Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 lufa od m16 ?


Recommended Posts

Witam.

Posiadam m4a1 (GF4-A1 FULL METAL GFC GUNS) http://www.gunfire.pl/product-yid-11521913...L-GFC-GUNS.html .

Chciał bym zakupić tłumik do tej repliki. Ale mam mały problem z celnością kulki są znoszone na lewo i prawo :( w karabinie jest niby lufa precyzyjna a gumka jest montowana na ciepło.

Próbowałem pozbyć się tego efektu i wymieniłem gumkę na czarna systemy, niestety nie poprawiło to zbytnio toru lotu kulki. Chciał bym uzyskać nieco większą celność, mój znajomy w type-ie (~370fps prec lufa od ak-47) ma lepsze skupienie niż ja.

Więc wywnioskowałem że jest to spowodowane długością lufy a skoro chcę kupić tłumik dźwięku to może warto by było kupić lufę od m16 509mm ?

Pytanie tylko czy wszystko będzie ok ? Wiem że nie można montować zbyt długiej lufy. Wer. Gb są takie same w m4 co i w m16, znajomy twierdzi że trzeba zmieniać coś w gearboxie (problem z ciśnieniem) .

Problem w tym że on nie jest zbyt ogarnięty w majstrowaniu przy gb itp a to info usłyszał od kogoś.

Jak na moje oko osoby która dopiero zaczyna będzie wszystko ok.

Czy da mi to większe skupienie ? A co z zasięgiem zwiększy się /zmniejszy pozostanie bez zmian ?

Aha no i bym zapomniał jeśli jest sens zmieniać to czy jest wielka różnica np miedzy lufa systemy a np madbulla ? MB jest o jakieś 30 zł tańszy.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ogólnie precki montowane do chińczyków pozostawiają wiele do życzenia. Do lufy 509 musiałbyś wymienić cylinder na typ0 bo ten, który siedzi w m4 nie daje wystarczającej ilości powietrza. Chociaż z 2 strony słyszałem, że do większości chińczyków ładowane są cylindry typu 0. Jeśli nie chcesz stracić na mobilności m4 to kup sobie precke systemy odpowiadającej długości twojej ( bodajże 363 mm ) a problem powinien zniknąć.

Link to post
Share on other sites

Jest tu taki arcik o tej emce http://www.wmasg.pl/zbrojownia/elektryczne...abine_gfc_guns/ Czy można po zdjęciu domyśleć się jaki to tłok ? Niestety autor nie pisze jakiego jest typu :( . Może trochę śmieszne pytanie :P ale to mój pierwszy karabin więc nie mam zbyt dużego doświadczenia i nie mam pojęcia jak się to rozpoznaje . W instrukcji na 100% nie będzie podane :) Według niej karabin można "złamać" nie wybijając przedniego pina. Niestety nie da się tego zrobić bo gb jest tak jak by za szerokie i górna część nie chce zejść do góry można ja tylko zsunąć do przodu.

Co do grzebania w gearbox-ie chciał bym tego uniknąć, jest jeszcze gwarancja więc niech sobie będzie. Musiał bym odesłać cały karabin go GunFire-a. Problem w tym że nie mają żadnej precki 509mm systemy, tak naprawdę to prawie nic nie maja :( wiecznie tylko "Produkt niedostępny". Jeśli chodzi o mobilność to i tak miałem mieć tłumik, myślę że więcej bym zyskał na celności i zasięgu montując lufe 509mm niż jeszcze raz kupić preckę 363 a różnica w cenie niewielka :) . Problemem jest tu tylko ten tłok i gwarancja :( .

Edited by mwsid
Link to post
Share on other sites

Wybijasz przedni pin i rozsuwasz emke na 2 czesci. Nie da się ot tak poznać jaki to cylinder bo to jest mała różnica w średnicy wewnętrznej. Kup sobie precke 363 i na pewno zobaczysz różnicę. Recenzję pisał znajomy, jeśli będę pamiętał to zapytam go jutro jaki to cylinder, o ile on sam wie.

Link to post
Share on other sites

Będę wdzięczny :) . Wiesz ogólnie chodzi mi o to że tak czy siak będę miał tłumik więc i dłuższą lufę będzie gdzie schować :) . A jeśli to ma jeszcze bardziej poprawić celność niż zwyczajna prec 363 to dlaczego nie ? :) skoro to różnica 20 zł .

Ok to w takim razie czekam na info :).

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie musisz zmieniac cylindra na typ0 przy zmianie lufy na dluzsza.

To jest chwyt w stylu "kazdy maniak wie...." i tak zarabiaja sklepy. Bycmoze na cylindrze typ0 dostalbys ekstra z 15 fps, ale czy kalkuluje sie wysylanie repliki zeby nie stracic gwarancji... itp itd....

Poprawe skupienia da Ci lepsza komora HU i poprawnie zamontowana gumka z dystanserem. Zamiast tlumika kup komore king arms, lufe systemy 363mm, a tlumik kupisz jak dozbierasz kasy. Zawsze go bedziesz mogl odkrecic, gdy bedzie niepotrzebny.

Link to post
Share on other sites

Od kiedy komora HU poprawia skupienie ?? Jak najbardziej zgadzam się z kupnem komory KA bo ta nie ma sobie równych, a precki systemy w cenie ~110 zł są wg mnie najlepsze. Jeśli nie masz kasy na KA to ja od siebie mogę polecić podwójnie uszczelnianą komorę Elementa ( czerwoną ). Ja u siebie w emce przy m120 ( trochę już ubitym ), bore up-ie systemy i tej komorze mam 420 fps.

Link to post
Share on other sites

Panowie ale narobiłem :(

Po dzisiejszej strzelance w lesie postanowiłem rozebrać replikę w celu wyczyszczenia, no i oczywiście w celu nabycia jakiejś praktyki.

