Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

Między lufą z AKMa a lufą AK74 nie zauważysz różnicy. Tej gumki nie polecę do cymy - ta gumka jest do słabych replik. Lepsza będzie czarna systema.

 

Skejtowy: Sprężynka się zbija, chcesz powrócić do początkowych FPSów - wsadź świeżą sprężynę. Guarder sp130 da Ci jakoś 450 fps.

 

Nie pamiętam jak się sprawdzał dystanser stockowy, ale myślę, że jest lepszy od długopisu. Dystanser z długopisu jest za twardy jak dla mnie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale w sumie moja replika ma przebieg gdzieś 2-3k kulek... Już nie zależy mi na tych FPS, ale teraz na kolejnej strzelance zrobię kolejne porównanie replik i się okaże czy to "upragde" coś dało... Lepsze są sprężyny SP120 czy M120? I czy ta stockowa jest o wiele gorsza np. od SP czy tam tych M...

 

Z góry za wszystko dzięki...

Link to post
Share on other sites

Skejtowy machnij sobie dystanser z kabla głośnikowego 1,5mm. Sam mam i działa wyśmienicie. Dystanser z długopisu za twardy.

 

Hmmm... Tylko coś mi te FPS śmierdzą w moim AK, na Taiwanie w stocku było 437-440FPS..
Marketing? lub źle złożona replika.

 

Standardowa sprężyna jak na chińską jest wręcz idealna. Podają nawet że to takie m130. Ja jestem zdania że jest to ~m125. Więc wątpię w to że coś z nią.

Jakie to masz chrono? bo tu może leżeć wina. Rozbierz replikę i przesmaruj + uszczelnij teflonem głowicę i dokup sobie dyszę uszczelnioną. Mało? To zrób to co pisał zwierzu93 i po problemie.

 

Aaaa bym zapomniał a przestrzeliwałeś replikę na wył. hokpu?

Edited by Brzuski
Link to post
Share on other sites

Kumpel mówił, że się uszczelnia w miejscu tam gdzie się gumkę zakłada, no i tam teflonem zakleił... złożył i chronometr jaki on to miał... Wiem, że dał coś 180zł, ale jest dużo chrono w tej cenie... Replika jest dobrze poskładana, bo ten gość wie co robi i dużo replik już naprawiał itd. i wszystkie działają w jak najlepszym porządku...

 

Nie wiem dokładnie z jakiego to było kabla ale tak to wygląda:

 

http://img532.imageshack.us/i/17903016.jpg/

 

http://img153.imageshack.us/i/46511412.jpg/

 

Czy może być taki dystanser? Troszkę to trzeba przyciąć, ale wydaje się być odpowiednie...

 

Edit.

 

Zmierzyłem to :D I ma 1.5mm, czyli będzie lepsze od aktualnego dystansera?

Edited by skejtowy
Link to post
Share on other sites

Co do dystansera. Docinaj i wkładaj i testuj. Dzięki temu zyskasz wymarzony efekt. Pamiętaj żeby dystanser nie był zbyt twardy chyba że jest profilowany.

Co do kabla skocz do casto lub jakiegoś marketu budowlanego albo skelpu z car audio i tam na bank kupisz kabel w cenie do 2zł za 1m,

 

Tak może to byś wina dystansera. W końcu jak dasz na full to dystanser wypełnia lufę więc gdzie ma kulka wyjść? :) przeciska się i wylatuje. Problemem może być jeszcze wiatr lub krzywo trzymana replika.

Link to post
Share on other sites

Właśnie wczoraj miała owa osoba, to... Zrobiła telfonfix jak mówię... I jak mogła założyć krzywo gumkę, skoro ją się naciąga na lufę, ma wystawać tylko ten kołnierzyk.. Najdalej w swojej replice grzebałem jedynie komora hop-up i lufa, a dalej już nic, więc tylko tu może leżeć problem... no nic dzisiaj będę to sprawdzał sam..

 

Edit. 3m jak jest na full dany hopek, tak to dalej... Ale też z 25m-30m, czy to wina deszczu?

 

Edit. Teraz już nie pada i jest tak samo, a kulki lecą takim płaczącym lotem... Czyli nie szybko, tylko tak strasznie powolnie...

Edited by skejtowy
Link to post
Share on other sites

Dystanser wymieniony, na ten z tego kabla i to samo... Przed tym teflonfixem i wymianą dystansera na inny niż w stocku, kulki leciały szybko, ale zasięg był strasznie do dupy... Oddawać na gwarancję czy da się coś jeszcze zrobić, replikę kupiłem w styczniu na taiwanie, więc gwara jest...

Link to post
Share on other sites

Co najwyżej będziesz musiał trochę przypiłować ale to banał przecież ;)

 

Pozdrawiam!

jeszcze jedno pytanie, czy TA kolba bez problemu podejdzie pod 048M ?

Szukam czegoś składanego, a jednocześnie z możliwością upchnięcia baterii do środka.

 

EDIT:

 

na zdjęciach nie widzę wejścia na kable !?

Edited by mirko
Link to post
Share on other sites

Dystanser wymieniony, na ten z tego kabla i to samo... Przed tym teflonfixem i wymianą dystansera na inny niż w stocku, kulki leciały szybko, ale zasięg był strasznie do dupy... Oddawać na gwarancję czy da się coś jeszcze zrobić, replikę kupiłem w styczniu na taiwanie, więc gwara jest...

Masz nieszczelność na głowicy tłoka i cylindrze .Zabrakło smarowidła -oring nie jest uszczelniony.I zamontuj uszczelniona dysze z P&J do stockowej głowicy cylindra albo wal tą gwarancje jak masz u Kramanów ; to lepiej sam działaj a jak nie dasz rady to wtedy daj koledze co się bardziej zna na gearboxie.

 

 

bykuasg kup FF 9.6v 2000mAh.

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Ale ze mnie noob, ze swojego pokoju strzelałem do drzewa co na pozór jest od mojego domu z 25-30m, a teraz tak z ciekawości polazłem zmierzyć... I jest 75m... Czyli z repliką wszystko dobrze ;) Ale miałem boja już... Dzięki wszystkim i przepraszam za moje pytania, choć kto wie komu innemu się przydadzą i mnie w przyszłości również ;)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...