Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG]- większa szybkosztrzelność


Recommended Posts

cześć

 

czy ktoś jóż próbował włożyć do aega lepszy gearebox i silnik i baterie o większym napięciu ale pozostawiając starą sprężyne? :)

Teoretycznie powinna zwiększyć sie szybkostrzelność

Chciałbym zrobic coś takiego z mp5 k,była by dobra do CQB

Link to post
Share on other sites

ja sie dolacze do powyzszego. zeby zwiekszys szybkostrzelnosc wystarczy wieksze napicie baterii, chociaz ja do stockowej giwery 12V bym nie zaryzykowal :)

ja uzywam aku 9,6V i za kazdym razem gdy porownuje z kims kto ma stockowa baterie szybkostrzelnosc jest zauwazalnie wieksza

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Sorki za odkopywanie stareeeeeego tematu, ale myśle że nie ma po co robić nowego skoro ten jest, a "szukaj" mi nie pomogło.

 

1) Jaką MAKSYMALNĄ w miare bezpieczna dla bebechów szybkostrzelność można osiągnąć w AEGu(takim np P90)? Wymieniająć silnik i zębatki na hi-speed Systema, a baterie na 12v? :twisted:

Co teoretycznie mogłoby się posypać w takim wypadku? (Zeby nie było, cena kulek nie gra dla mnie roli ;p)

 

2) Jaki woltarz można bezpiecznie podłaczyć do stockowego AEGa?

 

3) Wymiana jakiej(jakich) części (poza baterią) pozwala na jak najwyższe zwiękzenie szybkostrzelności jak najmniejszym kosztem zaczhowując stabilność działania mechanizmu?

Link to post
Share on other sites
btw. a co wogole daje wieksza szybkostrzelnosc?

 

w starciach na bliski dystans jest to niezwykle przydatne ;) , nie chodzi tu tylko o Auto , single fire też przyjemnie sie "srzyspiesza" . Z tej drugiej opcji najbardziej zadowoleni chyba moga byc użytkowinicy CA gdzie przeważnie ta opcja w RoF kuleje ( wiem po swoim "byłym" G36 ;) )

Link to post
Share on other sites

Co do maksymalnej szybkostrzelności to nie odpowiem...

Lecz uważam, że też nie powinno się przesadzić bo może się zdarzyć, że tłok nie zdąży dobić do głowicy cylindra z powodu zbyt słabej sprężyny która nie nadąża za silnikiem lub gdy się kulka zatnie w lufie spowalniając tłok.

Słychać charakterystyczne "prykanie" oznajmiające że tłok został naciągnięty do końca a mechanizm jeszcze stara się naciągnąć go dalej co oczywiście nie jest możliwe :)

 

Gdzieś kiedyś na forum było jeszcze o zastosowaniu MOSFET zamiast tradycyjnych styków co niby poprawiało w sumie szybkostrzelność.

Link to post
Share on other sites

Mnie się chwalił tym Marvin że ma akumulator 12 V i po podpięciu do aega co trzeci strzał pusty Hicup do AK nie wyrabia. Więc nie wiem czy jest sens aż takiego tuningu. Nie wiem jak jest z Midcapami ale taki midcup można wystrzelić bardzo szybko.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, dzięki...

 

Myśle, że silnik i zębtaki hi-speed i podłączone 9,6 Intellect to będzie max ile wyciągnie hi-cap. Z tym że to rozwiązanie z lekka nie rozwojowe jeżeli chodzi o tuning mocowy ;P.

 

Jeszcze doszedlem do wnosku, że może być problem z wytrzymałoscią szkieletu GB.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ostatnio wpadłem na jeszcze jeden pomysł...

Trzeba tylko sprawdzić czy bolec ciągnący tappet plate będzie we właściwym położeniu...

Mianowicie trzeba spiłować kilka zębów z zębatki napinającej tłok dzięki czemu nie będzie on naciągany do samego końca gdy sprężyna stawia największy opór.

Takie zastosowanie byłoby chyba ciekawe w przypadku replik z nie-pełnym cylindrem... np. w mp5 głowica tłoka powinna dochodzić do początku lub do połowy otworu na cylindrze (zmniejszanie skoku tłoka)

Link to post
Share on other sites

Pomysł bardzo ciekawy :) ale jak sam zauważyłeś pojawi się problem z tappetem i o ile kilka(1? 2?) zębów może nie wpłynąć znacząco na jego działanie* to eksperymenty z połową zębów mogą być zgubne.

 

*Zwróć też uwagę że można kupić specjalną nakładkę na zębatkę tłokową opóźniającą zwolnienie tapeta. Ma ona zapobiegać pustym strzałom przy wysokich szybkostrzelnościach – wniosek stąd że przedwczesne zwolnienie nie jest pożądane(tłok zostanie zwolniony nim koleja kulka znajdzie sie w komorze/zostanie do końca dosłana przez dyszę).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Szybkostrzelność to mój konik :-)

 

Mój rekord to 30 kulek na sekundę = 1800 ma minutę.

 

M15A4 Tactical, stockowa sprężyna i zębatki + Systema Inside ®:

- silnik Super Torque

- chromowany cylinder

- aluminiowa głowica clylindra

- głowica tłoka z duraconu

- dysza uszczelniona

 

Bateria 12V na ogniwach SANYO KR-1800 SCE.

 

Okablowanie silikonowe 1,5mm bezpośrednio połączone z baterią w kolbie (brak bezpiecznika).

 

Hicap TM podawał kulki bez problemu. Strzelanie przypominało polewanie z węża ogrodowego.

 

http://rapidshare.de/files/31353567/m15.ST...STU.12V1800.mp3

 

 

Co ciekawe po włożeniu sprężyny PDI 190% ROF wynosił 23 kulki na sekundę = 1380 na minutę.

 

http://rapidshare.de/files/31354789/m15.PD...190.12V1800.mp3

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...