Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka Taktyczna - GROM


Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poza tym GROM uzywa modelu TAC-V1-N-A a nie TAC-V1-N jak to pokazal Zjawa. Mają też inne kamizelki Eaglea, np: TAC-V10-SF i LBV-D. Jeśli jesteśmy w klimacie kamizelek typu TAC/Omega to mają też na stanie czarne Omegi blackhawka w systemie modułowym Alice (nie pamiatam jak to się dokładnie nazywa).

Link to post
Share on other sites

jo,

 

dzisiejsza specyfika takich jednostek jest taka, ze uzywaja to czego akurat potzrebuja i czego chca. Utarlo sie ze SF to tacy wannabe. Nie wiem dokladnie jak jest w GROMie ale SEALs maja naprawde bardzo wona reka w doborze sprzetu. Mozna u nich zobaczyc naprawde duzo tego spzretu co do oporzadzen, utility pouch czy kabur i innych holsterow.

Plus jest ten, ze cokolwiek wybierzemy z oferty np. www.lightfighter.com czy innych takich dystrybutorow to podpasuje pod jednostki specjalne.

 

pozdrawiam

kapral

Link to post
Share on other sites
Piszecie hurtem do szycie.friko.pl zeby sobie zalatwili siatke jaka trzeba... doswiadczeniu juz w miare maja + plus zmiany jak tam zechcecie http://www.szycie.friko.pl/wyroby/57.html

http://www.szycie.friko.pl/wyroby/56.html

 

Z tego co sie orietuje w ich cenach wyjdzie was nieporownywalnie taniej.

 

Wie, ze moja ocena jest cholernie sybiektywna, ale uwazam ich kamizelki za pojscie po najprostrzej drodze oporu, by jak najmniej sie narobic a duzo zarobic (wlasnie, ktos zna ceny ich Omegi?). Po pierwsze ich medyk/kompasowka spawia wrazenie b. malego. Ciekawe czy opatrunek osobisty tam wejdzie. Po drugie kieszen na piersiowa mała powinna miescic 6-8 pociskow do strzelby, a wyglada na zbyt mala (ale ja to widze tylko na zdjeciu wiec nie moge sprawdzic w praktyce). Po trzecie ładownice na magi do M16 maja sie tak do ładownic Eaglea jak syrenka do hummera. W orginale kazda jest na 2 magi od m16 (4 od MP5) a tu wyglada jak by byla na jeden mag od m16, jesli sie myle to mnie poprawcie. Dodatkowo brakuje gum ktore trzymaly by mocno magazynek, dzieki czemu mozna by trzymac magazynki ze schowana klapa od ladownic co jest szczegolnie przydatne w AT. Kolejna sprawa to suwak, jesli jest polskiej produkcji to mu zle wroze. Ale podkladka antyposlizgowa na bron jest piekna :) Jedyna kwestia to sprawa antyposlizgowosci materialu do niej uzytej, czy rzeczywiscie trzyma kolbe w jednym polozeniu. Kolejna niedopracowana rzecz moim zdaniem to brak D-ringow na ramionach, co uniemozliwia podczepienia fultona, jakiego but-packa itd. Dodatkowo szlufki do pasa wygladaja niestabilnie. Jesli maja napy to ok, jesli sa zapinane na sam rzep to nieciekawie. Jesli dobrze rozpoznaje na zdjeciu uzyta tasme, to ich wytrzymalosc moze byc taka sobie. Dodatkowa para kaloszy to plecy. Bo sa zrobione banalnie. Czy ktos testowal chwyt ewakuacyjny?

Zaleta tej kamizelki sa oksydowane kolka-nity jako otwory drenazowe, czego czesto brakuje w roznych amatorskich produckjach (np. kamizelki samorobki z Azymuta, plakac mi sie chce jak na nie patrze). Oraz tasma uzyta na wykonczenia. Co prawda uwazam ze ten typ tasmy nie nadaje sie na wykonczenia, jednak i tak jest o wiele lepsza od tych ktore czesto widzialem (zazwyczaj czarne przy kamizelce w kamo i o tak slabej wytrzymalosci ze sie doslownie darly przy kontakcie z rzepem ->kamizelki w pantere z Azymutu).

 

No dobra, koncze moja subiektywna krytyke. W koncu jestem z konkurencyjnej "firmy" :)

Link to post
Share on other sites

Ja zas nie chce ich bronic, bo nawet nie mialem doczynienia z ich wyrobami. Wiem natomiast, ze twoje uwagi sa o tyle cenne, ze oni robia wszystko tak jak sobie zyczysz (pewno w ramach pewnych mozliwosci). Zatem mozna prawdopodobnie wykonac idealna kopie lub kopie z wszelkimi porzadanymi udogonieniami.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam sie z kapralem. mam troche wyposarzenia BHI i wiem co gadam. EI tez bym nie pogardzil - mialem stycznosc z kilkoma TAC. widac i czuc klase. smutne ale prawdziwe.

