Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 [KA]


Recommended Posts

Swoją drogą ciekawi mnie jak wyglądałby TROY CQB A5 z takmi bajerami jak np właśnie granatnik, albo bębnowy magazynek maniak_killer.gif

 

chyba tak http://www.wolfarmouries.co.uk/airsoft/bb/...site/mgs4m4.jpg

 

Osobiście jakbym natkną się na kogoś kto biega z podwieszonym granatnikiem i bębnem po budynku .... to bym zaryzykował i wyskoczył przez najbliższe okno :-P :-F

 

Kwestia chinol a replika z wyższej półki - oczywiste jest że posiadacz będzie dbał lepiej o replikę markową niż o elektryka chińczyka .Niestety ale nasze repliki nigdy nie dorównają wytrzymałością i tolerancją na urazy mechaniczne jak ich ostre odpowiedniki , tak więc czasem to dosłownie jak z jajkiem ..

Link to post
Share on other sites
  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmm, sądziłem (czyt. łudziłem się), że tego typu hasełka dotyczą wyłącznie replik "made in China". Troszkę to... smutne (?), że płacąc za replikę ponad 1000pln, nadal nie mamy pewności czy nie otrzymamy trefnego ezgemplarza.

 

Zawsze może się trafić pechowy egzemplaż, tak jest ze wszystkim, poczynając do jogurtów na telewizorach LCD kończąc. Latające body to akurat nie problem, po prostu, ten nieszczęsny pin z przodu może się nieco wyrobić, ale cienki pasek izolacji załatwi srpawę. Już chyba większym problemem jest tak kolba, bo to zwyczajnie słabe rozwiązanie.

 

Bolt catche i inne takie, cóż im więcej bajerów i ruchomych części tym więcej problemów. Trzeba delikatnie i tyle.

 

Ja już dawno zauważyłem, że z markowymi replikami jest więcej problemów, niż z niektórymi chinolami, nie wyłączając Marui. Ale tak to już jest. Płacąc ponad 1000 zeta za replikę, dostajesz na pewno lepiej wykonany produkt, który w stocku ma długo pociągnąć. Co zaś się tyczy tuningów, to nowe generacje chinoli tutaj akurat biorą górę, bo mania fps doprowadziła do tego, że małe ludziki pchają tam coraz mocniejsze sprężyny, a co za tym idzie, dostajemy też pancerne GB i stalowe zębatki. Natomiast jak to wszystko jest złożone, to już inna brocha. Poza tym, te fpsy wcale nie przekładają się na zasięg.

 

Mój King Arms ma równo 300, w zasadzie tyle co sprężynowy shotgun, od którego zaczynałem. Kiedyś pomyślałbym, że to mało, ale z perspektywy czasu sprawy wyglądają zupełnie inaczej. Zasięg i celność jest zadowalająca, ROF to poezja, kultura pracy też miodzio, więc nie mam stresu, że coś mi rzęzi, albo brzęczy jak w BOYIach, czy JG. No i pozatym jest to gun, z którym mogę działać wszędzie i nikogo nie stresować, a nie tak jak na ostatnich strzelankach niektórzy biegali z chińcami po 430fps w stocku na ultra CQB.

 

Natomiast jeśli idzie o awarie GB, cóż, stock markowy długo ponoć wytrzyma. Przy tuningach zawsze jest reyzyko, że coś pójdzie, bo tak właśnie ma być. Inaczej producenci markowych części by nie zarabiali.

Link to post
Share on other sites

W niedzielę miałem okazję przetestować TROYa A5 w lesie. Zasięg naprawdę jest imponujący jak na 300fps :killer:

 

Nieco gorzej już z celnością. Strzelałem Blasterami Devil 0.20g i jak to bywa przy wadze piórkowej, wiaterek dawał się koszmarnie we znaki. Nieprawdopodobne jak te 0.05g wpływa na stabilność kulki w locie. Z drugiej strony, to w końcu nie snajpa, tylko raczej rozpylacz do CQB. ROF zresztą dobrze kompensuje brak celności.

 

Tak z ciekawości tylko, ktoś sprawdzał jak śmigają 0.23? Będzie jakiś rozsądny kompromis, czy nieloty jak 0.25?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Nie mogę edytować posta.. Więc spytam jeszcze o jedną rzecz.

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2687

 

Ma to ktoś..? Wygląda na najlepszą z dostępnych stockowo m4. Lecz niestety nigdzie nie znalazłem o tym jakiś szerszych opinii.. Może ktoś mógłby się wypowiedzieć co sądzi o tej m4..?

 

Z góry dziękuję,

Lunatyk

 

 

Ja sądzę że jest brzydka(kwestia gustu ;) ). Przeczytaj cały temat a na pewno się dowiesz ;)

 

 

Pozdrawiam

Gekon

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

2 tygodnie temu nabyłem w ASG Shopie DRUGĄ wersję tegoż M4. różnica praktycznie znikoma bo różnią się tylko większą prędkością wylotową. nowszy ma 364-367 fps w stocku. miałem niedawno porównanie:

- M4 King Arms 365 fps (363 mm Deep Fire, gumka Systemy)

- AUG A3 JG 450 fps (gumka Systemy)

M4 z KA po prostu bije chinola na łeb na szyje. różnica 85 fps. całkiem miło było patrzeć jak kolega z większą ilością fps grzecznie schodzi na spawna. różnica w cenie praktycznie znikoma i właśnie teraz widać że warto kupić coś markowego. pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...