Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 [KA]


Recommended Posts

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Klejenie tego epoksydowym nie przyniosło rezultatu więc strugam ten element ze stalowej blachy, ale nie spodziewam się że mi za pierwszym razem dobrze wyjdzie.

 

Taka mała recenzja.

http://www.uncompany.com/pageproductdetails.asp?prodid=26022

Konsekwentnie będę kontynuował wady które bardzo mi się w oczy rzuciły.

1. Ten nieszczęsny plastik który ułamałem.

2. Kolba bardzo luźna lata strasznie na wszystkie strony chińska replika TDI siedzi na ruże dużo lepiej.

3. Rączka na RISa też porażka mała nie wygodna i jakoś wykonania kiepska, wyglada co najmniej tanio.

4. Luźne śruby, rura kolby w ogóle nie była przykręcona (no może palcami) to bardzo duże uchybienie moim zdaniem, bo dokręcenie jej jak należy wymaga odpowiednich narzędzi.

5. Magazynek hi-cap, pójdzie na żyletki, mi się nie przyda.

 

Za to reszta to poezja RIS z oznaczeniami śliczny, body z piękną grawerą, wszystkie metalowe elementy jak na najwyższym poziomie, wrażenie bardzo pozytywne, miło oglądać zdjęcia ostrego w internecie i widzieć że wszystkie oznaczenia są takie jak powinny i tam gdzie powinny, chwyt pistoletowy też. Tylko ta lufa srebrna ale wkrótce się zmieni, kwestia gustu.

 

Jeżeli ktokolwiek widział czarne lufy jednoczęściowe będę wdzięczny za info.

Edited by Poli Tukasi
Link to post
Share on other sites

A czy ktoś z was swoje M4 od KA ( Standardowa długość lufy ) tuningował powyżej 440 - 500FPS?

 

Sprężyna m140 Magbull + cały zestaw ftk Systemy + Tłok JBU alu full zęby metalowe, systema cylinder 0, precka madbulla 509mm, gumka systemy, batka lipo 11V, 20C + mocny silnik golden eagle.

 

Mnóstwo kasy, mnóstwo roboty, 10 magazynków przestrzelonych a w środku disaster.

 

Pękł szkielet- już wiem czemu asgshop maks tuning do m120 robi. i zębatki Systemy Ultra Torque UP, poszły w cholerę choć podobno są niezniszczalne.

 

Chcesz w KA robić mocny tuning- pierwsza rzecz jaką zmienisz to szkielet bo Ci nie wytrzyma.

W tej chwili bym kupił cały zestaw ze szkieletem i silnikiem Systemy- dużo bo kolejny 1000 ale pewność, że będzie chodzić.

Mnie zostało tylko z bólem sprzedać na części i kupić KWA nowe, które ma w standardzie 400fps i włożyłem preckę od promyka 407mm i też jest pięknie :)

Link to post
Share on other sites

Gearbox trudno stwierdzić, najlepiej napisz albo dzwoń do asgshop bp oni sprzedawali głównie KA i robią też tego tuningi. Co do silnika warto, jeśli chcesz ładować mocniejszą sprężynę typu m130. Ten stockowy, który swoją drogą leży w szufladzie, jest nie najgorszy ale na 350 fps czyli stock i tyle.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam pytanie czy da rade włożyć do emki TROY MRF-RX KA gearbox G&P 8mm

 

http://shop.ehobbyasia.com/gandp-8mm-reinf...ing-tamiya.html ?

 

Czy zmieści sie i nie bedzie problemów? A jeżeli sie zmieści to czy wymieniać silnik na

G&P M120 High Speed Motor czy stary starczy ?

