Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] A&K Mk43


Recommended Posts

No w sumie po miliardach promocji na M249 każdy kto chciał ma już KM-a.

Więc albo nagle będzie za dużo ludzi chcących sprzedać swe M249 i kupić Mk43 albo będzie kilku ludzi więcej z Mk43 w Polsce.

 

Pozdrawiam Wojdatuz

 

Zależy komu M249 się znudzi, owszem Mk43 jest przepiękny. Lecz ja wole równie piękne M249 czemu? nie wiem po prostu jakoś bardziej przypadł mi do gustu.

Lecz jeśli wygrałbym w Totka i miałbym kupić:

M249 vs Mk43- wybrałbym Mk xD

Link to post
Share on other sites

Na razie wszystko pięknie, ale zobaczymy jak w będzie chodzić ta zabawka.

Z tego co słyszałem jest to kopia VFC, ale gearbox ma z m249.

 

A ile to cudo będzie ważyć ? xD

W pełni załadowany Mk43 od VFC przekracza 10kg (ała moje plecy....)

 

No i na oryginalne części z SACO z ostrego MK43 bym nie liczył w tej kopi.

Link to post
Share on other sites

No to tak:

Waży swoje nie wziąłem wagi bo byłem rowerem. Po 2min w rękach robił się uciążliwy (a nie jestem słabiutki :) ) nie miał baterii ani kulek w magu.

 

Na początku myślałem, że jest beznadziejny bo patrze na bipod i tak lata trochę, ale po kilku sekundach doszedłem do wniosku, że to jest taka zmyślna konstrukcja. Chwyt z przodu baaardzo pomaga! W pozycji hi-ready nie wyobrażam sobie trzymanie tej 'armaty' bez tego gripa z przodu.

 

GB... hmmm sam się zastanawiałem przez chwilkę... Lecz nie jest to ani v.3 ani GB od minimi... (nie wiem jak w VFC, ale w tym grip jest pusty w środku).

Wygląda dziwnie, ale na 100% jest tak wytrzymały6 jak ten od m249 na górze ma ściankę ze 2-3 może nawet 4mm grubości na łożyskach 8mm, ma wyciąganą sprężynę (tak jak w m249).

 

Zauroczyły mnie w tym karabinie przyrządy celownicze - mianowicie szczerbinka jest przepiękna obok tej (nie wiem jak to się nazywa pro) 'drabinki' przykręcona jest płytka ze skalą - niby szczegół, ale wg. mnie jest to na razie najlepiej wykonana chińska replika. Dochodzi do tego masywny bipod, który nie będzie miał dolegliwości m249, ten wichajster przy kolbie, który po podniesieniu działa (tzn nie ssuwa się klapka kolby i nie wypada batka...).

 

Takim słowem zakończenia to mogę powiedzieć, że z minusów, które zauważyłem to:

1.białe oznaczenia

2.rączka przeładowania odkrywa nam GB i piękny widok za łożyska...

a) i się nie cofa... może to kwestia, tego, że był grzebany coś w środku pewnie celem oglądnięcia flaków.

 

Pozdrawiam Wojdatuz

 

Ps. nie robiłem zdjęć niestety, ale jak ktoś może wpaść do krakmana niech wpadnie nie pożałuje pocieszy oko pomęczy ręce i wyjdzie z przeświadczeniem: 'że chiński świat idzie do przodu, i to szybko, bardzo szybko'.

Link to post
Share on other sites

Tak powiem: Nie jest to standardowy GB, coś jak GB minimi ale węższe (takie miałem wrażenie ciągle). Było bardziej widać cylinder, nie było takiej 'zasuwki' jak w v.3 no 100% nie była to v.2, v.3, v.4, v.6, v.7 i nie v.8 :D (nie wiem gdzie była v.5 więc nie mogę być pewny) .

 

Ale pancerny jak ten od m249 i spodobało mi się aluminium, z którego został zrobiony GB wygląda na wyższej jakości niż stopy z innych znanych mi chińskich gerboksów.

 

Mówię niech tam ktoś wpadnie obmaca będzie druga opinia :D

 

Pozdrawiam Wojdatuz

 

Edit: nie jestem pewny teraz może pojadę tam jeszcze jutro jak będę miał czas...

Ale podobny jest do STAR'a.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Z opisu wynika, że skopiowali dokładnie GB od VFC, rączka przeładowania także i u mnie nie powraca i odkrywa bok GB. I tak, szczerbinka to jeden z fajniejszych elementów broni. A co do gripa z przodu, na początku też myślałem, że bez niego się nie obejdzie, ale po 22 miesiącach posiadania mk43 bardziej preferuje normalny uchwyt.

Tak mnie naszło, najbardziej zawodne w VFC było podawanie kulek, ciekawe jak się sprawa ma w kopi.

Batke prawdopodobnie będzie można umieścić w rurze gazowej pod lufą (mały pakiet typu stick/ak lub ogniwa LiFePO4) lub w boxie, w stocku kable były wyprowadzone tylko do rury gazowej a poprowadzenie kabli do boxa wymagało użycia dremela xD. Przynajmniej ja tak mam.

 

 

Edit.

Lup w VFC jest inny GB, niż ten w aresie, ale jak jest w kopi, nie wiem.

Edited by Ukesu
Link to post
Share on other sites

Wiem, że VFC i Ares różnią się choć by GB :) Dlatego m.in. jestem tak ciekaw tego A&K.

 

A bateria gdzie jest? W Aresie jest w kolbie i jest to super sprawa. Zmienia wyważenia całości i mocno wpływa na komfort noszenia i strzelania.

Miałem już sytuacje noszenia tego na milsimie 12h i o ile odczuwalne było obciążenia jako całość to nie miałem problemu z podniesieniem lufy i wymierzeniem w potencjalny cel. Jestem pewien, ze było by inaczej gdyby środek ciężkości był by przesunięty do przodu.

 

Problemy Aresa to również podawanie kulek, ale winowajca jest za słaby silnik w magazynku. Wymiana na wzmocniony znacznie to polepsza.

Drugi to zrywanie gwintu przy nakrętce mocującej przewód doprowadzający kulki z magazynka do repliki. Nie przeszkadza to w strzelaniu ale utrudnia zmianę magazynka. Zobaczymy co z tego będize w A&K.

Edited by lup
Link to post
Share on other sites

Z tych zdjęć, wynika że jest inny GB niż w VFC, no i malowane oznaczenia zamiast wybijane trochę rażą, ale poza tym wszystko bardzo ładnie.

Wreszcie będę miał części zamienne ! xD

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...