Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Aż dziw bierze, że do tej pory nie ma tematu o tej kamizelce. Zaznaczam, że jestem po lekturze tego artykułu http://www.awr.one.pl/viewpage.php?page_id=35 łyknąłem też sporo informacji podrzucanych tu i tam przez Ronina i Wolfa.

 

Najkorzystniejsza oferta kupna jaką znalazłem jest tutaj: http://www.multi-design.de/shop/product_in...-Tarndruck.html

 

Jest to strona producenta IDZ więc raczej można mieć pewność, że nie handluje chłamem, a kamizelka to pół kontrakt. Tym większe zdziwienie budzi różnica w cenie w stosunku do sklepu ASMC ( http://www.asmc.de/en/Military-Equipment/T...lecktarn-p.html ). Najprawdopodobniej jest ona wywołana brakiem wszelkich dodatkowych kieszeni w ofercie multi-design. Innymi słowy można powiedzieć, że sprzedają "gołą" kamizelkę.

 

Tu pojawią się więc moje pierwsze pytanie. Co wchodzi w pakiet dodatkowy dostarczany w sklepach gdzie cena wynosi około 500 euro? Na pierwszy rzut oka widać tylko zaślepki na ramiona i ładownice do SEM52.

 

Ponad to ilość modułów i dodatkowych ładownic dostępnych do kupienia jest delikatnie mówiąc skromna, a cena zawala z nóg. Czy istnieją miejsca z szerszym ich wyborem?

 

Kwestia pleców. Siatka, skóra oddycha, niby wszystko fajnie. Ale co jeśli potrzeba nam trochę więcej przestrzeni lub chociażby zainwestowaliśmy w camelbaka? Jesteśmy skazani na plecak i irytujące szelki?

 

Pas do kamizelki ( http://www.multi-design.de/shop/product_in...-Tarndruck.html ) Po co on nam właściwie jest? Nie widzę możliwości przypięcia go do kamizelki, więc raczej nie służy do jej stabilizacji. Jest gruby i szeroki. Ma sprawiać, aby magazynki w ładownicach nas nie ocierały?

 

Na koniec trochę nie na temat bo o systemie IDZ. Na stronie multi design istnieje kilka rodzajów kamizelek opartych o ten system. W którą z nich wyposaża się obecnie BW? Można prosić o jakieś fotki?

Edited by Legileg
Link to post
Share on other sites

To po kolei:

 

1. Multi-design sprzedaje, jak trafnie zauważyłeś, gołą kamizelkę. ASMC ma w ofercie pełen komplet, w skład którego wchodzi:

 

- goła kamizelka;

- zaślepki;

- pas;

- dwa pokrowce "uniwersalne" (z założenia na wyposażenie medyczne);

- jeden pokrowiec na granaty;

- jeden pokrowiec na radio SEM52SL;

- kabura udowa na P8.

 

Wszystkie moduły można/można było dostać na multi. Więcej do tego modelu się zazwyczaj nie wykorzystuje w BW (nie liczę najnowszego wypustu, o którym masz pokrótce w artykule na stronie AWR - masz tam też dodatkowe jego zdjęcia oraz zdjęcia modułów).

 

Dodatkowo produkuje się potrójne ładownice na granaty do granatnika (są niższe niż te na granaty ręczne i na kamizelkę wchodzą 2 szt., czyli mamy miejsce na 6 granatów):

 

multi.jpg

 

torbę na maskę, GPS, zasobnik udowy na Granatpistole 40mm i chyba to wszystko.

 

Elementy w ofercie w zestawach są używane często w BW, pozostałe widuje się sporadycznie i można je dostać baaardzo trudno na e-bayu.

 

Zaślepki sprzedawane są wraz z gołą kamizelką przez multi - po prostu nie ma ich na zdjęciu na stronie multi.

 

2. Na plecach nic się nie montuje. Stare wzory kamizelek miały tam naszyte dwa zasobniki:

 

kompl_hinten2.jpg

 

ale z racji braku możliwości używania z plecakiem z pomysłu zrezygnowano. Kamizelka działa zarówno z dowolnym plecakiem jak i camelbakiem, więc nie widzę żadnego problemu noszenia z nią czegokolwiek na szelkach.

