Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.045 / A


Recommended Posts

Problem jest tylko z długością bateii pod deklem i miejsca na tą baterie. Na 100% 10,8 ci się pod deklem nie zmieści i nie wiem czy nie będzie problemu z 9,6 poważnie.

 

...10,8 miałem u siebie, mieści się :-P ale ledwo ledwo ;-) optymalnym rozwiązaniem jest 9,6; mieści się bez problemu, i daje dobry rof ;-) ...

 

 

...EDYTKA:Chlor, muszę przyznać że poskładana w całość i pomalowana Ula wygląda jak dla mnie bomba :mrgreen: mimo iż wcześniej mi się nie ogółem Twój pomysł nie podobał :-P ...

Edited by SDM
Link to post
Share on other sites
  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

SDM jeśli mieści ci się bateria 9,6 i 10,8 to znaczy, że musiałeś frezować mocowanie górnej, tylnej okładziny(tej tuz przy "łamanym'' łączniku dekla) bo u mnie i kolegi z teamu jest ono na tyle wąskie, że baterie NiMh dalej niż do tego momentu popchnąć nie można. W AKS74U CM.035 można było ale w CM.045 się nie da.

 

Riperrov dla ciebie linki:

bateria: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4652

ładowarka: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4649

 

Wiem, że King Arms jest drogi ale czasem warto zapłacić więcej. Koledzy z teamu kupili LiPo Firefox i teraz choć jeszcze nie byli na żadnej strzelance żałują i odradzają. Może źle ładowali, nie wiem ale twierdzą, że te batki im prądu nie trzymają.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

No i pytanie o miejsce na baterię - czy ktoś może podać wymiary baterii jaka się zmieści pod dekiel ? Czy np to BATKA się zmieści?

Re: Riperrov:

1.Bateria z tego linku to kostka a w CM.045 chowany pod deklem jest stick. No chyba, że chcesz przymocować do kolby choć ja powiem szczerze, że nie pochwalam tego bo:

A. To już nie replika a zabawka na baterie.

B. LiPo są podobno łatwo palne-szczególnie po serii z bliskiej odległości a jeśli nawet nie to szkoda niszczyć ogniw :killer: .

2. Nie mam osobiście zielonego pojęcia jak kręci stokowa gumka CYMY choć kolega na nią nie narzekał a ma CM.045A a ja u siebie od razu wstawiłem gumkę systemy i jest bosko.

 

Re: SDM:

Pamiętam moją RPKaśkę :wink: ...gdyby nie jej wymiary...co do tej baterii NiMh to zaczynam się wahać. LiPo pakiety są nieco grubsze i z pewnością tego mocowania nie przejdą i max mieści sie w CM.045 LIPo stick 1600mHa. Co do NiMh nie mam już tej pewności bo teraz po prostu nie dysponuję takową aby to stwierdzić na 100% czy przechodzi to miejsce czy nie. Ja nigdy nie używałem NiMh w mojej Ulce.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

Replika przyszła - jestem bardzo zadowolony wyglądem i jakością spasowania elementów. Wygląda to jak mały pancerny czołg 8). Wkurza mnie tylko to że po tym jak zmienię nastawę rodzaju ognia selektorem, pojawia się szczelina w obudowie przez którą widać gearboxa, w pozycji "safe" tego nie ma, wtedy wszystko jest szczelne. No i pytanie:

Czy ktoś mierzył średnicę stockowej lufy? I czy wstawienie precki ma tu sens z taką krótką rurką. Jeżeli tak to jaką preckę, jakiej firmy ?

Link to post
Share on other sites

Wstawienie lufy precyzyjnej ma tu szczególny sens. Lufa tutaj ma już 300 mm. Będzie widać różnice. Wstawienie precki spowoduje:

1. Przyrost FPSów (w moim przypadku ilość FPSów wzrosła o ponad 20 na 300mm preclufie).

2. Lepsze skupienie.

3. Lepszą celność.

4. Większy zasięg.

Możesz wstawić Km-Head, Prometeus ale powiedzmy sobie szczerze. To wciąż i nadal jest 300mm lufa w karabinie szturmowym. Jeśli kogoś stać na wydanie 250 pln na lufę to ok. Ja używam i polecam do tej repliki precki MadBulla. To już trzecia precka tej firmy w moim arsenale. Jak dla mnie precki tej firmy gwarantują skupienie i zasięg jakiego oczekuję. Jeśli nie będzie dostępnej tej długości ze stajni MadBulla następna w kolejności lufa jaką zaproponuje jest SYSTEMA. Są osoby uważające ją za lepszą od Madbulla. Może, ale ja oceniam też stosunek ceny do efektu. SYSTEMA najtańsza nie jest a to wciąż tylko lub aż 300mm.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

A gdzie kupowałeś swoją lufę MB? To jest ta wersja teflonowana?

Swoją 455mm lufę do mojego tuningowanego AKS74U firmy MB kupiłem w specshopie. Warto poszukać też na asgshopie i na capri. Tak to ta precka teflonowa.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

A gdzie kupowałeś swoją lufę MB? To jest ta wersja teflonowana?

