Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Kupilem w marcu AK47 z CyberGuna, kit ze duzo blizej mu do AKM. Fajnie bo lubie ruski sprzecior. Pierwsza gra i urwal sie ten plastik trzymajacy pasek przy lufie przy oparciu o sciane. Kit ze bezpiecznik zrobiony jest tak badziewnie ze lata sobie od blokady do strzalu :). Trzeba mocniej dokrecic.Raptem po tygodniu pękła osłonka od sprezyny powrotnej. 1,5 tygodnia i mi ja sklejili bo na wymienioną nie wygladala, nastepnie po 4 dniach przy SPOKOJNYM strzelaniu do tarczy urwal mi sie zamek hehe :). Kurde to juz przesada. Nie mowie juz o tym ze zamek czesto nie powracal do pozycji wyjsciowej po naciagnieciu i trzeba go bylo przesuwac, i ladowanie bylo czesto niebywale ciężkie. Wkurzylem sie i rozkrecilem badziewie.

 

Skleilem ulamana czesc kropelką. Nastepnie prowadnice do zamka posmarowalem wazeliną techniczną, a sam zamek i cale ustrojstwo naciagajace sprezyne przejechalem ostro papierem sciernym. Po krotkiej robocie w nim i wyprofilowaniu dupereli i dokreceniu bezpiecznika to nie zacina sie juz przy ladowaniu, kulki przestaly wypadac z lufy i zamek chodzi gładko. I wale gwarancje hehe

 

Ale w sumie czego sie mozna bylo spodziewac po francuskiej broni. Teraz zbieram na AK z TM <lol>

 

Jednak mimo problemow z tym platikiem to i tak go wole 10 razy bardziej od jakiejs natowskiej broni

Link to post
Share on other sites

Ja mam swój egzemplaż od końca listopada i nie narzekam na niego, nie wystąpiły żadne usterki mimo dość intensywnego użytkowania. Może dlatego że dbam odpowiednio o replike lub nie strzelam z niej jak szalony (dobra zabawa nie polega na wystrzeleniu miliona kulek) a może poprostu trafiłeś na wadliwy egzemplaż.

O zaletach i wadach wypowiadac sie nie będe bo o tym już dużo powiedziano (dodam że nadaje sie do snajpienia w sprzyjających warunkach i ma szanse z elektrykami jesli zajdzie sie od tyłu wroga).

Link to post
Share on other sites

a ja dodam ze do snajpienia sie nie nadaje :) bo co jak co, karabinem wyborowym nie jest. Chyba ze masz na mysli siedzenie w kacie lub w krzaku i czekanie az ktos Ci wejdzie pod lufe. No jezeli to jest snajpienie to ok. No i dodam ze jak zajdziesz od tylu to kazda bron jest dobra :wink:

 

Kalacha ma moj brat. Po 4 miesiacach cotygodniowych strzelanek rozwalil sie mechanizm wewnatrz, bez winy uzytkownika, poprostu plastikowe zaczepy w srodku oslabione sie rozwalily. Obecnie ak jest w serwisie.

Link to post
Share on other sites

Wtedy co ulamalem zamek to strzelałem normalnie, spokojnie i do tarczy ;p . Moze powodem bylo ze przy ladowaniu byl pod koniec silny opor by dociagnac do konca a po puszczeniu zamka nie wskakiwal nigdy na pozycje wyjsciowa i przy strzale zdarzalo sie ze uderzal o koniec komory zamkowej(mam problemy z terminami). Ale jak mowilem po wyszlifowaniu czesci chodzi gladziutko, bez zacięć i lepiej niz mojemu kumplowi co dopiero kupil nowy egzemplarz. A pozatym niema co sie delikatnie z tym obchodzic bo to narzedzie do symulowania walki :) a nie kobieta.

 

 

O ile mi wiadomo jedyna firma produkujaca AK jest

Cybergun - owa sprezyna AK47(akm) i tokio marui - elektryk AK47 i AKS ?

Czy moze jest ktos wiecej?

 

Robil ktos z was jakies "usprawnienia" ?

 

Ja w tej chwili kombinuje jak zamontowac lunete co w domu od wiatrowki znalazlem :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jest, albo przynajmniej był kiedyś AK47 (lub AKM, nie pamiętam) z TM. GuNNer cały czas powtarza że dowód na jego istnienie ma schowany w szafie, choc nigdy nie widziałem go na oczy :]

Jest też trochę wyrobów kałaszniko-podobnych, z czego podobno nieźle wygląda (nie wiem jak się sprawuje) wersja krótka (AKS74U jak mniemam, choc równie dobrze może to być AFAIK nieistniejące naprawdę AKS47U).

