Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

5,56mm karabinek Khaybar (Iran)


Recommended Posts

Zaniemówiłem...

Parafrazując stare porzekadło - jesteśmy sto lat za arabami.

Może mógłbyś powiedzieć nam coś o tej broni, Remov? Czy to tylko jakiś Galil w ładniejszym opakowaniu (o ile się nie mylę taki własnie numer zrobiło RPA ze swoim Vectorem CR-21) czy może to jakaś naprawdę nowoczesna i dobra konstrukcja?

Link to post
Share on other sites

Hej,lubie taki plastiki.Wygląda jak kuzyn FA MASa ale działający na zasadzie odprowadzania gazów przez boczny otwór w lufie.Przyglądając się zdjęciom nie zauważyłem aby wyrzutnik można było przestawić na lewą stronę,w zasięgu kciuka też nie zobaczyłem jakichś dzwigni lub przycisków,czyli ergonomia nie najlepsza.To zapewne seria prototypowa,mogą się poprawić.Na zdjęciu,w tle M16 A2,na 200 jardów m-ka ma skupienie w ogniu pojedyńczym 2.5 cala(strzelając z podpórką),ciekawe czy Khaybar też.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie z zewnatrz to jest to polaczenie Stayr AUGa z Famasem. NIe specjalnie mi sie podoba.Ale wlasnie moze wiesz REMOV jako sie sprawdza w boju ( a raczej w testach bo jak nowe to chyba nie wykorzystane na prawdziwym polu walki)??

Link to post
Share on other sites

Zrzućcie się na podróż do Iranu i załatwcie pozowolenie wizytę w ich zakładach zbrojeniowych jak chcecie wiedzieć jak to się sprawdza...

 

Wersja prostsza - użyć Google zamiast zadawać głupie pytania...

(tak, wiem, podobno nie ma głupich, ale czasem zaczynam wątpić w ludzkość jak czytam to forum...).

-

Link to post
Share on other sites

Buahahahah

jedyne miejsce gdzie go znalazłem po wygooglowaniu to...

strona Remova.

 

Są tam też dwie inne, ładne fotki:

http://www.militech.sownet.gliwice.pl/bull...khaybar.html#a1

 

No i jeszcze znalazła się jakaś dyskusja na forum www.acig.org nie odbiegająca wiele od naszej (ja bym zrobił to, usnułał tamto, dodał siamto).

 

Zadowolony, Ritter?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...