Postanowiłem rozebrać ją aż do gb, wyczyścić z paprochów i przy okazji chciałem trochę lepiej ułożyć kabel od MOSFET-u.

Gb nie tykałem ponieważ nie chce stracić gwarancji. Włączyłem sobie arta który napisał Kmieciu4eveR o tej broni i rozbierałem ją krok po kroku. Wszystko było pięknie, aż do momentu ponownego montażu silnika w chwycie pistoletowym. Wyciągając go nie zwróciłem uwagi na to jak są upchane kable, przewód od + jest dłuższy i miałem problem z upchaniem kabli wkładając silnik.

Nie mogłem go wcisnąć tak by przykręcić stopkę, po kilku próbach udało się ale można powiedzieć że dociągałem stopkę śrubami. Poprzednio tak nie było silnik siedział na swoim miejscu bez problemu.

Chciałem zobaczyć czy nic nie spaprałem i czy wszystko styka, podłączyłem kable do mosfet-u bez zakładania górnej pokrywy z lufą. Tłok cofną się do tyłu ale nie strzelił, pomyślałem że batka jest już wyczerpana i podładowałem ją tak by oddać tylko ten jeden strzał nie chciałem by tłok został w takiej pozycji. Po naciśnięciu spustu słychać było tylko cykanie tak jak zawsze się działo kiedy bateria nie miała już siły uciągnąć silnika. Podładowałem ją jeszcze oddałem 2-3 strzały na single i tłok znowu się zatrzymał. Ponownie wrzuciłem baterie na ładowanie i po pewnym czasie spróbowałem ponownie, znowu tylko cykało i po 5-6 naciśnięciu spustu spalił mi się bezpiecznik.

Nie wiem czy to była wina silnika ? a raczej tego że był za bardzo dociśnięty ? Też nie zaizolowałem kabli łączących mosfet i nie jestem pewien czy czasem się nie zwarły ze sobą i może przez to powstało spięcie.

 

Jak mam upchać ten silnik ? Gdzie puścić kable tak po prostu czy w kontach tam gdzie silnik jest zaokrąglony ? Nie wiem jak te małe Chińskie rączki to zrobiły ja siedziałem nad tym z 1,5h. Czy powinienem odkręcić na maksa ten docisk w stopce ? a dopiero po skręceniu tego wszystkiego wyregulować ?

No i od czego te spięcie mogło się zrobić ?

Pozdrawiam

Edited by mwsid
Link to post
Share on other sites

@Slavoo

Dobrze założona gumka może wpływać na skupienie, ale komora nie bardzo :P

 

@mwsid

Puść oba kable przez chwyt od strony kolby, silnik od strony plusa włóż od strony lufy bo dłuższy kabel dojdzie na swoje miejsce. Jeśli tłok się będzie blokował to odkręć trochę śrubę regulacji silnika bo silnik za mocno dopycha zębatkę silnikową i nie ma siły go uciągnąć. Zrób z kablami jak mówię, jeśli dalej nie będzie mógł uciągnąć tłoka to wyluzuj silnik i wszystko powinno być ok :) jak będziesz miał problemy napisz na gg 3254936 to na bieżąco będę Ci tłumaczył :) przez najbliższą godzinę-półtora będę na gg więc pisz bez krępacji.

Link to post
Share on other sites

No niestety mam taką prace że muszą wstawać o 4 rano by do niej dojechać :( więc już lulałem :) .

Nom ale dzięki dzięki dzisiaj zrobię 2 próbę i postąpię według twoich wskazówek.

O efekcie napisze zaraz jak tylko się z tym uporam, w razie czego gdybym nie dawał rady to napisze na gg ;) . Tylko jeszcze po bezpiecznik muszę wskoczyć do elektronicznego :) .

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nom udało mi się ładnie upchnąć kable i silnik :) Wszedł bez żadnych problemów. Ale dalej jest problem z paleniem się bezpiecznika, strzelilem 2-3 razy potem słyszałem tylko cykanie i przy przytrzymaniu spustu lub kilku krotnym nacisnieciu pali się bezpiecznik :/ . Nie wiem już co może być przyczyna :/

Link to post
Share on other sites

Przepraszam :) Wczoraj parę minut po napisaniu posta udało mi się naprawić ten błąd ale niestety nie mogłem edytować a nie chciałem nabijać(i tak się zagapiłem i napisałem jeden pod drugim).

Odkręciłem stopkę i popukałem w chwyt, silnik chyba delikatnie się opuścił.

Bez przykręcania stopki wykonałem 2-3 strzały, odkręciłem docisk na maksa i przykręciłem stopkę. Było słychać dziwne "Charczenie" zębatek więc dokręciłem docisk i teraz jest chyba dobrze.

 

Komora hu od KA była już wcześniej w planie :) .

Powiedzcie mi teraz czy mogę jakoś zwiększyć zasięg i skupienie nie grzebiąc w gb ?

Mój znajomy ma praktycznie identyczny karabin jak ja, używa prec lufy systemy 363mm + gumka. Jego zasięg jest identyczny jak mój, ma tylko delikatnie większe skupienie. Może jest lekka różnica miedzy moja no nameową prec lufą a jego systemy ale efekt nadal jest słaby.

Dlatego tak drążę o tą lufę 509mm ponieważ wszystkie karabiny które rozkładały mnie zasięgiem i skupieniem miały sporo dłuższe lufy. A nie wszystkie z nich były drogimi 1 klasy replikami np pj-kowa spr-ka.

 

Wielkie podziękowania dla Pana Jackobi :) Takie małe wskazówki a bardzo mi pomogły.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...