Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cog-asg.com


Recommended Posts

to w sumie warto brać coś od nich czy nie warto?

Jeśli jesteś cierpliwy i wytrzymasz 2 tygodnie bez odpowiedzi na meila - tak.

Jeśli liczysz, że w razie problemu uwzględnią gwarancję* - nie.

 

* w to czy mięliby taki obowiązek (pomimo jasnych zapisów na stronie) nie wnikam, ale po co sobie robić problemy i tracić czas na zabawy z `rzecznikiem praw..` czy sądem.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem warto od nich zamawiać. jeżeli nie zależy ci na ekspresowej dostawie sprzętu to warto. a co do gwarancji - sklep daje 10 dni. to chyba wystarczająco dużo czasu żeby replike pooglądać, sprawdzić, przestrzelać, sprawdzić akumulator itp. i ocenić czy dostałeś sprawny produkt czy nie :)

Link to post
Share on other sites
Z tego co wiem gwarancja na każdy produkt jest 2lata a na produkty spożywcze(!) chyba 3 dni.

To nie jest gwarancja a świadczenia związane z niezgodnością towaru z umową, taki odpowiednik rękojmi dla osób fizycznych. Replik chyba będzie dotyczył okres 1 roku, ale o fachową ekspertyzę trzeba się zgłosić do rzecznika praw konsumenta. Odpowiedzialność sprzedawcy (rękojmia i niezgodność z umową) dotyczy KAŻDEGO sklepu, tylko czasem trzeba się o to posądzić trochę.

 

a co do gwarancji - sklep daje 10 dni. to chyba wystarczająco dużo czasu żeby replike pooglądać, sprawdzić, przestrzelać, sprawdzić akumulator itp. i ocenić czy dostałeś sprawny produkt czy nie :)

To z kolei dotyczy WYŁĄCZNIE sprzedaży towarów osobom fizycznym na odległość, czyli jak zamawiasz kurierem lub pocztą. Jest wtedy 10 dni na odstąpienie od umowy sprzedaży i zwrot poniesionych kosztów.

 

Tyle gwarantuje nam polskie prawo, gorzej jest jego egzekucją, ale federacja konsumentów chętnie pomaga we wszystkich formalnościach :)

Link to post
Share on other sites

ja z kolei chcialem kupic u nich za pobraniem (regulamin sklepu przewiudywal taki zakup) bo ta ich strona wydawala mi sie podejzanie uboga w grafike.

 

po 2 tygodniach udalo mi sie dodzwonic i gosc mi powiedzial ze nie ma takiej mozliwosci - tylko ze nie zmienili regulaminu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ja mam sytuacje jak kolega wyzej

sklep kontakt ma tragiczny raz zadzwonilem o 15:30 bo wczesniej nie odbierali to pan sprzedawca zaczal sie rzucac i pytac czy nie umiem czytac na to ja mu ze umiem ale wczesniej nie odbierali a on mi na to ze oni nie tylko telefony maja na glowie itp

szkoda gadac niech oddadza moja kase i sprawa z tym sklepem zostanie zakonczona

cos jak 2 tanie militaria ;[

Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj po prawie miesiącu mailowania i dzwonienia odzyskałem w końcu swoje pieniądze. Oczywiście na żadnego maila nie raczyli odpisać, odebrać telefonu również nie. Nie mają już nic na sprzedaż. Nie szanują klientów, a wręcz są chamscy. Zachowują się jak małe dzieci.

 

SKLEP OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM!

Link to post
Share on other sites

 

cos jak 2 tanie militaria ;[

 

Nie obrazaj tanich militarii :D

Tam przynajmniej jest kontakt telefoniczny (a był przynajmniej jak zamawiałem rok temu spężynowe MP5 xD)

 

No i mają glocki z Army o fajnej cenie :)

 

A co do COGa kolega zamawiał AK taktikala od JG i jakoś żadnych cyrków nie było :>