 

Pozdrawiam

a dlaczego miałby nie wejść (to nie sarkazm, tylko mi się wydaje że wejść powinien przecież to v.2, ale może ktoś wie lepiej to niech się wypowie)

 

z tego co wiem to te GB nie chciały współpracować z komorą KA, tylko kilkoro ludzi umiało to dopasować i ASG shop.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

wracając do mojego problemu z nr55 kod M4-20-16 (charging handle drive), próby wystrugania sobie tego elementu samodzielnie z metalowej blaszki były dosyć obiecujące ale niestety ponad moje umiejętności więc zamówiłem całą rączkę przeładowania king armsa i niestety ten element nie jest w komplecie, ale równocześnie zamówiłem mailowełem uncompany o tą część i bez problemu mi ją przysłali.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Własnie zamówiłem sobie replikę TROYa M7A1 z gunfire do repliki pasuja tylko lipolki a ja na ich temat nie wiem za wiele, dodam tylko ze replika nie bedzie tuningowana,

właściwe pytanie brzmi jakiego lipola tam dać 11.1v czy 7,4v?

I o co chodzi z tymi oznaczeniami 15C, 20C wiem że to oznaczenie wydajności prądowej (najprawdopodobniej) ale jaki to ma wpływ na pracę repliki?

Link to post
Share on other sites

Do stocka tylko 7.4v. Przy 20-25C masz wydajność dużego pakietu 9.6v RC, natomiast małe 10-15C to wydajność porównywalna do pakietów 9.6v na ogniwach mini. Czyli innymi słowy wydajność prądowa. Wydajność pakietu w A da się jeszcze wyliczyć, ale niestety nie pamiętam wzoru.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A czy ktoś z was swoje M4 od KA ( Standardowa długość lufy ) tuningował powyżej 440 - 500FPS?

 

 

Witam

 

Mam replikę KA M4 CASV włożoną mam M150, oczywiście nic stockowego w GB nie ma 8-)

 

rezultat po tuningu 464fps, lufa i gumka prometheus.

Silnik stock i nie widze potrzeby na wymianę, tak samo mi powiedzieli w serwisie, że zmiana silnika tylko poprawi reakcję na spust, która jak dla mnie i tak jest bardzo szybka, więc zawsze 300zł w kieszeni :)

 

Jedyne co mi teraz powoli zaczyna przeszkadzać to podwyższone szyny, chce np. kupic magnifiera a nie ma na niskim montażu, zaletą jest że szybko i sprawnie można wymienić batke w chwycie, ale zastanawiam się nad zmianą na jakąś 10 calową szynę, żeby mieć większe możliwości dokupienia sprzętu.

 

Wykonanie zewnętrze jak dla mnie miodzio:D kolbę wymieniłem na Magpula UBR (polecam), stockowa faktycznie miała luzy ale nie duże.

 

Zastanawia mnie jedna sprawa, piszecie że przy 300fps macie 60m zasiegu??? trochę to dla mnie bajka, bo ja w swoim oceniam zasięg skuteczny na okolo 50-60m

 

Skuteczny czyli tam gdzie celuje, tam kulka leci po linii prostej, spokojnie leci dalej ale już zaczyna skręcać, więc nie traktuje tego jako zasięg skuteczny, bo w sytuacji bojowej nie ocenie zbytnio odległości żeby wiedzieć że mam np strzelac 2m na prawo od celu. Wole celować przez koli i mieć pewność że kulka leci gdzie celuje, niż patrzeć jak kulki lecą i zmieniać położenie karabinu.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

m150 i 464fps ? mało... przeciąg w replice...

 

Replika była składana przez serwis, sam tam nigdy nie grzebałem, więc fuszerki raczej nie ma. początkowo zasięg był i w sumie jest niezły, tylko moc mi spadła do 440fps, powiedzieli że to normalne. i zależy to nie od przebiegu, a od czasu po tuningu...

Wymiana sprężyny na nową powinna przywrócić mi poprzednia moc.

 

Też generalnie jestem zdziwiony taką mocą mimo że jestem nowy w temacie asg, dlatego ciężko mi czasami uwierzyć jak ktoś ma 500fps przy M130. Ale czasami fps to nie wszystko i nie przekłada się to na zasięg

 

generalnie to mam w GB

 

Wymiana:

- szkieletu gearboxa na 8mm G&G

- łożysk na kulkowe 8mm G&G

- spustu na stalowy G&G

- zębatek na Triple Torque Up Prometheus

- sprężyny głównej na MS150 Prometheus

- lufy na precyzyjną 363mm Prometheus

- gumki HU na fioletową Prometheus

- zestawu cylindra ( cylinder, głowica tłoka, głowica cylindra, dysza, tłok ) na Modify

- prowadnicy sprężyny na rotacyjną Modify

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A co powiecie na 445fps w stocku M7A1 TROY? :strach:

Bo tyle ma moja replika prosto z pudełka.

