Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cog-asg.com


Recommended Posts

Właśnie w tym problem, że po pierwsze przy zerowym kontakcie nie wiem czy to zrobią a po za tym u innego sprzedawcy za TACTICALA zapłacę 424 zł czyli prawie o połowę więcej :???:

 

Najgorsze jest to, że przez ich "ekspresową" wysyłkę minęły mnie już dwa wypady. Teraz 25 stycznia nasza grupa (Drużyna A) organizuje w Tarnowskich Górach wypad, na który zaproszonych zostało parę grup. Będzie nas tam minimum 35 osób i jak ta replika nie przyjdzie mi do tego czasu to stracę na serio wyjątkowy wypad :/

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jeśli nie odpowiadają, to wyznaczasz im termin wykonania umowy z zastrzeżeniem prawa do odstąpienia. Ale pismem zwykłym, podpisanym przez siebie (jeśli jesteś pełnoletni). Jeśli

 

Ponieważ masz 15 lat, to o ile pamiętam masz dwie opcje. Twój prawny opiekun wysyła do nich pismo, że nie zgadza się na zawarcie przez Ciebie umowy kupna i żąda zwrotu kasy. Albo pismo wspomniane na początku, tylko podpisane przez opiekuna prawnego (rodzica). Nie jestem na 100% pewny, bo mi się nie chce szukać tych przepisów, ale mniej więcej jakoś tak to było.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT: Kupujesz replikę w normalnym sklepie i czekasz na zwrot pieniędzy z cog. Jak nie oddadzą, to masz wałek.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Sprzedawca nie ma prawa odmawiać gwarancji i basta.

 

Blake - wyślij im maila z rezygnacją z zakupu i z żądaniem bezzwłocznego zwrotu pieniędzy. Masz do tego pełne prawo.

 

 

Właśnie że jak najbardziej ma prawo odmówić, albo nie udzielić gwarancji wcale.

Tylko co z tego, skoro w myśl prawa i tak i tak każda firma handlowa ( za wyjątkiem spożywki) musi respektować przepisy odnośnie rękojmi, która trwa dwa lata od zakupu i w przeciągu tych dwóch lat, jeżeli sprzęt się zepsuje firma ma obowiązek wymienić, bądź zwrócić kasę. Naprawić nie musi.

 

Więc jeżeli sprzęt zawiódł nie z Twojej winy, to masz prawo żądać wymiany lub zwrotu kasy w przeciągu tych dwóch lat.

 

Wiele osób nie ma pojęcia, że jest coś takiego jak rękojmia i jak Im padnie replika tydzień po wygaśnięciu zazwyczaj rocznej gwarancji to płaczą, lamentują i sprzęt sprzedają za bezcen na Allegro, a mogli by się cieszyć nową piękną repliką.

 

Ale cóż, za głupotę i niewiedzę się płaci!!!

 

 

Rękojmia dotyczy jak najbardziej producenta jak było wyżej napisane, ale Ty oddajesz zakupiony towar do sprzedawcy, a to jego problem jak rozwiąże sprawę z producentem. Obowiązuje normalna droga w tym przepisie:

 

Producent->Hurtownik->Detalista->Klient

 

Żądasz skorzystania z rękojmi tylko od tego u kogo trefny towar kupiłeś, nigdy nie brniesz głębiej. Mie piszesz do producenta, on dowiaduje się od hurtownika, który dowiaduje się od detalisty, który dowiedział się od Ciebie. Ty dostajesz kasę, albo replikę od Detalisty, a jak on to sobie potem rozliczy i będzie dochodził swoich praw u kontrahentów, to już nie Twój problem.

Edited by Tasior1982
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Na MP5 A4 od JG czekałem 2 tygodnie, ale jeśli ktoś jest cierpliwy to można się zastanowić. Replika tańsza o ok. 130 - 150 zł niż w innych sklepach, co wg. mnie dyskwalifikuje te drugie - raczej nie warto wydawać 50% ceny sprzętu na gwarancję.. no chyba, że dodatkowo komuś zależy na szybkiej dostawie.

