Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jagdkommando i sprzęt.


Recommended Posts

Witam ;-)

 

Jak w temacie chciałem się dowiedzieć kilku rzeczy na temat Austriackiego Jagkommando. Na forum nic nie ma, i na necie jest ciężko coś znaleźć...

Przede wszystkim chciałbym się spytać, gdzie (i czy w ogóle) w Polsce można dostać mundur KAz 75.

Aha, i czy wiecie gdzie dostać kopie (oryginału nie widziałem w Polsce, i ceny przerażają), amerykańskiej kamizelki Eagle TAC-V1-N..

Z góry dzięki ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zacznijmy od tego, że zamieszczone przez Ciebie fotki nie przedstawiają tego samego pasa, co widać choćby po tym, że ten z pierwszego linka ma dwa rzędy wzmacnianych otworów na obwodzie, a ten drugi trzy. Gość na pierwszej fotce jest w takim stopniu obwieszony amerykańskimi ładownicami i "wszystkim, co popadnie", że ten pas może być dowolnego pochodzenia.

Na drugiej fotce nie widać klamry, ale pewnie jest to ten PAS. Używam go od ponad roku i mimo niepewnie wyglądającego plastiku spisuje się dobrze. Jest w zasadzie kompatybilny z ładownicami na klipsy Alice, lecz trochę cieńszy od LC-2 (kopii), w efekcie mają one za dużo luzu. Oryginalne klipsy austriackie, na których mocuje się sprzęt do tego pasa są jednoczęściowe i wykonane z plastiku.

 

Podstawową austriacką koszulę i spodnie w oliwce kupisz na Allegro bez problemu. Polecam sklep Vive-Army, gdzie skompletujesz także pas i szelki. Problem jest z oryginalnymi ładownicami, tzn. nie ma ich, ale choćby te najpopularniejsze z Alice dopasujesz bez kłopotu. Na "niskobudżetowego Austriaka" Ci to wystarczy. Jak masz ograniczone finanse i mało rzeczy do noszenia to kamizelkę sobie na razie odpuść. Pozostaje jeszcze kwestia nakrycia głowy. Oryginalny hełm kewlarowy jest drogi, stalowy niewygodny i wycofywany z użycia. Czapek polowych w tym momencie na Allegro nie ma, a „uszatka” jest na lato za ciepła, myślę, że to jednak kwestia sezonu i się pojawią. Alternatywą może być beret lub kapelusz. Pełnej rekonstrukcji, jak sądzę, na razie i tak nie planujesz. Przy stylizacji wybierz to co wygodne a w miarę pasuje. Podobnie z butami.

 

Wspomniany przez Szaszłyka starszy wzór munduru M57, tzw. "groszek" bywa na Allegro rzadko i z reguły niekompletny (góra). Ja początkowo zadowoliłem się podróbką (o niezgodnym z oryginałem kroju i materiale i obecnie już niedostępną) a potem kupiłem oryginalny komplet na austriackim e-bayu. W Polsce udało mi się dostać w "groszku" tylko parę dodatków: pokrowiec z manierką, śpiwór, pokrowiec na hełm stalowy i celtę. Te ostatnie bywają często na aukcjach. Staram się kupować to co znajdę, bo uwielbiam ten kamuflaż.

 

Całą masę fotek Austriaków w dobrej rozdzielczości znajdziesz „u źródła”, czyli na oficjalnej stronie BUNDESHEER.

(Jest piękna i warta przeglądnięcia).

Edited by MvB
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 5 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...