Mierzyłem wczoraj i myślałem że mi się chrono popsuło, sprawdzałem na innych karabinach i chrono dobre tylko ten TROY jakiś taki potworek, porównując dźwięk wystrzału z moim LaRue'lem LR dużo cichszy.

Generalnie replika miała być tą słabszą do budynków ale teraz się nie nadaje.

Karabinek kupiłem w Polsce ja teraz siedze w Anglii i z takim potworem nie mogę się pokazać na strzelance.

Znowu czekają mnie wydatki i opóźnienia. :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Cześć.

 

Poradźcie mi czy ta replika ===> http://www.military.pl/colt-m4-a1-aeg-king-arms_9117t.html (Colt M4 A1 AEG - King Arms - KA-AG-20)

jest tą samą, której dotyczy ten temat? Czy nie jest to produkt wyprodukowany dla CyberGuna czy innego szitu i tym samym czy nie spadła jakość wyrobu, mimo że to niby KA? Cena dość atrakcyjna zastanawiam się nad zmianą mojej CM.048S, kupionej we wrześniu, na coś takiego. Nie zależy mi na tuningu, ale na jak najwierniejszemu odwzorowaniu ostrej M4A1. Czy może uzbierać trochę na VFC/KWA/G&G/G&P/ICS M4A1 ? ;)

Dzięki.

 

Pozdro.

Edited by matheews
Link to post
Share on other sites

Skoro pisze KA to znaczy, że jest to KA:)

 

nie ma nic mowy o cybergunie. Tylko brać:)

 

chociaż dla mnie emki bez risów to nie emki:P

 

cena atrakcyjna bo to "surowa wersja" bez fajerwerków w postaci szyn czy lepszej kolby i chwytu pistoletowego. GB na stocku podziała długo.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

 

 

Też generalnie jestem zdziwiony taką mocą mimo że jestem nowy w temacie asg, dlatego ciężko mi czasami uwierzyć jak ktoś ma 500fps przy M130. Ale czasami fps to nie wszystko i nie przekłada się to na zasięg

 

 

Oczywiscie, ogromne znaczenie ma jeszcze zespol lufy i komory, co nie zmienia faktu, ze wlozyles sporo dobrych czesci do GB i powinienes z tego wiecej wycisnac. Takze tak jak kolega Seger napisal, gdzies jest blad. Ktory serwis to skladal, jak oceniasz kulture pracy tego GB? Ja w chinczyku mam na m130 z precka i komora KA mierzone ~ 440fps

Edited by Cyrek
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Oczywiscie, ogromne znaczenie ma jeszcze zespol lufy i komory, co nie zmienia faktu, ze wlozyles sporo dobrych czesci do GB i powinienes z tego wiecej wycisnac. Takze tak jak kolega Seger napisal, gdzies jest blad. Ktory serwis to skladal, jak oceniasz kulture pracy tego GB? Ja w chinczyku mam na m130 z precka i komora KA mierzone ~ 440fps

 

 

Serwis capri, po samym złożeniu było ok 460fps, kultura pracy mysle że ok, co gearbox to inny dźwięk więc specjalistą nie jestem. Byłem bardzo zadowolony bo zasięg był dla mnie powalający, tylko później mosfet mi sie spalil bo replika "sama strzelała" wtedy pewnie tłok zostal w tyle i straciłem te fpsy, wysłalem to do nich wymienili mosfet i sie okazalo ze jest 440fps

 

wyśle to do magika poldecka i zobaczymy co z tego będzie:)

 

pozdrawiam

 

A wiecie może gdzie idzie jeszcze dostać m4 cqb z KA, bo przejżałem wszystkie sklepy i nic, pomórzcie!

 

 

Jeżeli w Polsce nie ma to trzeba sprowadzać:) co takie straszne nie jest a i taniej wyjdzie:)

chętnie pomogę, jak coś to PW

 

 

pozdrawiam

kostek

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...