Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pro-Arms - Granat M203 - 132kulki


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ja stawiam na dobry smar, nie ekwilibrystykę. Innymi słowy: jeżeli części są odpowiednio nasmarowane, to nie mam najmniejszego problemu ze skręceniem granatu. Natomiast złożenie całości, gdy części są suche, to już dla mnie swego rodzaju wyzwanie.

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mój egzemplarz nie wytrzymał ciśnienia CO2 i moim zdaniem to nie była wada tej konkretnej sztuki. Wymieniłem w nim kilka kluczowych części i nawet da się go teraz naładować CO2, ale uszczelka w zaworze głównym nie wytrzymuje i po każdym strzale jest do wyrzucenia. Dość uciążliwe i niepraktyczne rozwiązanie. Dodatkowo "łuska" jest wykonana z jakiegoś miękkiego metalu i długo nie pożyje - kulki łożyskowe z zaworu głównego wbijają się w nią jak nóż w masło, zostawiając wyraźne ślady swojej obecności.

 

W skrócie: chcesz granaty działające na CO2? Na dzień dzisiejszy tylko Madbull'e serii HP działają z nim bez większych problemów (prawie 300 pln sztuka). Za jakiś czas możesz też spróbować dorwać zabawki, które robi ruffin-89 (160pln). Tylko, że zainteresowanych jest sporo, a zabawek 15. Jednak warto - jakościowo najlepsze.

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites

Myślę, że co do wypowiedzi dark'a powinniśmy podejść z dystansem, pamiętając że mówiąc "CO2" ma na myśli ciśnienie większe niż 1400psi :-P , chyba że w tym wypadku naładowałeś go przez kapsułkę 12g?

Coś takiego wytrzymują na razie tylko nieliczne. Mnie też interesuje co tam z tymi granatami Ruffina (pewnie już poszły :???: ) chyba trzeba będzie pw wysłać.

Link to post
Share on other sites

dark a strelales juz z granatór Ruffina(...)

Mam składaka z Madbulla i części od Ruffia.

 

Myślę, że co do wypowiedzi dark'a powinniśmy podejść z dystansem, pamiętając że mówiąc "CO2" ma na myśli ciśnienie większe niż 1400psi(...)

PA popsuł się przy ciśnieniu 600 psi. Obecnie, po wymianie paru części (...) całość działa przy ciśnieniu 800 psi, ale uszczelka główna jest do wymiany po każdym strzale.

 

(...)Mnie też interesuje co tam z tymi granatami Ruffina (pewnie już poszły :???: ) chyba trzeba będzie pw wysłać.(...)

Chyba trzeba dokładniej przeczytać temat o zabawkach Ruffina ;-) .

Link to post
Share on other sites

heh dałem się ponieść okazji zaryzykowałem kupiłem adapter i granaty działają bez problemu choć potrzebowały paru przeróbek.Poprzedni właściciel też strzelał z CO2 jednak przy jakiej ilości psi nie mam pojęcia.Jednak uszczelka wew.zaworu się spłaszczyła i wymienił zawory na madbullowskie takie : http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3904 . Co do gumki przytrzymującej kulki u mnie nie było problemów.Z głupoty rozwaliłem jedną (mam 2 granaty) i wymiana jest bardzo tania - można je dostać w sklepach z częściami samochodowymi - pytajcie o o-ringi co do wymiarów to nie potrafię podać bo po prostu przymierzaliśmy razem ze sprzedającym do momentu kiedy to o-ring wszedł i widać było że nie zejdzie ale średnica takiego oringa to okolice35-36mm (pamiętać trzeba o tym żeby też grubość gumki nie była zbyt duża).

 

Po tych modyfikacjach:

Zawory madbulla+ oringi ze sklepu z auto-częściami(jeden mnie kosztował 1 zł) granaty smigają aż miło ładowałem na 600psi oraz na 800psi i żadne gumki nie spadały granaty działają bez zarzutów.Nie widać śladów zniszczeń jak otwierałem ale muszę dodać że łożyska (te kuleczki) nasmarowałem smarem teflonowym (w Obi i tego typu sklepach oraz innych mechanicznych można dostać za jakieś 5zł a starcza na dłuuuuuugo)

 

Podkreślam że jak na razie oddałem jakieś 6-7 strzałów z każdego z granatów, nie wiadomo jak będzie dalej.Póki co nie widać śladów zużycia ;)

Link to post
Share on other sites

Używasz adaptera Madbull'a XCO3 zgodnie z jego przeznaczeniem, czyli "dawkując" gaz z kapsułki, czy ładujesz do wyrównania ciśnienia między granatem a kapsułką?

 

Możliwe, że trafiłem na jakiś felerny egzemplarz. Możliwe też, że PA poprawił to i owo w granatach - swój kupiłem w kilka dni po tym, jak się pokazał na specshop'ie. Poza zaworem do ładowania musiałem wymienić także o-ring trzymający kulki, sprężynę w zaworze głównym, uszczelkę w zaworze głównym oraz kulki łożyskowe (pojawiły się wgniecenia na ich powierzchni). Do tego trzeba było tu wyszlifować "głowice" zaworu głównego, łuskę i "spłonkę" - elementy zaczęły się zacinać. jestem prawie pewny, że ciśnienie gazu w mniejszym lub większym stopniu je odkształca - bo dokładnie takiej samej konserwacji wymagają choćby zabawki Madbull'a (nie tylko moje).

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites

Podłączę siędo pytania Dark_: czy ładowałeś dawkami (otwarcie zbiorniczka w adapterze, wskazówka na manometrze pokazuje 600-zamkniecie i psik do granatu), czy otworzyłes zbiorniczek, ustawiles na 600 psi, nie zamknąłeś go i przyłożyłes do granatu? Bo po niezamknieciu zbiorniczka wszystko jedno, czy sie ustawi na 600, 200 czy 800 i tak gaz przestanie się premieszczac az do wyrównania ciśnien miedzy granatem i kapsulka.

Bo ja załadowałem dawka 800 psi granat MB na 96 kul nie HP i zasięg był załosny, może 10 metrów po paraboli.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Heh ładowałem w ten sposób:

 

zakładam kapsułę, dociskam adapter do zaworu granatu i czekam aż wskazówka osiągnie 600psi wtedy odkładam adapter od zaworu w granacie.

 

pisze w ten sposób bo nie do końca rozumiem to otwieranie i zamykanie.

 

jakby na to nie patrzeć zasięg wzrósł drastycznie w porównaniu do GG (nie miałem możliwości zmierzyć jaki był dokładnie).

 

postaram się zrobić więcej testów jak tylko dorwę się do kapsuł CO2

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...