Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gumka HU systema i guarder


Recommended Posts

Witam.

 

Ponieważ mam dwie czarne gumki HU (jedna chińczyk, jedna systema) nie wiem która jest która. Do porównania mam białą (przezroczystą) gumkę guardera. Na długość jedna czarna jest milimetr (góra dwa) krótsza od guarderki, druga jest tej samej długości co guarder. Może mi ktoś napisać jak wygląda porównanie długości gumek systemy i guardera?

 

Pozdrawiam.

 

PS. Czy różnią się one twardością?

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Obie są prążkowane. Kolor praktycznie identyczny. Różnią się jedynie długością. Mam pewną koncepcję. Mianowicie, ta 1mm krótsza pochodzi z PJ II gen. gdzie komora hopka była 1mm krótsza, więc ta druga to systema. Zwłaszcza, że ta dłuższa dobrze leży w komorze CA, a krótszej zdarzają się dublety. No ale Kosaa mnie tutaj zbił nieco z tropu :(.

 

Weź w rękę obie czarne gumki i ściśnij. Ta bardziej miękka to na 90% Systema.

Jeśli jest różnica, to niewyczuwalna. Próbowałem w ten sposób...

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście wygląda, że jakaś tyci różnica jest. Ale to zdjęcie też mi niczego nie przesądza... No chyba, że żadna z tych moich gumek to nie jest systema :D. Tak czy inaczej, dzięki Kossaa.

 

Test na mrozie?

Test strzelania?

 

Jak na obu strzela ci się tak samo to co za różnica ? ;>

Nie ma mrozu :(

 

EDYT: Porównałem te dwie moje gumki ze zdjęciem i wygląda, że ta krótsza jest rzeczywiście o tyle samo krótsza, czyli, że jest systemą.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

No chyba że tu nie chodzi o to jak się na jakiej strzela tylko o sam fakt posiadania Systemy i punkty Lansu xD

 

 

A tak serio to tylko test na mrozie (ewentualnie w niższej temperaturze bliskiej zeru) może konkretnie określić właściwości gumy. Proponuję wrzucić obie do zamrażarki i ta bardziej miękka wyciągnięta po kilkunastu minutach będzie najprawdopodobniej Systemą.

Edited by MaxXxi47
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...