Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam pytanie co do tych dwóch kamizelek. Jaka jest między nimi różnica oprócz ceny i paru dupereli jak rączka do szybkiej ewakuacji w CIRAS. Chodzi mi o różnice przydatne w airsofcie (jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak ktoś ciągnie mnie po ziemi trzymając za uchwyt do szybkiej ewakuacji...). Nie chodzi mi o różnice materiałowe, tylko czysto użytkowe.

Link to post
Share on other sites

Uchwyt ewakuacyjny mają obie kamizelki. Obie też mają system QR pozwalający zrzucić kamizelkę w ciągu sekundy. Tylko sam QR jest różnie w nich rozwiązany.

 

Ogólnie żadna z tych kamizelek nie została stworzona do lasu, ale jeśli już to lepsze bedzie AAV (FSBE). Jeżeli natomiast strzelasz się głównie na budynkach, to bez większej różnicy, wybierz co Ci się bardziej podoba.

Link to post
Share on other sites

Uchwyt ewakuacyjny mają obie kamizelki. Obie też mają system QR pozwalający zrzucić kamizelkę w ciągu sekundy. Tylko sam QR jest różnie w nich rozwiązany.

 

Ogólnie żadna z tych kamizelek nie została stworzona do lasu, ale jeśli już to lepsze bedzie AAV (FSBE). Jeżeli natomiast strzelasz się głównie na budynkach, to bez większej różnicy, wybierz co Ci się bardziej podoba.

 

Dzięki :). Bardziej mnie tylko przekonałeś do FSBE. Skoro nie ma różnicy to po co przepłacać 8)

Link to post
Share on other sites
No i AAV możesz sobie kupić np. w kamuflażu woodland. Cirasy raczej jednokolorowe wystepują.

Nie licząc chińskich produktów, które występują we wszystkich kolorach tęczy :lol:

Ja mam aav i jestem zadowolony, brakuje trochę miejsca rzeczywiście, głównie po bokach na ładownice, ale da się to przeżyć.

Link to post
Share on other sites

Brak miejsca to pierwsze primo. Drugie primo to CIRAS ma cummerbunda, który pozwala na pewniejsze trzymanie kamizelki. AAV tego nie ma, a przydałoby się. Bodaj C22 wspomniał o tym, że można dorobić. Trzecie primo, kamizelka jest krótka. I ostatnie primo ultimo, CIRAS ma poduszki na barkach, AVV tego nie ma. Ja rozwiązałem to w ten sposób, że szelki do pasa mam puszczone pod kamizelka i skutecznie amortyzują i rozkładają ciężar. Ogólnie kamizelka jest dobra, ale z racji wieku pewne rzeczy są niedopracowane. :)

Link to post
Share on other sites

Akurat i CIRAS i AAV są tej samej długości bo są dopasowane do tego samego rodzaju miękkich wkładów balistycznych (SPEAR/BALCS) które wyznaczają kształt poszycia.

 

Co do wewnętrznego pasa stabilizującego (cummerbunda) i poduszek na ramionach - jedno i drugie do AAV można dorobić.

 

AAV jest kamizelką dużo prostszą, z mniej doskonałym, kłopotliwym w działaniu i składaniu QR, nie wykonaną na siatce, z mniejszymi możliwościami montażu kieszeni modułowych, prowadzenia kabli łączności etc.

Link to post
Share on other sites

Mam aav w coyote produkcji chińskiej i dodam od siebie, że już dosyć mała powierzchnia, na której są palsy jest w rzeczywistości jeszcze mniejsza bo niektóre palsy są krzywo przyszyte, a więc nie wszędzie da radę zamontować ładownice. Jeżeli będziesz używał dużo ładownic, to nie obejdzie się bez dokupienia panelu udowego albo battle belt'a.

Link to post
Share on other sites

To zapomnij o chinskich wynalazkach - patrz, wypowiedz powyzej ;-)...

 

Generalnie mam CIRASa G&P.

 

Zawieszone na nim :

 

Camelback 3 litrowy x 1

Admin Panel x 1

M9 Magazine Pocuh x 2

Double M16 Magazine Pouch x 1 (jedna miesci 4 magi)

Single M16 Magazine Pouch x 2 (jedna miesci 2 magi)

Utility Pouch x 2 (pojemny, nosze w nich kulki, czerwnoa szmatke, klucze imbusowe, farby maskujace, klucze do regulacji HU, maske przeciwgazowa i pare innych bzdetow - wypchane ale starczaja w zupelnosci, bo nie ogranicza Cie ksztalt tylko wymiar ladownicy)

Grenade Pouch x 2 (w jednej jest kompas, w drugiej krotki mag do eMki)

CQB M16 Magazine Pouch (tu trzymam HiCapa na wszelki wypadek gdy trafia sie ludzie ktorzy LowCapow nie uznaja WCALE. Dodatkowo do zewnetrznych palsow ladownicy Nexusami mam doczepione 10 metrow paracordu - w razie czego).

Radio Pouch x1 - Navcomm wchodzi bez problemu, nawet sie topi w niej - trzeba wypelniac.

Medic Pouch x1 - moj ulubieniec namierzony na allegro. Produkuje go Blackhawk, ma 3 gumy tkroe w oryginale przytrzymuja i mieszcza idealnie 3 opatrunki. W warunkach airsoftowych miesci i przytrzymuje IDEALNIE 3 piwa na spotkanie "po strzelance" :-).

 

Cummerband faktycznie swietnie stabilizuje kamizelke, do tego wygodne "otwierane" ramiona umozliwiajace altwe wyprowadzenie rurki od camela czy kabla od bowmana sprawiaja, ze pod wzgledem pojemnosci CIRAS jest chyba bezkonkurencyjny.

 

No chyba ze ktos na AAV zmiescil wiecej niz ja na CIRASie :-).

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...