Link to post
Share on other sites

raczej nie warto wydawać 50% ceny sprzętu na gwarancję..

 

No wiesz, zależy co Ci się ewentualnie rozwali i ile będzie kosztowała naprawa w razie czego.

 

Kupowałem u Nich raz, z 1,5 roku temu, AK Beta Specnaz od JG. Zakupy robione przez Ich outlet Allegro (nawet nie wiem czy jeszcze się wystawiają), replika doszła w tydzień, posłużyła pół roku i sprzedałem, z tego co wiem działa nadal.

 

Ogólnie wszystko po za kontaktem było ok. Mimo moich maili pierwszym kontaktem od zakupu ze strony sklepu ze mną była wizyta kuriera z paczką :lol:

Link to post
Share on other sites

No wiesz, zależy co Ci się ewentualnie rozwali i ile będzie kosztowała naprawa w razie czego.

Racja, kupując G&P za 1000 zł gwarancja jak najbardziej ma sens (czy wynosi 25 czy 50% ceny ciężko mi ocenić), ale gdy ktoś ma uszkodzonego chińczyka za 250 zł bez karty gwarancyjnej to prędzej go wyrzuci niż wyda 150 zł na naprawę - większość sklepów każe sobie za nią płacić z góry, a klient któremu replika zepsuje się po 366 dniach jest stratny.

Link to post
Share on other sites

Ja chciałem u nich kupić replikę. Niby na stanie mieli więc zamówiłem, dostałem numer konta więc wpłaciłem ile trzeba. Próbowałem wcześniej wielokrotnie się dodzwonić, po tygodniu dziś się wreszcie udało i okazało się że już tej repliki nie mają na stanie, mimo że cały czas ludzie ją zamawiają u nich nadal jest jako produkt dostępny na stronie. Na maile ani GG nie odpowiadają, dodzwonić się jest cudem. Ciekawe jak długo będę musiał czekać na zwrot pieniędzy :/

Podejrzane też jest że na Allegro jest użytkownik (http://allegro.pl/show_user.php?uid=8993269) również z Krakowa, który w takich samych nietypowych godzinach pracuje (6:00 - 14:00) i sprzedaje mnóstwo innych chińskich rzeczy w tym repliki po 100 zł droższe niż na COG. Dorabiają chyba na drugim kanale dystrybucji...

Link to post
Share on other sites

Ten ktoś na allegro sprzedaje też coś co COG ma w sklepie internetowym a gdy się z nimi skontaktujesz okazuje się że tego nie mają. No i jakie jest prawdopodobieństwo że dwie osoby nawet w takim dużym mieście jak Kraków będą pracowały w tak absurdalnych godzinach.

 

Mam nadzieję że pieniądze oddadzą bez łażenia po sądach :/

Link to post
Share on other sites

siemka

ja i dwoch kolegow zamawialismy repliki z COG. ja mialem fart bo czekalem TYLKO 1.5 tygodnia, przyslali bez zadnych brakow/usterek itp. jeden z kolegow czekal chyba ponad 2 tygodnie ale COG dal ogloszenie ze w zw z czymstam "przepraszaja za opoznienia". za to drugiemu kumplowi przyslali szybciutko - tydzien ale zamawial replike + maga a dostal sama replike. probowal sie skontaktowac ze sklepem ok 3 tygodni ze nie dostal magazynka ale bez odpowiedzi na telefon i maile. w koncu gosc ze sklepu oddzwonil do niego i doslali mu ten magazynek. ogolnie nie zaluje ze zamawialem replike na COG. jest sprawna no i zaoszczedzilem sporo pieniedzy bo ceny sa naprawde konkurencyjne w stosunku do innych sklepow a nie zalezalo mi na czasie dostawy, paczka mogla isc nawet miesiac. Ale niestety, kontakt ze sklepem jest TRAGICZNY :???: pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...