Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ten temat dawno polecieć powinien, ale widać modzi się lekko wkurzyli na Pana Patryklena12 i dlatego tego tematu nie usuwają xD

 

Witam

 

Dlaczego na mnie, a co ja im uczyniłem to nie mój temat także nie do mnie takie zażalenia, ale to nic. Mam pytanko mam gitarkę i to nawet taką z wyższej półki i jest problem, bo potrzebuje coś takiego nie pamiętam nazwy do obniżenia strun - Jak to się nazywa ?? Oraz macie jakiś sposób aby nastroić gitarę domowymi sposobami ?? :D Bo ja nie za bardzo jeszcze się na tym znam.

 

Dzięki z góry i pozdrawiam.:D

Patryklen12

Edited by Patryklen12
Link to post
Share on other sites

Wątpię czy nastroi kamertonem. Do tego trzeba mieć trochę słuchu i umiejętności, a jako samouk ciężko mu będzie, jak nikt mu nie pokaże. Może stroić przez komputer, jak umie gitarę do kompa podłączyć. Ja zazwyczaj stroję gitarę pod pianino.

Link to post
Share on other sites

Wątpię czy nastroi kamertonem. Do tego trzeba mieć trochę słuchu i umiejętności, a jako samouk ciężko mu będzie, jak nikt mu nie pokaże. Może stroić przez komputer, jak umie gitarę do kompa podłączyć. Ja zazwyczaj stroję gitarę pod pianino.

 

Jeśli wątpisz w mój słuch to się mylisz, ale fakt jest samoukiem i nauka jak na razie idzie mi ciężko. Nie wiem jak podłączyć pod kompa. Kiedy stroiłem gitarę programem zainstalowanym na komputerze i przez mikrofon ale ta metoda jest nie skuteczna :wink: Dobra dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam:D

Link to post
Share on other sites

Kupujesz przejściówkę z jacka na małego jacka oraz kabel mały jack - mały jack. Albo od razu kabel jack - mały jack. I podłączasz pod mikrofon. Wtedy musisz mocno szarpnąć strunę, bo nie wszystkie programy są takie dobre. Najlepiej stroić stroikami elektronicznymi. Koszt pomiędzy 50-100zł. Jak masz dobry słuch, polecam kamerton, albo jakiś instrument (ew. dźwięki z Guitar Pro). Najbardziej prymitywnym sposobem jest strojenie pod jakiś kawałek, najlepiej pod Nothing Else Matters, bo nie każdy przy sobie ma kamerton, stroik, czy jakiś nastrojony instrument. A na telefonie, bądź MP3 łatwo mieć ten kawałek.

 

P.S. Swego czasu miałem na telefonie wgrany dźwięk kamertonowego A (a1 - 440Hz)

Link to post
Share on other sites

Kupujesz przejściówkę z jacka na małego jacka oraz kabel mały jack - mały jack. Albo od razu kabel jack - mały jack. I podłączasz pod mikrofon. Wtedy musisz mocno szarpnąć strunę, bo nie wszystkie programy są takie dobre. Najlepiej stroić stroikami elektronicznymi. Koszt pomiędzy 50-100zł. Jak masz dobry słuch, polecam kamerton, albo jakiś instrument (ew. dźwięki z Guitar Pro). Najbardziej prymitywnym sposobem jest strojenie pod jakiś kawałek, najlepiej pod Nothing Else Matters, bo nie każdy przy sobie ma kamerton, stroik, czy jakiś nastrojony instrument. A na telefonie, bądź MP3 łatwo mieć ten kawałek.

 

P.S. Swego czasu miałem na telefonie wgrany dźwięk kamertonowego A (a1 - 440Hz)

 

Kabli jacków to ja mam od zawalenia w piwnicy no ale jak już mam kabel z na końcu małym jackiem podłączam pod mikro i to wszystko i co dźwięk będzie odbierał bez żadnego podłączenia do gitary ?? - Sorry za głupie pytania, a nie napisałeś jak dalej..:D

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No logiczne, że musisz podłączyć pod gitarę... jak głośników nie podłączysz pod komputer lub inne urządzenie, to też nie będą grały.

 

Z tym, że ty mówisz o gitarce elektrycznej, a ja chciałbym się dowiedzieć jak nastroić klasyczną. W sumie to mój błąd, bo nie powiedziałem - sorry.

 

Pzdro..

Edited by Patryklen12
Link to post
Share on other sites

To napisałem. Kamerton, lub pod inny instrument. Jak stroisz pod kamerton strunę E wiolinową naciskasz na 5 progu i stroisz do kamertonu, następnie strunę H (ew. B w oznaczeniu Amerykańskim) na 5 progu i stroisz do pustej E wiolinowej. Potem strunę G na 4 progu i stroisz do pustej H. Strunę D na 5 do pustej G, strunę A na 5 progu do struny pustej D, strunę E na 5 do pustej A. Potem jak jest nastrojone, to szarpiesz obie struny E, powinny brzmieć podobnie (z tymże E basowe będzie dwie oktawy niższe). To jest strojenie prymami.

 

Oktawami stroi się następująco.

Strunę E i H stroimy jak poprzednio*. Strunę G stroimy pustą do naciśniętej na 3 progu struny E wiolinowej. Strunę D stroimy pustą do wciśniętej na 3 progu struny H, strunę A stroimy pustą do wciśniętej na 2 progu struny G, strunę E basową stroimy pustą do struny D naciśniętą na 2 progu. Dźwięki będą bardzo podobne, lecz nie identyczne. Różnica pomiędzy wyższym, a niższym dźwiękiem jest taka, że ten wyższy ma 2-krotnie większą ilość drgań niż ten niższy.

* Strunę H można nastroić pustą do struny E na 7 progu.

 

P.S. Podobno nie wiemy połowy tego, co Ty wiesz?

 

Edytka:

 

P.P.S. Preferuję drugi sposób, gdyż łatwiej (jak dla mnie) wychwycić minimalne różnice w dźwięku. Potem jeszcze sprawdzam poprawność nastrojenia grając kilka akordów, kilka powerchordów oraz jakieś proste melodyjki, np. Nothing Else Matters, Knocking On Heavens Door (w wyk. Gunsów), czy Tribute.

 

I nie biorę odpowiedzialności za pęknięte struny...

Edited by PiterTKD
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Że tak zacytuję:

"STOP TALKING FOR MY SUBJECT. THIS IS FORUM TO MASSAGE WITH WORLD AIRSOFTGUN, BUT NOT TO TAKE OFFENCE ME, NOT A OTHER.

 

 

I, to propose, in order that blocked these subject "FOREVER", What about you ??

 

 

 

 

To greet..... and Happy New Year 2010....,

Patryklen12"

 

PANOWIE! MASUJMY SIĘ! Dzięki Patryklenowi cała Airsoftowa społeczność będzie się od teraz masować nawzajem! :icon_biggrin:

Do tematu massowania:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...