Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Różnica w pojemności...


Recommended Posts

Witam, mam zapytanie. Jeżeli mam 2 batki, 1 8,4 o pojemności 1100 i 2 też 8,4 o pojemności np. 2200 to czy na obu bateriach szybkostrzelność w replice będzie ta sama? Wg mnie w tej o większej pojemności będzie trochę większa...

 

Jeżeli temat był to najmocniej przepraszam.

Link to post
Share on other sites

Szybkostrzelność zależy od napięcia a nie od natężenia.

To też się popisałeś. Szybkostrzelność jak najbardziej zależy od natężenia ale PRĄDU. To co miałeś na myśli to zapewne pojemność. Co do tematu - szybkostrzelność będzie taka sama a jeśli będzie różnica jakakolwiek to na 100% tego nie zauważysz.

Link to post
Share on other sites

Major - pewnie takie sklepy jak ASGSHOP też się mylą pisząc, że:

"() Zwiększając napięcie podnosimy moment obrotowy i replika zwiększa swoją szybkostrzelność".

 

Nie mówiąc już o takim Machinegunie gdzie napisali:

"Zwiększając pojemność akumulatora powodujemy, że broń strzelać będzie dłużej (więcej pocisków wystrzeli na jednej baterii)

 

Zwięszając napięcie akumulatora zwiększamy szybkostrzelność broni."

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze taka mistyczna wartość, jak oddawany prąd i to ma związek m.in. z oporem wewnętrznym oraz jakością ogniw i kabli. Dlatego na 9,6 sanyo będziesz miał większy rof niż na 9,6 cing-ciong. Nie wiem czemu producenci nie są na tyle uprzejmi by podawać tę cechę baterii, ale trudno.

 

Wally: zasadniczo masz rację, ale tylko zasadniczo ;)

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Jakim cudem niby szybkostrzelnosc ma byc zalezna od pojemnosci baterii?... a jeszcze lepiej, jakim cudem ma byc zalezna od natezenia pradu?xD Dopuki nie ma zadnego obciazenia na baterii to zaden prad nie ma najmniejszego prawa plynac. Zalezy to tylko od rodzaju obciazenia, a dokladnie od tego ile pradu dany odbiornik pobiera.

 

Szybkostrzelnosc zalezna jest tylko i wylacznie od napiecia baterii i dlatego slabej jakosci baterie maja czesto troche nizsze napiecie wyjsciowe niz powinny miec. druga sprawa to jest tak zwana wydajnosc pradowa. Pojecie to sobie tlumacze jako "ilosc" pradu mozliwego do oddania przez jakas okreslona jednostke czasu. Chodzi o to ze slabe baterie w porownaniu do "fajniejszych" baterii moga oddawac (w czasie obciazenia) mniejsza wartosc pradu i np w dodatku przez krotszy czas, po czym zaczynaja sie grzac, szybkostrzelnosc nam zaczyna spadac itp bo bateria "nie nadaza" z oddawaniem energii (silnik zuzywa wiecej pradu niz jest "produkowane" przez baterie).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...