Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

Od czasu gdy posiadam nową komore HU (King Armsa), zasięg w mojej replice się pogorszył.

 

Replika: M16A3 G&P

Komora: King Arms

Gumka: Czarna Systema

Dystanser: White Deep Fire

Lufa: KM HEAD 509mm

Kulki jakich używałem: G&G 0,25, Madbull 0,28,Excel 0,25, Guardery 0,25

Bateria: 9,6V

P.S Tunning ASG SHOP 1LVL

 

Dziś jeszcze zauważyłem że przy strzelaniu na auto to tłok nie zawsze zostaje w prawidłowej pozycji czasami w środku czasami czasami na końcu a czasami prawidłowo.

 

Miałem takie zastawienia:

Czarna systema+King Arms+dystanser DF Black

Czarna systema+King Arms+dystanser DF White

Sylikon Guardera+King Arms+dystanser DF Black

Sylikon Guardera+King Arms+dystanser DF White

 

Dziś także zauważyłem że strzelając magazynek(Mid-Cap MAG) EXCELI 0.25 - to pierwsze jakies 30 kulek wypadało z jakieś 7m przed lufa a potem dopiero jakieś 20-30m

 

Myślałem nad następującymi problemami:

- Zbyt mocna bateria - Iż mam wrażenie iż kulki tak szybko wylatują że w lufie się zderzają się ze sobą

 

- Coś nie tak z gumką / dystanserem

 

- Lufa - wymieniałem też na STOCK G&P i też nie było najlepiej

 

- Nie dotarcie się gumki - jakoś też to wykluczam

 

To chyba wszystko co miałem do powiedzenia.

Mam nadzieję że pomożecie w czym może tkwić problem.

Edited by murek94
Link to post
Share on other sites

Zrób taki test: wyciągnij lufę z komorą z giwery, wpuść swobodnie kulkę a następnie pchnij ją delikatnie pinem z eMki (pasuje idealnie).

 

Jeśli kulka będzie mijać wlot do lufy z oporem to problemem jest zbyt ciasno osadzona gumka i kołnież daje za mały prześwit. Duża ilość sprężonego w cylindrze powietrza jest zużywana na przepchanie kulki a tylko opary nadają jej siłę na pokonanie tych nastu czy ciut więcej metrów.

 

Sprawdź ;-)

Link to post
Share on other sites

Własnie robiłem to gdy to pisałeś.

WYNIKI:

 

Gumka Systema - jak wkładam kulkę i pcham wylatuje

Gumka Systema + Komora KA + Dystanser Guardera -> Ledwo co przepchałem kulkę wyciorem - zacina się w komorze/gumce

 

Wsadziłem dystanser który otrzymałem od ASGShopu.

Kulka dosyć luźno wychodzi.

Natomiast przez okno nie mogę stwierdzać czy zasięg się poprawił.

I przy tym dystanserze + Gumka Systemy - Czasami z lufy wylatywały nawet 3 - 5 kulek (tak jak bym miał shotguna), natomiast wtedy zasięg był fatalny jakies 6-8m

 

Dodam że teraz strzelałem na "słabej baterii" - wyczerpanej trochę.

Link to post
Share on other sites

Masz jakąś inna gumkę? Złóż wszystko tylko z inna gumką.

 

Jeżeli to samo na innej gumce to: Dystanser gurdera jest do dupy. xD Weź od kumpla jak ma jakiś. Od ca g&p cymy itp. Ewent zrób z kabla.

 

EDIT: Nie koniecznie musi chodzić o komorę. Komora KA jest odrobine mniejsza co może powodować zbytni docisk. Jak bym próbował J.W.

Edited by Kalashnikov
Link to post
Share on other sites

Stockowej komory nie mam. Mam jakąś plastikową od P&J.

Innej gumki też nie mam bo Guarder mi się porwał gdy wyciągałem z tej komory. (Zamiast siedzieć na lufie został w komorze :/)

 

Faktycznie jak napisałem wyżej dystanser guardera to porażka.

Ale teraz wsadziłem jakiś co mi ASGSHOP dał i kulki wylatują czasem po 5 na raz leci (na auto jak strzelam). A czy zasięg się poprawił nie mam pojęcia ciężko to stwierdzić strzelając przez okno (kilka m nad ziemią + wiatr).

Edited by murek94
Link to post
Share on other sites

Proponowałbym ci, żebyś (jeśli możesz) otwarł gerabox i sprawdził, czy tłok ma wszystkie zęby. A to dlatego, że 2 kumpli z mojego teamu ma m16 G&P i też działy im się dziwne rzeczy typu "kulka leci na kilka metrów", towarzyszyły temu dziwne odgłosy z gearboxa i w końcu jednegmu z nich tłok poszedł się...

 

Chodzi o to, że tłok może nie przechodzić normalnie przez cylinder i wtedy mniej powietrza jest sprężane i kulki lecą jak lecą.

Edited by Daniello
Link to post
Share on other sites

Proponowałbym ci, żebyś (jeśli możesz) otwarł gerabox i sprawdził, czy tłok ma wszystkie zęby. A to dlatego, że 2 kumpli z mojego teamu ma m16 G&P i też działy im się dziwne rzeczy typu "kulka leci na kilka metrów", towarzyszyły temu dziwne odgłosy z gearboxa i w końcu jednegmu z nich tłok poszedł się...

 

Chodzi o to, że tłok może nie przechodzić normalnie przez cylinder i wtedy mniej powietrza jest sprężane i kulki lecą jak lecą.

 

Coś w tym jest...również jakieś pół roku temu miałem takie objawy, więc oddałem do lokalnego serwisanta ;) Okazało się że głowica tłoka była pęknięta oraz było "coś" z cylindrem (nie wiem co, nie pamiętam...).

Edited by Pykus
Link to post
Share on other sites

Nie wykluczone, że to wina komory, ale...

Jeden koleś z mojej drużyny kupował na asgshopie M16A4 RAS i robił tuning 1lvl i czasami też mu się dzieją dziwne rzeczy z karabinem.

Więc ja bym ci radził otworzyć gearboxa i zobaczyć co jest nie tak. Chyba, że masz na gwarancji (a po tuningu masz na pewno) to możesz odesłać. Ja jednak na twoim miejscu sam sprawdziłbym co jest nie tak, niż znowu płacić za przesyłkę, a oni mogą ci jeszcze powiedzieć, że to wina złego użytkowania karabinu.

Edited by Daniello
Link to post
Share on other sites

Proszę o to fotki.

Jak widać Gumka jest dobrze założona - jednakże mam wątpliwości dotyczące dystansera proszę przyjrzyjcie się zdjęciom.

 

Widok z jednej strony :

73040788.th.jpg

 

Widok z drugiej strony :

19685311.th.jpg

 

Widok założonej gumki HU oraz ustawionego HU na "zero" :

22171674.th.jpg

 

Widok założonej gumki HU oraz ustawionego HU na "max" :

26661871.th.jpg

 

AnR Napisał 12/4/2009, 15:15

To może być tego wina.

 

Ale to chyba bez sensu mieć tą sprężynkę gdy ta sprężyna co nakładam na lufe jest.

Ta malutka sprężynka przecież chyba nie dosięgnie - przez to że jest ta na lufie.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...