Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LR300 A&K 440 fps + EG1000 spadek ROF POMOCY


Recommended Posts

Witam mam wielki problem , niedawno kupiłem nową broń LR300 A&K

 

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=999

 

, Wszystko Rewelka , niedawno zapragnełem wymienić pewne części na lepsze

 

- Lufa Precyzyjna Mad Bull Mad Onion Ver. II dł.455mm 6,03mm

- gumka hop-up systemy czarny silikon

- aku firefox 9,6V 2300mhA

 

 

i niedawno wpadłem na pomysł aby wymienić silnik celem uzyskania lepszego R.O.F

propozycja padła na TM EG1000 ,

kupiłem ,zamontowałem a tu .d..pa ledwo naciąga sprężynę , gdzie Stokowy chinol wymiata na 12-13bb/s co tu zrobić zwróciłem sie do sklepu o zwrot pieniążków ale jaki wsiąść tym razem , Zwracam sie do was o rade co kupić !!! nie przekraczając 200zł

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

I gdzieś chyba nawet serwisant ze zbrojowni pisał że ten silnik jest niewiele gorszy niż ICS turbo . Mnie tam na M140 dawał radę wystrzelić 2000-2500 BB przy baterii 9.6 V 2000 mAh , bajecznemy też zbliżony wynik dawał .

 

PS.Jak nie chcesz się bawić walnij SYSTEMA MAGNUM i będzie po problemie lub wymień sprężynę na odpowiednik tego co masz za to o niejednakowym skoku i naprzykład guardera .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Z tego co mi sie wydaje to ta replika MA WLASNIE ten silnik PJ.

Wszystkie chinczyki z ponad 400 fps je maja.

PJ, JG, boyki - ekwiwalenty wiec wymieniac to nie ma sensu - one w stocku sa swietne.

Jedyne co jest lepsze to tylko systema magnum - ale roznica podobno nie jest duza.

Pozatym z tego co sie orientuje to E1000 nie jest na silne sprezyny - jest do uzywany do zwiekszenia rofa (ale przy predkosci wylotowej klasy TM .. wiec okolice 300 fps)

 

pozatym ... 9.6 V batka o niskiej pojemnosci do repliki 440 fps w zime ?

conajmniej 10.8 ... a najlepiej lipol. Albo 12 V - wtedy poczujesz rofa. Tylko prawdopodobnie rozsypie ci sie stockowy gearbox (zebatki nie wyrobia albo tlok).

Tuning na rofa przy ponad 400 fps to ogromne koszty. (zebatki + tlok z metalowymi samymmi zebami)

Edited by Kocur666
Link to post
Share on other sites

Z tego co mi sie wydaje to ta replika MA WLASNIE ten silnik PJ.

Wszystkie chinczyki z ponad 400 fps je maja.

PJ, JG, boyki - ekwiwalenty wiec wymieniac to nie ma sensu - one w stocku sa swietne.

Jedyne co jest lepsze to tylko systema magnum - ale roznica podobno nie jest duza.

Pozatym z tego co sie orientuje to E1000 nie jest na silne sprezyny - jest do uzywany do zwiekszenia rofa (ale przy predkosci wylotowej klasy TM .. wiec okolice 300 fps)

 

pozatym ... 9.6 V batka o niskiej pojemnosci do repliki 440 fps w zime ?

conajmniej 10.8 ... a najlepiej lipol. Albo 12 V - wtedy poczujesz rofa. Tylko prawdopodobnie rozsypie ci sie stockowy gearbox (zebatki nie wyrobia albo tlok).

Tuning na rofa przy ponad 400 fps to ogromne koszty. (zebatki + tlok z metalowymi samymmi zebami)

 

Wielkie dzięki , rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości

Pozdro

Link to post
Share on other sites

A pamiętałes o regulacji pozycji silnika śrubą na spodzie chwytu? Bo założę się, że nie ;-) .

 

 

I nie słuchaj Kocura bo pisze bzdury. W zupełności się z nim nie zgadzam.

Silnik EG1000 jest MOCNYM silnikiem. BAtka 9,6 o takiej pojemności spokojnie da radę.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Jeszcze tylko co do EG1000, tego co napisał Poldeck i opinii co niektórzy tu na temat tego silnika wygłaszają. Jest tutaj na forum taki użytkownik RAI_wilku. EG1000 w jego M14 ciągnie sprężynę M150 na kółkach Double Torque i podwójnym Mosfecie. Niby nic dziwnego, ale to wszystko na batce 8,4 Sanyo RC 2000mAh. I to z całkiem fajną reakcją na spust na singlu. Więc historie o słabości EG1000 możecie wsadzić sobie między bajki, z całym szacunkiem.

Link to post
Share on other sites

Zapytałem czy naregulował przekładnię kątową ale to jakoś umknęło wszystkim ;-) .

 

 

Kontaktowałem się Z SpecShopem i sprawa jest prosta EG 1000 TM jest za słaby do mojego chińskiego Gearboxa i M130 w środku , najlepszym rozwiązaniem przy TM jest wymiana Zębatek na zębatki z większym przełożeniem ,ale nie rozbieram chinola bo strach :D , następnym razem kupuje G&G i nie będzie problemu .

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

BZDURA!

EG 1000 na m130 jest za słaby? ŁGARSTWO mające na celu wyciągnięcie kasy za zębatki.

 

Ponawiam pytanie: czy prawidłowo naregulowałeś pozycję silnika?

 

edit: Przepraszam za unoszenie się ale nie zdzierżę takich tekstów na spokojnie...

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc jeżeli serwisant z SpecShop'u mówiąc o słabości silnika TM EG1000 wobec sprężyny M130 w moim karabinie , chciał tylko i wyłącznie przedstawić mi realia , i to że bez zębatek Torque up nie da rady , Zrezygnowałem z zakupu więc jeżeli specshop chciałbym zarobić chociaż na silniku na pewno poinformowali by mnie o odpowiedniej regulacji położenia silnika .

Link to post
Share on other sites

W końcu odpowiedziałeś: nie masz pojęcia co robisz. Każdy model silnika może meć inną w pewnym stopniu długość. Ba, nawet poszczególne egzemplarze się mogą minimalnie różnić. Po wymianie silnika TRZEBA naregulować jego pozycję śrubą na dole chwytu. Jeśli tego się nie zrobi to albo się zmieli zębatkę osi silnika albo się nie będzie miało rofu jaki powinien być. O regulacji położenia pierwszej zębatki, którą czasem też trzeba zrobić już nawet nie wspomnę.

 

Sorry ale jeżeli trzeba Cię informować o takim czymś jak regulacja położenia silnika to uważam, że w żadnym wypadku nie powinieneś sam go wymieniać.

 

 

Poza tym jeszcze jedna rzecz:

W tytule tematu prosisz o pomoc a kiedy my chcemy Ci jej udzielić idziesz w zaparte "bo serwisant powiedział". Nie mam nic do chłopaków ze specshopu, jeszcze nigdy ich serwis nie zawiódł moich zanjomych ale jakby nie patrzeć też trochę już w tym siedzę i takie gadanie jak twoje przyprawia mnie o dreszcze. Jak prosisz o pomoc to chociaż daj sobie pomóc.

 

 

I pisz gramatycznie albo jakkolwiek czytelnie bo twój ostatni post można dość dowolnie i frywolnie interpretować.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...