Link to post
Share on other sites

Wybacz GuNNer, byłem przekonany, że twierdziłeś, iż twój AK jest produkcji TM. Niestety nie mogę się upewnic gdyż wszelkie poprzednie wątki o AK (obojętnie czy CG czy TM) poza dwoma dość nowymi zostały chyba skasowane, albo ja szukać nie umiem :/

Ale skoro nie moge tego udowodnić to przyznaję ci rację.

Link to post
Share on other sites

Przed chwilą dosłownie ułamałem kolbe w AK (w sposób dziwny bo skacząc z wysokości nie większej jak 50 cm z zawieszonym karabinkiem przez plecy). Naprawiłem szybko za pomocą dwóch śrub które wkręciłem w body i "bolec" kolby wchodzacy w body. Dodatkowo dam rade zmienić miejsce mocowania paska z kolby na body o ile nie chcecie mieć AKMS :wink: (także strzela jak ma ułamaną kolbe) który całkiem fajnie wyglada.

Link to post
Share on other sites

racja Zjawa to nie musi być wada fabryczna ale radze wpuścić dodatkową śrubę w mocowanie body i kolby by jej nie stracić. Ja teraz mam dwie śruby których wkręcenie nie zajeło więcej jak 30-40 minut. Dodam tez ze AK strzela tez bez kolby, co w wypadku XM'a i eMki jest zdaje się niemożliwe bez dokonania napraw.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

W moim biurku lezy jeden element z takiego AK, mianowicoie na pierwszej strzelance peklo cos w srodku, mianowicie ten element co w nim pracuje tlok (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) nie da sie tego skleic, dorobic na tokarce tez nie, jak by kto mial do sprzedania - chetnie nabede.

p10406307rc.th.jpg

 

Przez ten incydent bylem zmuszony kupic AK47 z Tokio

Link to post
Share on other sites

Ja byłem bardzo zadowolony z AK. Kupiłem go na początku ubiegego roku, zopsuło sie w nim coś w sierpniu a potem tu juz na mrosie mi się zamek urwał. Aha kolba też odpadła ale znaprawił mi ją stary rusznikaz (dziadzia Iwanuszki! RESPECT fur dziadzia! :) ) i do tej pory sie trzyma. Teraz problem jest inny... strzela na 5,10,15 metrów i nie można przewidzieć kiedy i w co trafi... :|

 

Gunner - nie wiem czy pamietasz ale lonk time ego wysłąłeś mi zdjęcie swojego AK. Toczka w toczke faktem jest to! Z tego co widze to łoze na gurze tez latało bo poklejone i nawet śrubki w tych samych miejscach :) jak dostałem AK srazu porównałem ze zdjeciem :wink:

Link to post
Share on other sites
no wlasnie nie daje, probowalem: distal, potem kropelka, poxilina, i jeszcze pare "mocnych" klejow, chodzi o to ze to jest zrobione z takiego smiesznego plastiku (gorzej niz chinski) co sie go klej nie trzyma
Sprobuj uzyc tri, rozcienczalnika nitro albo czegos podobnego, jesli to polistyren to ladnie da sie czyms takim skleic.
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No ja włśnie wczoraj zakupiłem AK 47 Cyberguna i jak narazie ejst dobrze. Pierwszy dzień testowania wypadł pomyśle choć czasami jak magazynek jest przepełniony to nie chce załadować kulki i trzeba sprężyną w magazynku poruszać. Zapewne kulki sie coś źle układają. Mam nadzieje że wszystko będzie oki, w sklepie sprzedawczyni powiedziałą ze poszło już kilka egzemplarzy i jak dotąd nie było żadnych reklamacji.

Wcześniej nie posłuchalem jej przy kupnie SPAS 13 i juz na drugi dzień ejchałem do niej ze zwrotem :? .

Zreszta w qmoplami opiliśmy nowe giwery i nie mają wyjścia, muszą dziaać poprawnie, byle do wiosny bo potem chyba kupimy elektryki ;)

Link to post
Share on other sites
W moim biurku lezy jeden element z takiego AK, mianowicoie na pierwszej strzelance peklo cos w srodku, mianowicie ten element co w nim pracuje tlok (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) nie da sie tego skleic, dorobic na tokarce tez nie, jak by kto mial do sprzedania - chetnie nabede.

I Znajdz frezarza i zapytaj sie czy nie zrobi calego cylindra z aluminium. z tego co widzie to na tokarce tez by mozna bylo zrobic.

II Probowales kleic Cyjanoakrylem, baaardzo mocny klej, duzo mocniejszy od distalu, jest chyba dostepny tu : http://www.riku.com.pl

Pozdrawiam!!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...