Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

polmaska na twarz UVEX - ktos to ma?


Recommended Posts

http://www.uvex.pl/

nic z tej strony nie zamowisz bo nie sprzedaja pojedynczo.

Ja mam takie:

http://www.uvex.pl/produkty/gogle/9302%20245.htm

Spisuja sie bdb :D

Jak najbardziej polecam.

Wszystko fajnie i pieknie tylko chyba nie zrozumiales o co Lizardowi chodzilo. Pytal jak sie to spisuje a nie czy mozna to dostac gdziekolwiek(choc taka mozliwosc tez istnieje, pod warunkiem ze masz znajomych ktorzy zamawiajac hurtem cos z uvexu kupili takze ta maske, kumpel ostatnio tak zdobyl gogle 9301).

 

jej wada - tylko do modeli 9301 a one brzydsze i chyba mniej panoramiczne sa

A czy to aby na pewno wada?? Jak dla mnie ich kanciaty wyglad jest ciekawszy od 9302. Poza tym cale sa przezroczyste dzieki czemu nie rzucaja sie tak w oczy jak te kolorowe 9302. Co do pola widzenia to jestes w bledzie. Te niebieskawe zaczepy od gumki widac dopiero jak sie mocno wysilisz spogladajac w bok, a widok gora dol taki sam jak w kazdych goglach. Ale ta gumke to mussowo trzeba wymienic :) Ja juz mam czarna bo tamta byla zbyt oczojebna :D

Link to post
Share on other sites

Ja kupuje w Uvexie na sztuki .. bhebhebhe..

 

A tak serio :

gogle ok (tylko troche za duze i czasami - rzadko bo rzadko ale jednak - paruja) ale polmaska jest koszmarkiem ... po pierwsze to powoduje wieksze parowanie , niesamowicie sie z niej skraplalo jak ja nosilem i byla malo wygodna ... a tak wogole to ma ujemny wplyw na klimat zabawy bo wyglada gorzej niz maski malarzy....

Link to post
Share on other sites
Kolego przeczytaj uwaznie ze napisalem "SPISUJĄ SIE BDB"

1. Zwrot "kolego..." raczej zle mi sie kojarzy, wiec nie uzywaj go odnosnie mojej persony ;P

2. Nikt tu nei pytal o to jak spisuja sie gogle, Lizard zalozyl watek aby poznac opinie na temat polmaski do gogli uvex

 

CZYTAC UWAZNIE, A NIE POZNIEJ PIERDOLY JAKIES PISZECIE!!!

Link to post
Share on other sites
ale polmaska jest koszmarkiem ... po pierwsze to powoduje wieksze parowanie , niesamowicie sie z niej skraplalo jak ja nosilem i byla malo wygodna ... a tak wogole to ma ujemny wplyw na klimat zabawy bo wyglada gorzej niz maski malarzy....

 

He - dzieki za odpowiedz - ktos mnie jednak zrozumial :) czyli nie warto jej kupowac - tak myslalem (w koncu ma o wiele mniej wywietrznikow niz malarska), poszukam jakiejs innej.

a co do klimatu - owszem, na pewno gorzej sie z tym biega i gorzej to wyglada, ale czasami jestem w stanie poswiecic czesc "klimatu" dla ochrony np mojej wargi :D

tx za info anywayz - juz jej nie chce :)

Link to post
Share on other sites

A gdzie tu byla mowa o AT?

CQB uprawia tez Al-Quida i Hamas, co widac na filmikach promocyjnych ;)

 

Jezeli chodzi o arafatki to dla mnie przykladem sa SAS i SASR (w klimacie pustynnym oczywiscie). Sam zaluje, ze nie zakupilem brytyjskiej siatki 100x100 (takiego szaliko-recznika) na allegro. Kiedys byly po 25 pln ale akurat nie miale pieniazkow. Co do kominiarek - Gunner a jak sprawuje ci sie kominiarka latem przy 28 stopniach w cieniu?

Link to post
Share on other sites
Co do kominiarek - Gunner a jak sprawuje ci sie kominiarka latem przy 28 stopniach w cieniu?

bardzo dobrze, ja nosilem kominiarke w Krynicy Morskiej w lecie - plaza, pelne slonce, nie wiem ile tam moglo byc stopni, ale pow 30... i zyje i mi gogle nie parowaly

zdecydowanie wole kominiarke niz maske...

