Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zwiększenie jasności plamki w kolimatorze


Recommended Posts

Witam. posiadam taki kolimator:

reddot.jpg

Ma on 11stopniową skalę regulacji jasności (tylko) czerwonej plamki. Pytanie: czy jest możliwość zwiększenia jasności poprzez wyjście poza tą skalę? (poprzez zwiększenie poboru prądu, nie wiem, elektryk ze mnie żaden, głośno myślę)

W mocno słoneczne dni celowanie przezeń to nie lada wyczyn. Z góry dzięki za rady.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, większość kolimatorów ma 5-6 stopniową skalę i nikt nie narzeka.

Nie przesadzaj z tym problemem celowania w słoneczny dzień! Plamkę masz zawsze w centrum, więc co za problem skierować centrum okręgu jaki tworzy kolimator na cel?

 

 

Taaaaa, plamka jest zawsze w centrum, celowanie z niewidoczną plamką to taka łatwizna... Chyba sobie zamontuję na replicę po prostu jakiś metalowy pieścień i będę celował umieszczając cel w srodku tego pieścienia :-F

 

 

pin-king-pin - niestety, chyba tylko zmiana koli wchodzi w grę. Jedyny sposób na zwiększenie jasności plamki jaki mi przychodzi do głowy, to mocniejsza bateria w kolimatorze. Może przejdź się do jakiegoś dobrego zegarmistrza (a ideałem byłby sklep podobny do "Centrum baterii" na dworcu centralnym w Warszawie) z kolimatorem i powiedz, że potrzebujesz ciut mocniejszej baterii, ale takiej, która się do niego zmieści - i będzie mozna kombinować i dopasować coś. Tylko bez przesady, nie wsadzaj tam 2x większego woltażu bo możesz spalić diodę i już będzie duppa :)

Edited by javelin
Link to post
Share on other sites

Wiesz, większość kolimatorów ma 5-6 stopniową skalę i nikt nie narzeka.

OK, może i ma, ale w tym egzemplarzu idzie celować tylko i wyłącznie na 11tce. Porównywałem z dwoma innymi koli tego typu i mój najzwyczajniej w świecie jest... niedorobiony. ;-)

Plamkę masz zawsze w centrum, więc co za problem skierować centrum okręgu jaki tworzy kolimator na cel?

Chopie, czy Ty czytasz co piszesz? ;-)

Jeżeli na nowej baterii plamka jest słabo widoczna w słoneczny dzień na ustawieniu "11" to zmień kolimator.

No jest słabo widoczna na nowej, specjalnie zakupiłem ordżinalnego Energizera i jest ciut lepiej. Ciut, ale nie satysfakcjonująco. Docelowo będę zmieniał koli, chciałem łatwym sposobem zmniejszyć ból celowania póki co.

Jedyny sposób na zwiększenie jasności plamki jaki mi przychodzi do głowy, to mocniejsza bateria w kolimatorze. Tylko bez przesady, nie wsadzaj tam 2x większego woltażu bo możesz spalić diodę i już będzie duppa :)

Też o tym myślałem, ciekawe tylko czy w ogóle robi się mocniejsze batki w tym rozmiarze. Sprawdzę, dzięki y'all.

Link to post
Share on other sites

OK, może i ma, ale w tym egzemplarzu idzie celować tylko i wyłącznie na 11tce. Porównywałem z dwoma innymi koli tego typu i mój najzwyczajniej w świecie jest... niedorobiony. ;-)

 

Chopie, czy Ty czytasz co piszesz? ;-)

 

To ma sens, ale wszystko zależy od repliki i wysokości montażu koli. W emkach na ten przykład nie muszę mieć włączonego koli, by trafiać w cel, bo świetnie się składa do strzał w tych replikach. Gorzej może być u kolegi - wysoki montaż na g36. Obawiam się, że ten koli nadaje się co najwyżej na półkę. Po prostu miałeś pecha, jak to zdarza się z chińczykami.

Link to post
Share on other sites

 

 

Też o tym myślałem, ciekawe tylko czy w ogóle robi się mocniejsze batki w tym rozmiarze. Sprawdzę, dzięki y'all.

 

 

Skoro robią np. baterie 12V mniejsze od "paluszka" AA, to jest spore prawdopodobieństwo, ze z zegarkowych też coś dobierzesz :) Tylko musisz znaleźć porządny sklep z bateriami.

Link to post
Share on other sites

A ja zaproponuję inne rozwiązanie, dość nietypowe - zasłoń, zaklej, zamaluj (to ostatnie odradzam ze względu na trudność przywrócenia szybki do stanu pierwotnego ;)) przednią szybkę kolimatora. Celowanie obojgiem oczu będzie nadal możliwe (i tylko obojgiem oczu!), a plamka będzie wyraźna i jasna.

 

Ja używam zaślepki na przednią szybkę, gdy strzelam się w budynkach (bo boję się o uszkodzenie kolimatora po trafieniu kulką w szybkę) i muszę przyznać, że rozwiązanie sprawdza się idealnie.

Edited by Bajeczny1990
Link to post
Share on other sites

Hehe, co prawda to prawda. Sam w zimę dawno dawno temu jak miałem nienajlepszy kolimator, stosowałem ten sposób - wszędzie biało, jasno jak cholera, więc plamka była słabo widoczna, do tego zimno, więc bateryjki miały mniejszą wydajność. Więc zrobiłem zakładaną zaślepkę na obiektyw.

Link to post
Share on other sites

sprawdził bym jeszcze na dobrej markowej baterii/bateriach- u mnei co innego na chińszczyźnie a co innego na maxcellu czy gp. Teraz na mrozie jest to jeszcze mocniej widoczne

 

Ale BSA to nie jest chińszczyzna, tylko bodajże "amerykańszczyzna" :mrgreen:

 

Wracając do tematu potwierdzam metodę z zakładaniem osłony na soczewkę.

 

Pozdrawiam,

 

TS

Edited by Don Drzewuu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...