Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 i jego wersje


Recommended Posts

Zgadzam się, wielkość G36C jest optymalna, idealnie nadaje się do bydynków jak i do lasu, zresztą im mniejsza broń, tym łatwiej nią manewrować.

Ja jednak wolę coś odrobinę większego, właśnie G36K jest jak dla mnie idealny (G36 już za długi). Praktycznie strzelamy prawie wyłącznie w lesie, więc raczej posługujemy się w ekipie dłuższą bronią.

Jeśli chodzi o szynę - to rzeczywiście najlepsze co może być - można założyć na nią praktycznie wszystko. Stała optyka w G36 i G36K jest dość "ciemna" (mała średnica obiektywu), więc celowanie będzie wymagało wprawy, biegałem już kiedyś z optyką 3-9x40 Tasco, na początku traci się cenne ułamki sekund na namierzenie celu przez optykę, później można się przyzwyczaić, zaletą jest to że widać lecące kulki :)

Planuję zakup nowego AEGa na wiosnę, ale już teraz rozglądam się i G36C jest jedną z opcji, wcześniej moim faworytem był HK33 (CA33), ale sporo osób na forum pisało że miało z nim problemy (pękące metal body i rozregulowujący się hop-up i trochę się do niego zniechęciłem).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam!

Innego tematu nie zakładałem, bo tyczy się to G36, a mianowicie rozchodzi mi się o konwersję XM-8 z firmy GWS, czy może ktoś to widział na żywo, czy jest to warte ponad tysiąca jak to wycenili na MG i czy da sie przy tej konwersji zastosować baterie typu large?

Z tego co czytałem powyżej firma GWS nie jest jakąś rewelacją...

 

Pozdrawiam Stoigniew

Link to post
Share on other sites

Osobiście niezdecydowałem się na zakup tej rączki. Średnica celownika jak na mój gust jest mała przez co używanie go jest średnio wygodne. Dodatkowo brak w nim mozliwości regulacji przybliżenia. Jeśli kupować to tylko w celach wizualnych. Ja wolałem zainwestować w luneta tasco 3-9x40 i wysoki montarz- wygląda moim zdaniem o wiele fajniej niż orginalny celownik, można na maksymalnym przybliżeniu ogladać widoczki i kosztował mnie wsumie niecałe 150zł.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam,

 

nie mogę pozwolić by temat o G36 był tak nisko wiec dorzucę kilka informacji o kolejny wersjach/konwersjach G36.

 

G&P wypusciło pełną kolbe do g36:

 

http://www.wgcshop.com/WGC_Shop/images/gp_acc_469.jpg

 

- Fits G36 Series

- Retractable

- Able to carry large type battery or specially designed GP-96-3300G36 ( Not Included )

- Package includes wire set with T-Type Battery Plug for connecting battery and gearbox

- NOTE: The Stock cannot be folded and/or retracted to shortest postition when using GP-96-3300G36 or large type batteries more than 7 cells.

 

Cena: 65 $

 

A Star zafunduje nam niedługo komplet konwersji:

 

http://www.starairsoft.com/Large/SAA_HK_Co...ections_1_L.jpg

 

Pozdrawiam Cappuccio

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Nie wiem jak mogłem dopuścić by ten temat tak długo nie żył :))

 

Panowie (i Panie ;) ) potrzebuje pomocy mam grip g36 do swojego g36c produkcji CA i mam problem z baterią bo nic nie chce tam wejść :( Ma ktoś taką konfigurację ? co udało wam się tam zmieścić (interesują mnie tylko pakiety 9,6 V , 10,8 (pewnie coś KAN lub INTELECT bo dobrze by było mieć 1400 mAh).

 

Pozdrawiam Cappuccio

Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie tylko ja mam tokio maruii :)))

 

chciałbym tą baterię:

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1453

 

ale jak próbowałem nawet na płasko włożyć baterie 600 pod lufą to jakoś nie chciał się grip założyć :(((

 

Może to problem tych plastików co ma Maruii:

 

 

img0004zy0.th.jpg

 

P.S. przedni chwyt mam z lufą z g36 Classic Army

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja mam baterię 9,6V Kana 1100mAh i miesci mi się to wszystko w G36C CA. Generalnie wkładanie baterii do g36C to sztuka dla wytrwałych i to zarówno do CA jak i TM, generalnie trzeba bardzo starannie kable układać. Kusi mnie wypięcie przedłużacza i pod wtyczkę od GB się bezpośrednio podpiąć

 

Mam przy nim nieziemskie problemy z celnością :( i już mi na to pomysłów brakuje :/

Edited by jaxiu
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Sztuką to dopiero jest włożenie baterii np. Intelect 9,6 1400 do długiej wersji G36. Wydawałoby się to dziwne..le faktycznie, trudniej się wkłada do G36 niż do G36K

 

Przed włożeniem baterii należy odkręcić "mocowanie bagnetu".

W gripie bez problemu mieści się bateria 10,8v 1400mah intelect.

Oczywiście po założeniu gripa można znów przykręcić "mocowanie bagnetu".

 

Tak przy okazji pokaże swoje szyny ris na g36.

 

99700570mh9.th.jpg

Pozdrawiam

Krzys

Edited by gryzly
Link to post
Share on other sites

AWR_sowiet:

to ja nie wiem co ty za baterie masz... u mnie w forgripie g36 9,6V 1400mAh lata jak biegne... ;)

 

PS. asgshop.pl odpowiedzial mi ze bez problemu wejdzie do forgripa 10,8V 1400V intellecta. powiem jak mi przysla. ;)

 

PS2. Bron panie boze nie kupujcie baterii 8,4V 1700mAh Sanyo, mi po miesiacu uzywania rozlazla sie na poszczegolne ogniwa.

Edited by kanzan
Link to post
Share on other sites

A ja do 'długiego' G włożyłem to:

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1454

 

Zapomniałem dodać, że nie wymaga to żadnych przeróbek ani ingerencji sprzętem tnąco - piłującym.

Rozumiem ze do granatnika z foregripem do g36 tez sie zmiesci ta bateryjka? Jak wogole smiga Twoj sprzet na tej baterii? Bardzo sie roznia osiagi pomiedzy firma sanyo i kan?

Edited by upadlyaniol2
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...