Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

3v (AG-13 x 2szt) Prawdopodobnie do dostania na allegro lub u zegarmistrza.

Jeśli będą jakieś problemy z łączeniem baterii proponuje to:

http://sklep.nokto.info/?14,adapter-zasilania

 

 

P.S. Mam nadzieje że chodzi ci o o oryginalną lunetkę, jeśli masz jakiś wydziwiony model to poszukaj tutaj http://sklep.nokto.info/?zenit-belomo,10,1

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Dla potomnych, posiadających posp'y na stare baterie, możecie także użyć baterii CR 2032.

Wszystko sprowadza się do zrobienia "adaptera", ze śruby, 2 podkładek i 3nakrętek.

----- (śruba)

+(nakrętka)

| (podkładka)

 

Wygląda to następująco:

+|-+-|+

Na śrubę wsadzamy "nakrętkę", potem podkładkę, nakrętka i znów podkładka i nakrętka.

Tworzymy dystanser który będzie przenosił napięcie na obudowę. podkładki muszą mieć średnicę wypełniającą przetrzeń dla baterii.

Dam zdjęcie później.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

do PSO-1 trzeba się bawić w przejściówki lub inne kombinowane metody doprowadzenia zasilania. Oryginalna bateria jest nieosiągalna ;(

Nie sądzę. U dobrego zegarmistrza, (a nie u wiejskiego wymieniacza ceratowych pasków do chińskich zegarków) są dostępne wszelakie rodzaje baterii guzikowych, na rózne napięcia i w różnych rozmiarach. No chyba że ktos ma wersje PSO z tubusem na baterie- palucha AA, czyli po dawnemu R6 (zdaje się że wersja NRD-owska, ale głowy nie daję) to nie ma tego problemu.

Link to post
Share on other sites
U dobrego zegarmistrza, (a nie u wiejskiego wymieniacza ceratowych pasków do chińskich zegarków) są dostępne wszelakie rodzaje baterii guzikowych

dowiadywałem się w sklepach elektronicznych i u chłopaków z nokto.info gdyż posiadam oryginalne PSO-1.

 

Wikipedia podaje oznaczenia baterii:

A316 or 2 РЦ63, (1,5V)

odpowiedników nie znalazłem a szukałem sporo. Średnica baterii to 22m a wysokość to przypuszczam około 160mm(mniej więcej tyle wolnego miejsca jest). Co za tym idzie żadna z cr22xx nie podpasuje. Max to cr2254 o ile mnie pamięć nie myli. Inne typy baterii guzikowych jakie wygrzebałem w sieci nawet nie zbliżają się średnicą do tych magicznych 22mm. Wszystko jest możliwe i może coś pominąłem, więc proszę cię wielce podaj mi współczesne oznaczenie pasujących baterii a zarobisz u mnie piwko ;)

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

http://rus.mil.pl/forum/discussion/1070/3/optyka-lunety-pso1-posp-pgo7-i-inne/

 

Tu jest fajny opis takiego adaptera (post #75), który jednak można nieco ulepszyć:

 

- jako tulejka na baterie idealnie sprawdza się "bolec" z pudełka na 50 płyt - ma idealną średnicę pod LR44

- zamiast kulki z folii aluminiowej - sprężynka o średnicy zbliżonej do baterii

 

Wszystko trzyma się pewnie i działa znakomicie.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...