Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G608- problem z celnością


Recommended Posts

Mam problem z moją Gietą, gdy strzelam kulki lecą 25m prosto, a potem zakręcają w prawą stronę. Próbowałem na kilku rodzajach kulek i na każdych to samo. W replice wymieniałem tylko gumkę na systemę i dystanser na H. Przebieg 15k kulek na tej konfiguracji.

Link to post
Share on other sites

Mam problem z moją Gietą, gdy strzelam kulki lecą 25m prosto, a potem zakręcają w prawą stronę. Próbowałem na kilku rodzajach kulek i na każdych to samo. W replice wymieniałem tylko gumkę na systemę i dystanser na H. Przebieg 15k kulek na tej konfiguracji.

 

15k przebiegu bez czyszczenia lufy to jest to, polecam ;-).

Link to post
Share on other sites

Czyszczę lufę prawie codziennie, nie to nie to.

 

Jakich kulek używasz ? Powiedz mi jeszcze czy ściagając tłumik płomienia i zatykając paluchem lufę wew. tłok ma opór ?

 

Możliwe też, że masz smar na samych kulkach/ w magu/ rzyga z dżirboksa...

Link to post
Share on other sites

Jakich kulek używasz ? Powiedz mi jeszcze czy ściagając tłumik płomienia i zatykając paluchem lufę wew. tłok ma opór ?

 

Tak, jest opór, testowałem go na Excelach, P&J, gunfireach. Jutro sprawdzę na innej gumce(HU).

Link to post
Share on other sites

systema jest cieńsza od stocka i np w mojej gietce w zbrojowni zmieniono też dystanser. Swoją drogą sprawdź czy czasem kulki nie ocierają się o ten długaśny tłumik płomienia- u mnie były z tym problemy jak się lekko gwint wyrobił...

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

U mnie też nowa gumka sporo dała tyle że Guardera moim zdaniem lepsza jest...

 

Fakt lepiej kręci, ale często ludziom dublety się zdarzają przy tej gumce - od czasu jej założenia - widziałem nie raz, co jest dość dziwne bo kołnierz Guarderka jest grubszy od systemy). Do tego może nie niszczy się jak ktoś doświadczony ją zakłada/ściąga, ale systema jest ogólnie lepsza.

 

MrHK nie siej herezji na systemę bo sam będę dolewał oliwy do ognia, jak będziesz płonął na stosie :mrgreen:.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

MrHK nie siej herezji na systemę bo sam będę dolewał oliwy do ognia, jak będziesz płonął na stosie :mrgreen:.

<dla_Ciebie_spalam_się> ... :mrgreen:

A gumka systemy to i tak qpa :), IMHO silikon guardera jest ze 3 razy lepszy.

 

Zobacz na guarderze czarnym jak będzie strzelało, może po prostu delikatnie lufę obraca w komorze hopa? Z raz widziałem, u jakiegoś kolesia z FATUM, jak się komora przekosiła/obróciła delikatnie? i też tak kulawo strzelało.

Link to post
Share on other sites

Robiłem to trzy razy. Te wszędzie polecane gumki systemy to shit, stockowa była lepsza.

 

Generalnie zasada zarówno w życiu, jak i w airsofcie powinna brzmieć "póki działa nie naprawiaj". Znam setki ludzi, którzy wymienili niezgorsze stockowe gumy "bo tak trzeba", a potem płakali. Ja w jednym moim chińczyku wymieniłem gumę, w drugim tylko wyczyściłem. Wyczyszczony stock w moim przypadku bije na głowę pod względem skupienia i zasięgu guarderowskiego silikona.

Link to post
Share on other sites

HaHaHaHa! Udało mi się zdobyć dziś stockową gumkę z giety kolegi; stockowa guma

w moim przypadku bije na głowę pod względem skupienia i zasięgu

Systemowskiego

silikona.

W najbliższym miesiącu przetestuję jeszcze gumkę DF.

Link to post
Share on other sites

Ja znów mam inny problem z gietą. Kupiłem sobie preckę jb 6.03 o 10cm dłuższą i gumkę systeme. Skupienie fajne zasięg też troszkę się polepszył, ale około co 5 strzał strasznie mi znosi kulkę - tak jakby o coś po drodze zachaczała.

Dodam jeszcze, że mam tłumik gdzieś o 1 cm dłuższy od lufy.

 

Spotkał się może ktoś z was z takim problemem?

Link to post
Share on other sites

Ja znów mam inny problem z gietą. Kupiłem sobie preckę jb 6.03 o 10cm dłuższą i gumkę systeme. Skupienie fajne zasięg też troszkę się polepszył, ale około co 5 strzał strasznie mi znosi kulkę - tak jakby o coś po drodze zachaczała.

Dodam jeszcze, że mam tłumik gdzieś o 1 cm dłuższy od lufy.

 

Spotkał się może ktoś z was z takim problemem?

 

Jakie kulki ? Wagomiar i firma, wyczyść lufę profilaktycznie nawet - wycior i bawełniana czysta szmatka ok 2cmx1cm no i sprawdź czy lufa nie lata bo któreś kulki z koleji jak piszesz mogą zahaczać właśnie o tłumicz.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy gąbka nie jest poharatana. To nie jest kwestia usztywnienia, wystarczy że zdarzy się dublet i już masz tam kaszankę. Alternatywą jest tlumik Silesia, one tam mają to chyba porządnie rozwiązane, musiałbyś popytać użytkowników.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...