Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam przeszukałem całe forum i nie znalazłem żadnych dokładniejszych informacji odnośnie tych gogli, a więc chciałbym zadać pare pytań :) :

 

Czy te gogle(ESS Striker Land) http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4610 mają tą samą szybkę jak te(ESS NVG) http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1571 , czy są poza kształtem szybek jakieś znaczące różnice w tych dwÓch parach gogli_(któreś maja wadę fabryczną np._źle przylegają do twarzy itp. ?) ?

 

Pozdrawiam

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

" * Wizjer poliwęglanowy o wysokiej jakości optycznej i parametrach wytrzymałościowych znacznie przekraczających wymagania amerykańskiej normy wojskowej US military MIL V-43511C. "

 

....troche w tym opisie klamia - one sa :::wlasnie::: zrobione wg normy MIL V-43511C. Usmany nigdy nie oszczesdzali na sprzecie dla wlasnych ludzi.Testowane w Iraku i Afganie. Moje , a zaznaczam ,ze uzywam ich od 2 lat , testowalem strzelajac z 380 / 02 z doleglosci 10 cm.

 

Musisz z nich zerwac prawie cala gabke procz tej co przylega do twarzy - w ten sposob odslonisz otowry wentylacyjne i zwiekszysz przeplyw powietrza. Zmniejszy to parowanie

 

270 za gogle - to wg mnie troche drogo. Na stronie brytyjskiej znajdziesz je za 30GBP. Nawet jeski zaplacisz za transport i tak wyjdziesz na swoje.

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

A wiesz może, czy mają te same właściwości optyczne i balistyczne ?

Miałem do czynienia z Ess nvg profile... Zakupiłem parę gogli... Niestety jedne były wadliwe... przy pierwszej serii z około 20 cm ze stockowego G36C wytrzymały i były tylko ryski (ale to przy Ess norma) ale kolejnego dnia na strzelance po kontrolnym strzale z tej samej repliki nie wytrzymały szybka i pękła... powtórka z 650 fps z 1 metra znowu wywołała pęknięcie (ale nie przebiła się)... za to drugie gogle wytrzymały to samo i nawet 3 razy z tej snajpy w nie przywaliłem i żadnych zniszczeń nie odnotowałem... teraz muszę znaleźć kogoś kto ma jeszcze mocniejszą replikę...

więc zawsze należy pamiętać żeby solidnie przetestować gogle nawet jeżeli to Ess albo Bolle...

 

Gogle Ess w normalnych sklepach są drogie ale od czego jest allegro?

http://www.allegro.pl/item598976356_gogle_...e_promocja.html

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś może wie jak się szybki wymienia w tych goglach? Zdaje mi się że te zatrzaski pcha się do przodu i wtedy powinny się otworzyć... tylko nie chcę na siłę tego robić żeby czegoś nie rozwalić i jeszcze bardziej nie odchudzić mojego portfela.

Czy zatrzaski też się wyrabiają tak jak w icach?.

I jako że mam lekkiego bzika na punkcie ochrony oczu to czy w goglach nvg profile albo land ops można zamontować dwie szybki naraz?

Link to post
Share on other sites

Wiesz, jak sie obiera pomarańczę?

To szybke w tych gogolach wymienia się dokładnie tak samo. Oprawki są elastyczne wiec nie ma problemu! Chwytasz, ciagniesz oprawkę, wywalasz szybke starą, montujesz nową, oprawkę dociskach i masz!

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No i wyszedł pierwszy kłopot z Ess'ami Land Ops Striker.

Otóż na ostatniej strzelance, na przyciemnianej szybce od strony twarzy wyszło mi coś takiego: KLIK !

W znacznym stopniu pogarsza to widoczność i ciągle widać zamglony obraz.

Wygląda to jakby skroplona para weszła pod jakąś folię jednak nie chcę oceniać tego ponieważ nie wiem, co to. I teraz pytanie. Da się to naprawić ? Czy w normalnym wizjerze też tak będzie się działo ? Jak temu zapobiec ? Jakie ewentualne modyfikacje przeprowadzić. Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Edited by filon_swaj
Link to post
Share on other sites

Uszkodzeniu uległa warstwa anti-fog (to jest ta od wewnątrz). Usunięcie tego jest ciężkie, mi się stało to samo ale od zewnątrz kupiłem na ebay więc mogłem eksperymentować o zwrocie nie było mowy. Skończyło się na mocno podrapanej szybce wprawdzie udało się usunąć ale widoczność nie była lepsza. Zapewne szyby mają jakiś okres przydatności, zwłaszcza jeśli chodzi o te warstwy i ess. Jeśli kupiłeś w kraju powołaj się na niezgodność z umową obowiązuje 2 lata od zakupu i zażądaj nowej szyby.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Mam dosyć nietypowy problem. Właśnie dostałem gogle ess nvg i zauważyłem że przezroczysta szybka jest cała "zaparowana". Wygląda to jakby po prostu zaparowała tyle że ta "para" nie chce za bardzo zejść. Co to może być? A i najważniejsze jak to można usunąć?

 

Aha i czy ktoś sprawdzał czy wkładka na szkła korekcyjne od guarderów pasuje do ess?

Edited by Plutonowy
Link to post
Share on other sites

Mam dosyć nietypowy problem. Właśnie dostałem gogle ess nvg i zauważyłem że przezroczysta szybka jest cała "zaparowana". Wygląda to jakby po prostu zaparowała tyle że ta "para" nie chce za bardzo zejść. Co to może być? A i najważniejsze jak to można usunąć?

 

Wada fabryczna, takie gogle sprzedawano na aukcjach internetowych za bezcen. Firma ESS wypuszczała te odpady produkcyjne, z wyraźnym zaznaczeniem, że nie odpowiada za ich użycie. Można je było kupić na ebay za równowartość 35-40PLN za sztukę. Noście na własną odpowiedzialność.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...