Edited by Blitz_IM
Link to post
Share on other sites

Zamówiłem replikę m4 ris coś koło 11 kwietnia (sobota), jako, że przelew na poczcie kasa doszła dopiero w środę, zaraz przed świętami. Jako, że święta, to nawet nie liczyłem na wysyłkę przed świętami. Po świętach tez nie wysłał. Jutro mija 14 dni od dnia w którym gościu dostał kasę i pisze do Rzecznika praw konsumenta, który pomoże mi złożyć wniosek do sądu. Nie zamierzam się bawić. Myślę, że sąd będzie miał bardzo jasną sytuacje, choćby dlatego, że cog-asg na każdym kroku łamie regulamin. Oczywiście, przez cały czas żadnego kontaktu tel. (średnio 10 razy dziennie dzwoniłem) albo tel. wył, albo nie odbiera i tylko żałosna poczta głosowa i na e-maile tez żadnej odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Jako, że sprawa już załatwiona napisze jeszcze kilka słów.

 

Dałem im czas do środy (tej tydzień temu), ku mojemu zdziwieniu we wtorek pod wieczór udało mi się skontaktować ze sklepem poprzez gg. No i się zaczęła rozmowa, od razu napisałem, żeby sobie gościu przeczytał maila, w którym straszyłem go sądem, zapewnił mnie że go przeczyta. Zadałem jeszcze kilka pytań:

zalegamy obecnie z zamówieniami ponieważ przyjmujemy towar do hurtowni i szefostwo przekierowało do tego celu wszystkich pracowników dlatego też tel milczy ponieważ niema kto go odebrać jeśli pan sobie życzy zrobi przelew zwrotny

Jako, że nie mam kasy żeby dołożyć 2 stówy i kupić gdzie indziej zaproponowałem, że poczekam.

Myślałem, że będę czekam następne dwa tygodnie, a tu patrze w piątek przyszła przesyłka wysłana w środę. Jednak jak się chce to można, można wysłać jak należ.

Link to post
Share on other sites

No to chyba dlatego przerwali wysyłkę przez koniec kwietnia, bo ściągali repliki :). Chętnie bym tam coś kupił, bo są tanio repliki spod igły w cenie używanych :).

 

ja dzisiaj do nich dzwoniłem i gościu, w niezbyt miłym tonie, powiedział, że nie ściągają już gunów. Istnieje opcja przedpłaty 30% i czas oczekiwania 2 miesiące:). Może niektóre repliki jeszcze są, ale np. Cma 036, która u nich kosztuje 329zł!!!! niestety nie jest dostępna.

Link to post
Share on other sites

ja dzisiaj do nich dzwoniłem i gościu, w niezbyt miłym tonie, powiedział, że nie ściągają już gunów. Istnieje opcja przedpłaty 30% i czas oczekiwania 2 miesiące:). Może niektóre repliki jeszcze są, ale np. Cma 036, która u nich kosztuje 329zł!!!! niestety nie jest dostępna.

 

Patrzyłem sobie na tą stronkę, i mają parę fajnych replik, ale czy ten sklep jeszcze działa? Opinie są podzielone a ja chce zamówić niedługo replikę. Proszę o pomoc. Próbowałem się kontaktować ze sklepem mailowo ale milczy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam

zamówiłem u nich replikę jakoś w połowie kwietnia

kasę wpłaciłem zaraz po złożeniu zamówienia

do tej pory ani widu ani słychu

nie odbierają telefonu

nie odpisują ani na gg ani na meila

wysłałem im kilka meili i wiadomości na gg że zgłoszę sprawę do biura praw konsumenta

dalej mają to w głębokim poważaniu

10 czerwca przejdę siędo biura i zgłoszę to sprawę

zaczeło już mnie to denerwować bo ileż do wuja Pana można czekać

sklepu absolutnie nie polecam nikomu

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Niet

sklep detaliczny już nie istnieje

teraz bawią się w zamówienia hurtowe

tak apropo w dzień w który miałem iść do biura prawk konsumenta zadzwoniłem jeszcze raz, ot i w końcu odebrali, pięniądze znalazły się okolo 5 godzin później na koncie ;)

wiem jedno

nie mam zamiaru więcej mieć do czynienia z tymi ludźmi

sorky że tak późno o tym pisze ale jakoś nie miałem weny twórczej wcześniej xD

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...