Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tolerancyjność AEGów na różne rodzaje kulek


Recommended Posts

Wiem, że jest to sprawa uzależniona od konkretnego modelu i rodzaju kulek, ale jak wyglada sprawa tolerancji tych modeli TM:

 

-Famas F1

-XM

-MP5A3/A5

 

na kulki 0.2g z Tajguna? Niedługo mam zamiar stać się posiadaczem jednego z w.w modelu i nie bardzo widzi mi się kupowanie kulek przez net jak mam rzut beretem do tajguna 8) chodzi mi to jakie jest prawdopodobieństo wystąpienia zacięcia w AEGu tak samo jak to czy używajac ww. kulek nie uszkodze czegoś w replice. Najlepiej żeby się wypowiedziały osoby które używały/używają tych 0.2tek z Tajguna a na strzelaniach widziałem kilka osób używajacych takowe.

 

Update:

 

Chodzi mi o te kulki HFC

 

http://www.tajgun.pl/opis.php?lp=64

Link to post
Share on other sites

Bylo po 1000 razy pisane, ze do elektrykow nalezy uzywac kulek PRECYZYJNYCH o dobrej jakosci. Radze raczej bazowac na kulkach bardziej sprawdzonych producentow niz HFC, robiacych kulki PRZEZNACZONE DLA AEGow. Inaczej narazasz sie na sporo nerwow, zaciecia i wydlubywanie kulek z lufy, co osobiscie juz przecwiczylem.

 

Tym bardziej, ze cena prawie 10 pln za 500 sztuk tych HFC jest calkiem wygorowana, a te nedzne 500 sztuk to wypykasz szybciej niz ci sie zdaje... ;-)

Link to post
Share on other sites

Pikace no co ty ja jak nie wariuje to 500 kulek strcza mi spokojnie i jakoś tak strasznie sie nie odgraniczam w strzelaniu, dziś dostałem 4000 kulek i troche poszalałem od razu z kulkami przyszła precyzyjna lufa i tylko jedna kulka na około 1000 się zacieła czyli w standardowej lufie można używac tych kulkek jak najbardzie są moim zdaniem dobrej jakości.

Link to post
Share on other sites

Co do zuzycia kulek, to sprawa indywidualna oczywiscie, ale z natury rzeczy kazdy nowy aegowiec troche wypluje kulek, zanim sie nacieszy nowa zabawka, heh.

 

Co do wspomnianych kulek, to nie napisalem, ze sa one zle, tylko w podobnej cenie mozna kupic kulki, ktorych mozna byc 100% pewnym (inna rzecz, ze tak malych opakowan nikt inny chyba nie sprzedaje). Ale fakt faktem - wydatek 10 pln to nie majatek i Kabzior moze je sobie zafundowac, i pozniej ladnie nam opisac, jaki byl efekt. :D

 

Ja osobiscie mam juz dosc eksperymentowania, kiedys sie sparzylem na kulkach KWC, i od dluzszego czasu uzywam precyzyjnych CG, z ktorymi nie mialem zadnego zaciecia.

Link to post
Share on other sites

Mi sie nigdy wcześniej nie przydażyło coś takiego żeby sie kulka zacieła ani też u kumpla który miał famsa żadna 0,2 sie nie zblokowała ani zadna 0,3 więc nie wiem od czego to zależy, za to w XM kumplowi się zacieła ze 3 razy ale nie wiem jaka kulka czy 0,2 czy 0,3

Link to post
Share on other sites

Kabzior nie wymyslaj. Bedziesz mial AEGa to bedziesz kulki sciagal a nie pieprzyl sie z kulkami do sprezynek (nota bene do springow swietne kulki) Przesylka tez cie nie zje. Jest was sporo, wystarczy, ze sie skrzykniecie raz na 1-2 miesiace z zamowieniem... CG nie sa zle... poza tym, ze trzeba je dokladnie przebrac i wyrzucic jakies 2-3 % (na ca. 1000 wyrzucilem okolo 20)

Link to post
Share on other sites
Guest DaBomB

Mam MP5 RAS z TM, i jeszcze mi się nie zdarzyło, zeby kulki CG (te ze słoika 2000 szt.) mi się zacięły w lufie. Fakt, że raz zacięło mi się z magazynku COŚ, co w żadnym stopniu nie przypominało kulki, tylko jakiś glut z białego plastiku. Ostatnio cięcia w budzecie zmusiły mnie do kupiena 500 szt. w militaria.pl, bo mam pod domem. Zauważyłem, że przy tych kulkach przestawia mi się hop up. Po paru seriach kulki lecą bardziej w dół. Jest na to jakieś wyjaśnienie ?

