Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lewy kołnierz w gumkach Systemy?


Recommended Posts

Zauważyłem, że dosyć często zdarzają się problemy z gumkami Systemy, których podłożem są chyba troszkę inne wymiary tej gumki niż np. chińskich stockowych, a co za tym idzie niedopasowanie do komór. Skutkiem są nieszczelności i podwójne kulki. Zresztą lufy Systema chyba też są trochę szersze niż inne.

Teraz mam konkretnie problem z gumką Systemy w komorze m14 - albo kołnierz za krótki, albo za miękki - druga kulka CZASEM wejdzie za daleko i strzela podwójnymi. Takie mam przypuszczenie. Ktoś ma podobne doświadczenia?

Link to post
Share on other sites

Ja - Miałem tak na komorze do M4 - Za każdym razem jak składałem co kilka strzałów double feed

 

2-3 egzemplarze zmarnowałem aż darowałem sobie i kupiłem Guardera który ma węższy kołnierz i działa ok.

 

Teraz mam gumkę Systemy w AK - przeprosiłem się z nią gdy AK stała się za mocna na silikon Guardera ;)

 

Działa ok, nie ma podwójnych strzałów. Wszystko zalezy od w komór HU, jakości kulek itp - Komora komorze nie równa.

 

Teraz będę testowałem gumki Promyka (soft i hard type) Sugeruję to samo albo ewentualnie próbować składać dalej gumkę Systemy aż się uda. Niestety z mojego doświadczenia wynika, że kilka montaży i demontaży tej gumki rozszeża jej kołnierz na tyle, że przestaje się nadawać.

Link to post
Share on other sites

To prawda, miałem to samo w 3 gumkach Systemy. 2x M4 i 1x MP5.

Tu taki mały poradniczek ode mnie :wink:

Rozgrzałem palik od kuchenki domowej i przyłożyłem do niego gumki (kołnierzem dotykały palnika). Trzeba je tez troszkę przycisnąć. Po jakiś 3 sekundach ( w zależności od stopnia nagrzania palnika) gumkę zabieramy i pozostawiamy na chwilę aby wystygła i stwardniała. Takim o to sposobem mamy delikatnie ''rozpłaszczony" kołnierz gumki co skutkuje tym, że kulki są zatrzymywane na kołnierzu a nie na tej wypustce HU (co podkręca kulki) i to co najbardziej nas interesuje nie lecą dublety.

 

P.S Najlepiej po takim zabiegu sprawdzić czy kulka dobrze leży na kołnierzu i czy przelatuje z delikatnym oporem... jak znowu przelatuje bez problemu zabieg powtórzyć do skutku.

 

Jak na razie ''naprawiałem'' tak kilka gumek CA i bodajże 3 Systemy... nie ma z nimi do tej pory żadnych problemów.

 

Pozdrawiam

 

 

P.S. Czas przyłożenia takiej gumki do palnika zależy też od materiału gumki. Z doświadczenia wiem, że jest on dłuższy dla silikonu.

Edited by adrIan
Link to post
Share on other sites

Gdy zamontowałem komore KA + gumke systema + inną lufę precyzyjną (replika serii M16 CA), czasem oddawałem podwójne strzały. Na nowo założyłem gumkę na lufę i pomogło. Bałem się, że kołnierz nie jest taki jak powinien (tzn. za krótki), ale po prostu za płytko osadziłem gumkę na lufie.

Link to post
Share on other sites

Też ściągałem kilka razy moją gumę Systemy i faktycznie zaczęły pojawiać się dublety - sposób adrIana pomógł - dzięki. Działa od ostatnich dwóch strzelanek ok. 1500 przebiegu i żadnego dublet'a. Trochę kiepsko, że ten kołnierz się tak rozszerza od zdejmowania i nakładania, ale na innej gumie Systemy w springu tego nie uświadczyłem - nie wiem. Guarder pęka, Systema się rozszerza, Madbull mało wytrzymuje - co jeszcze ?

Link to post
Share on other sites

Gumki systemy w chińskich replikach różnie pasują - jednemu wszystko działa pięknie, kto inny nie zmieści gumki do komory (są grubsze od stockowych JG np), itp. Guarder lubi pękać w nowych emkach JG zaraz po założeniu. Z madbullem czerwonym ja przynajmniej problemów nie mam - siedzą w 2 różnych replikach już dobre pół roku i pięknie wytrzymują cotygodniową eksploatację. Jedyne czego bym się czepił to to, że przy niższych temperaturach niż 10 stopni różnie podkręcają i ciężko hopa ustawić, gumka musi się rozgrzać, ale to tylko na singlu (nie wiem czemu tak jest), specjalnie mnie to nie boli jakoś.

 

Natomiast o dziwo świetnie spisują się stockowe, sylikonowe (czerwone) gumki JG (są chyba we wszystkich nowych emkach). Kolega z ekipy złożył sobie ostatnio z części HK416 - 330 FPS a kulki latają prosto na bardzo dużą odległość.

Link to post
Share on other sites

Natomiast o dziwo świetnie spisują się stockowe, sylikonowe (czerwone) gumki JG (są chyba we wszystkich nowych emkach). Kolega z ekipy złożył sobie ostatnio z części HK416 - 330 FPS a kulki latają prosto na bardzo dużą odległość.

 

Tja, tylko jak długo ;-).

Link to post
Share on other sites

Tego nawet najstarsi Chińczycy nie wiedzą :) Okaże się, póki co jest chyba jakoś z miesiąc (czyli 4-5 strzelanek, w tym wczorajsza Mangusta), z tym, że ta gumka nie była nowa, ale w czym siedziała i ile kulek przez nią przeszło tego nikt nie wie, po prostu była pod ręką.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...