Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

problem z komora hopup


Recommended Posts

Witam kopiłem niedawno replikę JG M4 (colt 733 moc: 400-420 fps) i mam problem mam komorę ustawiona na normal a kuli(0.20g) lecą mi gdzieś po 15-20 metrach lekko do góry i lewo takim łukiem. Nie wiem czy wymienić komorę na nowa inna czy może to kwestia czegoś innego. Z góry dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Jak kupiłeś niedawno to pewnie masz sporo smaru w komorze, wiec postrzelaj jeszcze sobie trochę, no i tak jak mówił 0L0 strzelaj na 0,25g a nie 0,20g kulki których używasz są za lekkie i dlatego nawet na minimalnych ustawieniach mają taką a nie inną trajektorię lotu...

Link to post
Share on other sites

A jeżeli nadal będzie skręcało to możliwe, że masz przekręconą troche lufę. Jeżeli tak to wyjmij komorę i spróbuj przekręcić lufę w kierunku przeciwnym do kierunku skręcania kulek. Czasem dość długo trzeba się z tym bawić, aby ustawić na perfect.

 

Wyjęcie komory hop-up to jeszcze nie utrata gwarancji ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dystanser wymień ? Nie będzie podkręcał na zerowym HU. A przy wymianie gumy licz się z tym, że przynajmniej te 500 kulek na dotarcie się gumy musi przelecieć i czasem przy tym dotarciu mogą być niezłe cyrki. Kupiłeś niedawno replikę, więc u ciebie też może guma się nie dotarła dobrze...

Link to post
Share on other sites

ja mam podobny problem tzn mi raz strzela perfect a raz w ogole i nagel 3-4 kulki probowalem przestrzelac poszlo 3000 kulek teraz mam zamiar przed świętami wysłać replike na gwarancje, proponuje zrobić to samo jeżeli ją niedawno kupiłeś

 

Wymień gumkę...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam Pisza w tym temacie bo repliki identyczne .

Wcisłem do mojego Hk416 ( to samo co M4 tylko trocha inaczej wyglądające body) .

Jedno częściową komorę HU. I jak strzelam raz poleci mi kulka a raz nie i trzeci strzał to jest podwójny:/ Niewinem co zrobiłem nie tak .

Link to post
Share on other sites

Witam Pisza w tym temacie bo repliki identyczne .

Wcisłem do mojego Hk416 ( to samo co M4 tylko trocha inaczej wyglądające body) .

Jedno częściową komorę HU. I jak strzelam raz poleci mi kulka a raz nie i trzeci strzał to jest podwójny:/ Niewinem co zrobiłem nie tak .

 

Jakie kulki, jaka gumka ? Gumkę zmieniałeś, przy zakładaniu komory ?

Link to post
Share on other sites

Guardera.

Kulki 0,25g

 

Gumkę dawałem nową do komory. Nie wiem jak sprawdzić co nie tak :/

 

Firma kulek ?

 

PS. Z twojego opisu tez nic konkretnego nie wnioskuje, ale coś z pewnością z komorą i jak dublet to z gumą. Zamontuj stara komorę i sprawdź - tylko uważaj bo Guarder to delikatny gość.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Jeżeli występuje problem "iścia w górę :)" to wynika to z za wielkiej mocy GBX do długości lufy (Przy Commando 420 fps do około 300??), najlepiej kupić jakąś preckę (UWAGA: Systema nie wejdzie za mała średnica lufy wewnętrznej) oraz strzelać z cięższych kulek (może nawet 0.28g),

wymiana gumki to standard przy wszystkich chińczykach (polecam tą Systemy chociaż inne też złe nie są) :-P

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

ja mam cos podobnego w swoim m4 BOYI SO...

 

zabrałem sie za wymiane komory hop up, ze stockowej na G&P, z gumka bliżej nie określonej produkcji (chyba była w komplecie z G&P)...

 

No, i zmotowałem jak pan bóg przykazał i... kulka leci 10m i albo spada, albo leci w góre (w zależności od ustawienia hopa)... prędkość po prostu spadła drastycznie. A z klamki wylatuje co druga kulka.

 

Jakieś koncepcje?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...