Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kalach

Użytkownik
 • Content Count

  236
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kalach

 1. Deutsche Aktien-Gesellschaft 98 rok produkcji. Potem liczba E oznaczjąca miesiąc (E to piąta litera alfabetu, więc piąty miesiąc - maj) i numer serii
 2. Przejdź się na jakąś strzelnice i tam zapytaj. Mają w cholerę takiego złomu
 3. kalach

  Wady Glocka

  Niezbyt lubię Glock'i, ale w tym wypadku nie uważam, że to wina klamki, lecz strzelca.
 4. Jak to bywa w internetach :icon_smile: Ludzie wolą wymyślać jakieś durne petycje, zamiast wyrobić sobie pozwolenie na broń (skoro tak tej broni potrzebują :icon_lol: )
 5. Widzę, że życie niektórych naszych rodaków wisi na włosku. Potem takie właśnie "Romki" krzyczą w internetach i na facebookach o powszechny dostęp do broni (który jak by nie patrząc mamy :icon_wink: )...
 6. kalach

  Wady Glocka

  Uprzedziłeś mnie!. Teraz nas zniszczą na forum :)
 7. Złóż podanie o 7 jednostek. Jak będą bardzo płakać to zejdziesz na 5, a WPA z radości wyda Ci pozwolenie szybciutko. Wiem po sobie, pomimo, że w Kato mamy WPA takie a nie inny ;)
 8. kalach

  M16

  Może troszkę nie ASG, ale zdjęcie mojej eMki Colt M16A1 z 1972r w .223rem i Springfield 1911 kal. 9x19 A tutaj troszkę ze wschodu (AKM 7,62x39) i troszkę z zachodu ;)
 9. Dla mnie WPA Katowice okazło się dosyć miłe. Nie robili problemu. Wydali pozwolenie na 5szt. w 40dni bez zbędnych płaczów. Szybko i sprawnie. Wystarczy być miłym i uśmiechać się często :)
 10. Bardzo przepraszam Was za odgrzanie kotleta, ale jak widzę, że kurs instruktora strzelectwa sportowego ma trwać przez 4 weekendowe zjazdy to ja widzę tych "instruktorów." Mój kurs w 2012r. trwał przez prawie pół roku w weekendy, a i tak dopiero po przeprowadzeniu kilku szkoleń z drugą osobą czuje się na siłach "uczyć" ludzi. Dodatkowo na takie kursy przychodzą osoby które nie trzymały w rękach broni palnej po czym te same osoby po 4 zjazdach mają przekazywać swoją wiedzę innym. Powinni robić test dla uczestników przed przystąpieniem do kursu... Boże, co się w tym kraju wyprawia... deregulacje
 11. Pamiętaj. Jak nie będziesz regularnie strzelał to sama teoria którą tu Ci napiszemy nic nie da.
 12. Nie ASG, ale pokaże :) Savage 12 VFSS kal. .223Rem 2 Łuski z .308 przestrzelone z .223 na 100m Piaseł podczas czyszczenia AKM'a :icon_smile:
 13. Od stycznia 2015 "na nowo" otwieramy strzelnice w Jaworznie przy ulicy Energetyków 3. Jest to badzo ciekawy i nowy obiekt. Będzie możliwość wypożyczenia broni i kupna amunicji dla każdego :) Zapraszamy
 14. Wszystkie rady wypisywane przez nas na forum nie wiele pomogą Ci podczas strzelania. Chcesz się nauczyć dobrze strzelać - na początku musisz to robić pod opieką dobrego instruktora, który wszystko Ci powoli wytłumaczy. Ćwiczyć w domu "na sucho" np. prace palca na spuście bo jest to jeden z częstszych błędów strzelców. Następnie musisz robić to co napisał kolega rogal138 "Strzelaj, strzelaj, strzelaj" :) Ogólnie fajnie, że spodobało Ci się strzelectwo. W Polsce musimy go promować wszystkimi dostępnymi środkami, żeby nasz "kochany" naród nie uważał tego za temat Tabu :)
 15. Widze, że kolega zna temat. U mnie podobnie (oczywiście z wyjątkami). W wiekszości są to nowo bogackie "myśliwce", których jara napis Swarovski i jego cena, do tego jakiś express, najlepiej Krieghoff w 9,3x74, żeby nie trzeba było specjalnie celować :icon_smile: i obojętnie czy trafi na komorę czy w dupe :icon_wink:. Co do badań to moje zamknęły się w ok 250zł (psychiatra, psycholog, orzeczenie o niekaralności, dopuszczenie do prowadzenia sprzedaży). Ogólnie mówiąc, praca związana z bronią i amunicją nie jest taka miła jak oglądamy w programach na Discovery :icon_wink:
 16. Każdy z polskich rusznikarzy uczy się samemu bądź od kogoś. Pozatym w PL jest już "kilku" rusznikarzy którzy mają swoją klientelę i trudno było by się wybić na własną rękę. Żeby otworzyć zakład rusznikarski potrzebujesz koncesję MSWiA i dużo złotych monet :/ . Coś tam wiem, bo troszkę siedzę w tej "branży". Uwierz mi, droga do bycia rusznikarzem nie będzie łatwa. Jeżeli za wszelką cenę chcesz mieć kontakt z bronią, jak dorośniesz, poszukaj pracy w sklepie z bronią i amunicją - ale tutaj też nie jest bajecznie ;)
 17. Są reduktory odrzutu, które montuje się w kolbie. Jest to "rurka" w środku której znajduje się drobny ołów, który podczas strzału, przesypując się, lekko amortyzuje kopnięcie. Najlepiej jednak spisują się hamulce wylotowe. Zamontowaliśmy hamulec wylotowy w R700 .308 i Tikka T3 30-06. Gdy zobaczyłem różnice nie mogłem uwierzyć. Teraz strzela się z nich jak z .223. Jest wiele lepszych rozwiązań od sprężyn przy stopce, dlatego też nie stało się to popularne.
 18. Bump fire I jest full auto. Sam to próbowałem z AKM'em i dobra sprawa :)
 19. Oczywiście, że nie. W Polsce wszystko związane z bronią jest śmieszne... Pod koniec wakacji Policja pod naciskiem PZŁ, "otwarła" rejestracje broni krótkiej (nawet poniżej 1200J na 100m, np. 9mm która ma z 400J)dla myśliwych, w celu dostrzelenia postrzałka, trwało to z 3 miesiące, po czym komuś w policji coś nie pasowało i ni z tąd ni z owąd, zaprzestali rejestracji, tłumacząc się "nie bo nie"... taka robota
 20. Zamiast tamtego polecał bym Ci to: http://www.kolter.pl/kategorie/Bro%C5%84%20sportowa/Bro%C5%84%20sportowa%20d%C5%82uga/Karabin_bocznego_zaplonu_COLT_M4_Carbine_cal_22LR Sam przymierzam się do kupna tego, bo strzelanie taniutkie (ok 13zł za 50szt) a wygląd ciekawy, tylko magazynek lepiej wziąć na 20szt (imo lepiej wygląda). O super celności tutaj nie mówimy ;)
 21. Siemianowice Śląskie http://www.strzelnica.eu/
 22. Chodziło mi tylko i wyłącznie, że jest taka możliwość
 23. Jedyną możliwość przenoszenia broni bez pozwolenia na broń mają pracownicy sklepów z bronią, oczywiście sklep musi wydać odpowiednie zaświadczenie.
×
×
 • Create New...