 

repliki sa fajne i tanie bo sa tanie i fajne. ale po pewnym zdarzeniu podczas strzelania zaczalem uzywac czegos co nie bedzie zagrazac mojemu zdrowiu.

Link to post
Share on other sites

Hmmm nie podwazam waszej opinii... Nikt nie twierdzi, ze oryginaly nie sa lepsze. Tylko czy wygraja w konkurencji jakosc/cena?

 

BTW. Ja tam Kaprala sluchac nie mam zamiaru :P ;) widzialem Twoje zdjecia :) jak z rewii mody podczas jakis targow militarnych. Zazdroszcze ci zasobnosci portfela :D (BTW chcialbym miec romans z twoja M733 :D, jest slodka )

Link to post
Share on other sites

Nie ma co ukrywac ze kamizelki szyte w domowym zaciszu, nawet gdyby ich tworca byl super uzdolniony manualnie i mial piekny umysl :) to nie dorownaja produktow blackhawka i eaglea wytrzymaloscia. O ile czasami da sie kupic komponenty kamizelki takiej samej jakosci albo podobnej jak to robia owe firmy, to gorzej jest z posiadaniem maszyn przemyslowych :) Ale w koncu cena jest duzo nizsza. Choc jak ogladam kamizelki w Kirysie (Warszawa) to do chodze do wniosku ze ich "przemyslowe" produkty sa gorsze od moich. Głowny powod to ludzie ktorzy je projektuja, bo zazwyczaj nie maja pojecia co i jak powinno sie nosic itd. A nawet komponenty i wykonczenia z jakich korzystaja czesto sa gorsze od tych co ja uzywam. Nie ma co gadac, trzeba szyc i zdobywac doswiadczenie.

 

El Ruhatero, gdzie widziales moje kamzielki? Jestem b. tego ciekaw, bo wyprodukowalem jak narazie mala partie :>

 

Alex, co stanowilo zagrozenie dla twojego zycia?? Strasznie mnie to zaciekawilo. Ale jak widze (dokladniej czytam) to jestes caly, na szczescie :)

Link to post
Share on other sites
Tylko czy wygraja w konkurencji jakosc/cena?

wiesz, wszystko zalezy od tego jak bardzo jestes gotow odpuscic na jakosci zeby zyskac na cenie... sprawa kompromisu...

 

odrzucamy tu argument wielu manikow (w tym czesto moj) - "bo to orginal", bo to juz sprawa gustu :)

 

w zwyklym uzytkowniau roznice pewnie nie beda zauwazalne, natomiast moga miec znaczenie w sytuacjach krytycznych. moze sie okazac ze oryginal byl wytrzymalszy i bardziej by pomogl... mi np kamizelka kajmana uratowala jesli nie zycie to przynajmniej zdrowie, kiedy w Ostrodzie wpadlem do dziury i sie nadzialem na rure od hydrantu... puscila szlufka kamizelki, oderwala sie kieszen i rozprul mundur, ale mi sie nic nie stalo... gdybym niem ial kamizelki mialbym ta rure w brzuchu... i pytanie jest czy samorobka z jakiegos gorszego materialu (Kajman robi z kilku warstw cordury i czegos tam jeszcze) wytrzymalaby takie uderzenie? Nie wiadomo... ale wlasnie w tak skrajnych sytuacjach warto miec firmowy sprzet...

Link to post
Share on other sites

hooyah.

 

Foka, Ale BHI to juz ma atest wiec kein problem :)

 

Wukasz, a zdziwilbys sie co do tej zasobnosci portfela... Wszystkie te elementy co tam kiedys byly na fotkach zadziwiajaca tanio mnie wszsly. Juz na ten pzryklad powiem, ze DPMa sie kiedys zamienilem za jakis badziew, gogle wyszly mnie zajebiscie smiesznie tanio(normalnie x500tki kosztuja 260zeta), czy chocby juz szyna RIS za ktora tez sie zamienilem za pzredmiot, ktory wynioslem ze statku MW. A sama kamizelka tez jest kopia. Widze ze zrobilem dobre wrazenie :P

Co do kwesti jakosc/cena. My mozemy sobie pozwolic tutaj na ustepstwa, gdyz w wiekszosci zakladamy te kamizelki raz czy dwa na tydzien. Choc niektorzy z nas czesciej. Wojsko potzrebuje dobrej rzezcy, i stac ich na to. I tutaj ejst rozgraniczenie, im to jest naparwde potrzebne i to jakosc najwyzeszej klasy, za co sa gotowi placic. Zwykly cywil moze sie kopia zadowolic, ktorej i tak nie zjebie zbyut szybko.

 

pozdrawiam

kapral

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...