Link to post
Share on other sites

zdecydowanie wole kominiarke niz maske...

No dobra ale po co w koncu kominiarka? Klimatu dodaje - owszem, chroni - raczej znikomo, a czlowiek sie w niej gotuje a ktos taki jak ja to wogle splywa potem (mnie jest goraco juz przy 10 st. :? )... Jaka masz - taka gruba czy cieniutka? bo w tej grubszej w lecie bys chyba nie wytrzymal, a ta cienka to wogle nie chroni przed niczym... :

tak zle i tak niedobrze, ech...

Link to post
Share on other sites

a skad to wszystko wiesz skoro nie uzywasz kominiarki?

 

welniana (czy z czego ona tam jest) kominiarka to pomoylka. uzywam nomexowej o wlasciwosciach hydrofobowych - czyli nie wchania wody... bardzo dobrze sobie radzi z potem nigdy nie mialem jej przepoconej ani, po zdjeciu, nie bylem mokry, mimo ze tez sie poce.

 

a co do ochrony - janse ze nie chroni jak maska, ale zabezpiecza przed dwoma podstaowymi zagrozeniami; raz - kulka nie wpadnie do ust i nie uszkodzi zeba ani nie wpadni do krtani, a dwa to chorni przed rozcieciami i peknieciami skory. tak, beda siniaki i zaczerwienienia (no to co) ale material na tyle amortyzuje uderzenie ze skora nie peka od udezenia... i to w zupelnosci wystarcza

Link to post
Share on other sites
a skad to wszystko wiesz skoro nie uzywasz kominiarki?

 

a kto powiedzial ze nie uzywam? :?

mam, ale taka cieniutka i najtansza, z jakiejs bawelny czy cos....

 

po zdjeciu, nie bylem mokry, mimo ze tez sie poce.

 

 

ile taka kosztuje?

 

material na tyle amortyzuje uderzenie ze skora nie peka od udezenia... i to w zupelnosci wystarcza

 

no ok ok to prawda - wlasnie dlatego ja kupilem bo wyciaganie kulkui z krtani nie wydawalo mi sie najlepszym pomyslem na spedzenie wieczora :) ale i tak bede sie rozgladal za maska do CQB...

Link to post
Share on other sites

Dokladnie.

Ja swoja kupilem w BjSystem i spokojnie pod kaskiem nie poce sie - wiekszosc mojego potu wnika bezpiecznie jesli juz w kominiarke.

Normalnie kosztuja 120-140 w sklepach (jesli chodzi o Nomex).

Chroni calkiem dobrze - a to,ze czuc uderzenie i ono boli - no coz twarz to juz takie miejsce. Jednak wiekszych sladow od malych opuchniec nie mialem.

 

Co do masek p-gazowych - to tak przy okazji - jesli tak to ktora ? Pytam bardziej przez ciekawosc bardziej. Z tych, ktore sa dostepne oczywiscie na naszym rynku.

Link to post
Share on other sites
Co do masek gazowych

przeciwgazowych

 

jesli tak to ktora ?

na pewno NIE MP-3 i MP-4 bo nie maja szyb balistycznych... w miare tanio jest MP-5 ale jest troche niewygodna bo ma pochlaniacz po srodku. cena na allegro 100-250zl

 

dobrze sie sprawdza amerykanska MCU-2/P (uzywaja jej miedzy innymi SEALs, KSK, FBI HRT) z szyba balistyczna... jak sie ma szczescie do dostania w granicach 100-300zl

Link to post
Share on other sites

nie pamietam dokladnie, ok 80zl w BJ System

 

OMG! 8O na razie to o wieeele za drogo jak na poczatkujacego Lizarda :

 

moze maska p-gaz?

no ale tez nie tak droga jak tam piszecie : ja dopiero zaczynam sie w to "bawic" i takie wydatki to ciut za duzo jak na razie dla mnie :(
Link to post
Share on other sites

Lizard - nie wszystko na raz - odloz, oszczedz , poczekaj .. nie od razu Rzym zbudowano. Podoba ci sie? Jesli Airsoft to jest to co lubisz to warto zbierac by wzbogacac calosc , tu kupic sobie to .. tu tamto.

Zycie - ;) kazdy z nas by chcial miec tyle rzeczy .. a tak malo czasami pieniedzy na to wszystko.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...