 

3. Pas montuje się:

 

- w wersji Heima o rzep naszyty nad pośladkami oraz szlufki naszyte pionowo na prawym i lewym panelu od wewnątrz - było o tym w artykule :?;

- w wersji multi podobnie, jednak zamiast rzepu nad pośladkami mamy coś w rodzaju szerokiej szlufki.

 

Za pośrednictwem punktów montażowych pas przenosi część ciężaru ładownic na biodra.

 

Żołnierze rzadko korzystają z pasów ;).

 

IdZ w użyciu w BW to ta wersja:

 

http://www.multi-design.de/shop/product_in...sfuehrung-.html

 

Wersje hybrydowe (stałe kieszenie jak w kamizelce KSK a nad nimi system montażowy IdZ lub MOLLE) oznaczone przez multi jako "Combi" to wymysł producenta - NIE SĄ W UŻYCIU W BW.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Całkiem niezła ta kamizeleczka KSK tylko nigdzie nie widziałem kontraktowej owej kamizelki na zdjęciach,czy to nie jest kiepska kopia Oryginału?

 

 

Ja na twoim miejscu Uzbroiłbym S95,w Podkładki pod Szelki oraz podkładkę pod Pas jak ja to zrobiłem 100% wygody i stabilności a Wyposażenie możesz sobie przypinać i odpinać do pasa według własnych potrzeb.

 

 

Wawix

Link to post
Share on other sites

 

Niech Cię nie zwiedzie napis "KSK" w nazwie. Tani chwyt reklamowy i nie ma z KSK nic wspólnego.

To jakieś "ścierwo" zapewne jakiejś znanej "renomowanej" niemieckiej firmy.

Nie widziałem ani jednej fotki żołnierza z tym czymś na sobie.

 

Jeśli chcesz mieć w miarę dobrą konfigurację a nie masz znacznych funduszy to pójdź za radą kolegi Wawixa( tu masz opis oporządzenia: http://awr.one.pl/viewpage.php?page_id=9 ).

 

A co do kamizelki KSK to jak dobrze ktoś szuka i znajdzie okazję to za ok 300 euro można ją mieć ;)

Link to post
Share on other sites

W wielu sklepach sprzedawcy nawet nie mają pojęcia o tym co sprzedają, albo liczą na to, że ambitne opisy i zdjęcia zmylą potencjalnego klienta. Cena kamizelki KSK w zagranicznych sklepach to około 500 eur (jednak brak metki kontratkowej). Na Ebayu, to zgodnie z tym co napisał Tuziol, pojawiają się używane prosto z wojska i do tego w bardzo różnych cenach,

niekiedy poniżej 300 eur ;-)

Link to post
Share on other sites

Noszenie S95 z podkładkami pod pas i szelki jest na prawdę Rewelacją ;)

 

 

 

Zakładając S95 z tymi podkładkami zakładam je jak kamizelkę oporządzenie jest stabilne,szelki sztywne a szeroka,sztywna podkładka pod pas daję stabilność całego szpeju na pasie (pas się nie przekręca,wszystkie pokrowce są stabilne)

 

 

Słyszałem o tych dodatkach kiepskie opinie co do użytkowania,ale postanowiłem zaryzykować kupno i jestem w 100% zadowolony :mrgreen:

 

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

odgrzewając kotleta

 

ktoś kojarzy gdzie kupić comfort pady do S95 ?

 

w rangershopie znalazłem tylko plecy milteca i chyba comfortpady TacGeara - ale nie jestem pewien czy to pady czy osobny system nośny (pomijam ich cenę)

 

oczywiście najchętniej w Polsce

 

ps. tak szukałem już w google

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Dzięki wielkie "CptInzMathias".

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż czy ta kamizelka :

http://www.asmc.de/en/Gear/Military/Load-bearing-equipment/Vests/Tactical-vest-MMB-Assault-flecktarn-p.html

Jest używana przez żołnierzy Bundeswehr'y ?

Znalazłem już temat o kamizelkach używanych przez BW, ale praktycznie wszystkie już nie działały.

Więc skierowuję te pytanie tutaj.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...