Link to post
Share on other sites

MP5A5 ICS

- kulki z Tajguna - brak zacięć

- TM 0,20 - brak zacięć

- TM 0,25 - brak zacięć

- CG 0,23 - brak zacięć

- CG 0,25 - kupiłem 2 słoiki po 2000 szt. 1 słoik super, drugi hmm.. w jednej serii część kulek leciała na 30 m. a część spadała ślicznym łukiem po około 10, w skrajnych przypadkach kulka nie przelatywała nawet 5m.

Przy oględzinach wyszło że kulki nie były idealnie gładkie a miały wgłębienia a ponoć High Grade ;)(przypominało to troche fakturę plastikowego gripa z MP5). Ale to był tylko 1 słoik, może to chwilowa wpadka firmy a ja akurat miałem niefart.

Link to post
Share on other sites
- CG 0,25 - kupiłem 2 słoiki po 2000 szt. 1 słoik super, drugi hmm.. w jednej serii część kulek leciała na 30 m. a część spadała ślicznym łukiem po około 10, w skrajnych przypadkach kulka nie przelatywała nawet 5m.

Przy oględzinach wyszło że kulki nie były idealnie gładkie a miały wgłębienia a ponoć High Grade ;)(przypominało to troche fakturę plastikowego gripa z MP5). Ale to był tylko 1 słoik, może to chwilowa wpadka firmy a ja akurat miałem niefart.

 

oj nie tylko Ty - ja juz nigdy nie kupie kulek CG - miesaiac temu kupilem sloiczek 0.25 i z niego okolo 200 sie nie nadawalo do niczego (ubytki ok 10-20% powierzchni!!) i ksztalt przypominajacy pac-mana : szok.....

uzywam teraz tych z militaria.pl bo sklep pod nosem , cena noiewygorowana a jakos - idealna (w porownaniu z CG)...

Link to post
Share on other sites

Ja mam dwa woreczki tych "tajgunowych" kulek (też kupione w military :) ) i tak się zastanawiam czy strzelać nimi Thompsonem, kórego na początku czerwca zamierzam kupić. Chcę żeby mi "tomcio" jak najdłużej żył więc chyba jednak będę używał TM ew. CG.

A powtarzając pytanie poprzednika - czy złe kulki mogą tylko się przyblokować, czy mogą uszkodzić jakieś wnętrzności?

Pozdrawiam

Wochu

Link to post
Share on other sites

Ja miałem Colta XM (TM of course) i on był baaardzo tolerancyjny na kulki, głównie strzelałem z tych z tajgna bo tylko takie można u nas dostać :evil: ale ani razu mi sie nie zacięły. U mojego kumpla w G3SG1 dość często sie to zdarzało....

Link to post
Share on other sites

Z Famasa ze stockową lufą można strzelać nawet grochem :)

KWC, STTI, Cybergun, polski nołnejm z tajguna, żółte kulki odpustowe - wszystko chodziło bez zajaknięcia. Raz się hajkap zapchał na jakiejś kwadratrowej.

 

Z lufą precyzyjną jest mniej różowo: Cyberguny 0.25 wystrzeliłem bez problemów 3 słoiki, ale z 0,23 na drugim słoiku miałem takie feralne zacięcie, żę musiałem gearboxa wyjmować i przetykać lufę z drugiej strony...

Link to post
Share on other sites
O Cybergunach się nie będę wypowiadał, bo już kiedyś pisałem.  

Jedyne co napiszę, to to że ich nigdy już nie kupie.

To ja mam chyba jakiegos niesamowitego farta, bo po wystrzelaniu okolo 10 sloikow kulek CG, kazdy po 2000 kulek (glownie 0.20, ale mialem takze 0.23 i 0.25, kupowane w roznych okresach) nie mialem praktycznie ANI JEDNEGO zaciecia w moich MP5 ICSa oraz AK47 TM... Tak wiec poki co nie widze sensu przeplacania za kulki TM. Inna sprawa, ze sloik 0.20 CG kosztowal w zeszlym roku 32 pln, a w tym 35 pln. Inflacja? ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...