy z 70m a i tak jak grupa jest zgrana to obok snajpera jest kolega który go wspiera i nie dopuszcza strzału na mniejniz np 25/30 m ( spytacie z kąd to wiem z doświadczenia - jak Moja G3 jeszcze działała - o kwietnia znowu będzie strzelała ale nie o to chdzi)

 

Rany człowiek z taka bronią idzie z tyłu grupy i likwiduje jednostki które stanową zagrorzene dla oddziału a nie strzela na 15m.

 

Pozdrawiam

 

Johan_JK

Link to post
Share on other sites
Czy ktoś tu wspominał o 800 fps ?

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=23049219

 

Swoją drogą to zastanawiam się ile z tych fpsów to jest prawdziwe... :)

 

Jak dla mnie to jest oferta kompletnie niegodna rozpatrzenia.

W machinegun taki M24 (teraz już będzie wersja 3) z Air Spring Cylinder Kit 300% i dodatkowym magazynkiem kosztować miał jak to uzgadniałem jakieś 2 tygodnie temu 2009 zł (za wersję military). Ta spręzynka 300% daje jakieś 430 fps przy kulkach 0,36 lub 0,43 już nie pamiętam dokładnie.

 

Ten z allegro to w sumie niewiadomo co: napewno nie wersja 3 tylko co najwyżej wersja 2 - i teraz pytanie czy hopup ma regulowany czy nie bo wersja 1 nie miała regulacji, potem w wersji 2 też nie było w egzemplarzach z początku serii. A w ofercie nie ma słowa o hopupie tylko tekst skopiowany z military.pl

A te 800 fps to musi mieć spręzynę chyba ze 500% i przy kulkach 0,2g. Ciekawe jak ją naciąga - pewnie ma jakieś urządzenie do tego - skrzyżowanie wyciągarki z dźwigiem. Bo spręzynę 300% jest nie tak łatwo naciągnąć.

Dla mnie taka oferta to taka sama, jak ta gdzie ktoś sprzedawał Patterna 83 za 250 zł wmawiając kupującym na allegro, że to kamizelka oddziałów Delta Force.

Tutaj za 2500 zł mamy karabin z upgradem (800 fps :roll: ), bez dodatkowego magazynka + lunetka (za 200 złotych).

Nowe kosztowałoby za 2160 złotych. A ten karabin ma rok.

Gratuluję ewentualnemu nabywcy (musi chyba spać na kasie)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...