Aha i jeszcze jedno. Mam 300mm preckę JBU 6,03 i 455mm madbulla. I właśnie dlatego nie wiem gdzie można dostać 300mm preckę z Madbulla. 455mm preckę maskuje tłumikiem z Silesia factory. Przeprowadzę testy na zasięg i napiszę czy warto wstawiać 300mm czy 455mm preckę. Kombinuję z długością lufy bo dla mnie liczy się zasięg.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

Aha i jeszcze jedno. Mam 300mm preckę JBU 6,03 i 455mm madbulla. I właśnie dlatego nie wiem gdzie można dostać 300mm preckę z Madbulla. 455mm preckę maskuje tłumikiem z Silesia factory. Przeprowadzę testy na zasięg i napiszę czy warto wstawiać 300mm czy 455mm preckę. Kombinuję z długością lufy bo dla mnie liczy się zasięg.

Pozdrawiam Chlor.

Jeżeli możesz to podaj wyniki testów. W mojej cymie 042 mam preckę systemy 455 i chętnie się dowiem czy warto wstawiać 300 czy jednak 455 i tłumik. Mówiąc szczerze wolałbym zostawić długość 300 bo kompaktowość tej broni to dla mnie najważniejsza rzecz, więc jak możesz sprawdzić czy jest różnica na stockowej 300 i precce 300 to będę wdzięczny 8)

Link to post
Share on other sites

Wstępnie już teraz mogę powiedzieć, że różnica pomiędzy lufą stokową a precką 300mm jest widoczna. Kulki przynajmniej lecą dość celnie na odległość 50-52 metrów, jest też skupienie i w miarę powtarzalność. Strzelając serią zawsze trafię przeciwnika w promieniu 50 metrów. Po 50 metrach kulki też lecą ale to już jest tylko chmara kulek. Przy strzelaniu z lufy stokowej była tylko chmura daleko lecących kulek choć nie tak daleko jak przy preclufie. Test z 455mm precką postaram się przeprowadzić jutro i opisać w temacie do końca weekendu. Przyznam, że 455mm lufa w aksu już nie jest kompaktowa. Jeśli zasięg celny nie wzrośnie o te 10-15 metrów to zostanę przy 300mm preclufie.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

W sobotę strasznie wiało co uniemożliwiło przestrzelanie repliki z tą dłuższą lufą a niedziela też była deszczowa/gradowa/śnieżna więc kicha. Wyniki testu opiszę po prostu jak się poprawi pogoda.

Pozdrawiam Chlor.

Edited by chlor
Link to post
Share on other sites

Jeżeli możesz to podaj wyniki testów. W mojej cymie 042 mam preckę systemy 455 i chętnie się dowiem czy warto wstawiać 300 czy jednak 455 i tłumik. Mówiąc szczerze wolałbym zostawić długość 300 bo kompaktowość tej broni to dla mnie najważniejsza rzecz, więc jak możesz sprawdzić czy jest różnica na stockowej 300 i precce 300 to będę wdzięczny 8)

Dwa dni trwały moje testy. Pierwszego dnia sprawdziłem zasięg kulek 0,28 na 455mm preclufie. Powiem szczerze, że testy nie wypadły zadowalająco. Skuteczny i celny zasięg zwiększył się do max. 57 metrów w porównaniu do 52 na 300mm preclufie. 5 metrów więcej a co z kompaktowością w AKS74U. Drugiego dnia strzelałem z 0,30g kulek i 455mm precki. Wynik zaskoczył mnie. Kulki 0,30 leciały 9,5 metra dalej niż 0,28 na 455 m preclufie.

Podsumowanie:

kulki 0,28 precka 300mm 52metry

kulki 0,28 precka 455mm 57metrów

kulki 0,30 precka 455mm 65metrów

Wnioski:

1. W tym zestawieniu brakuje wyniku kulek 0,30 na 300mm preclufie. A ciekaw jestem jak to będzie wyglądać. Prędzej czy później ten test też przeprowadzę.

2. Dodam, że mam M130 i Bore Up Guardera, gumke systema i dystanser typ "H" Deep fire więc to nie stock więc wyniki zasięgu mogą odbiegać od zasięgu stoków.

3. Warto zamontować 455mm preckę. Zasięg i celność jest większa niż na 300mm preclufie. Ale to tylko dla tych którzy stawiają na zasięg i godzą się na utratę kompaktowości.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

Re Snipernr1: Przyznam szczerze, że kulki 0,30 nie były zbyt markowe ale tylko takie chwilowo znajdowały się w domu - GFC.

Re Zwierzu93: Miałem lufę 650mm w RPK z tymi samymi bebechami co teraz. Lufa tej długości okazała się zbyt długa bo zasysało kulkę i zasięg wynosił 50 metrów. Po wymianie na 590mm lufę zasięg skuteczny wzrósł do 65 metrów na 0,28. Na 0,30 wynosiłby pewnie z 70 metrów. Odradzam 650mm lufę.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

W AK mam systemkę 534 mm i na 0.25 G&G ma zasięg skuteczny około 64 m bo mierzyłem na kroki w pomieszczeniu zamkniętym ciekaw jestem ile poleci na 0.30 poza tym taki sam zestaw jak Ty Chlor .Czekam na dyszę P&J do wyciszonego zestawu głowic P&J i mam zamiar wsadzi cylinder typ 0 do stockowej lufy w AKS strzelając na kulach nie mniejszych niż 0.30 po testach dam znać jak to lata mimo że to typ 0 i lufa 300 mm ,chyba że ktoś już próbował.

Link to post
Share on other sites

W AK mam systemkę 534 mm i na 0.25 G&G ma zasięg skuteczny około 64 m bo mierzyłem na kroki w pomieszczeniu zamkniętym ciekaw jestem ile poleci na 0.30 poza tym taki sam zestaw jak Ty Chlor .Czekam na dyszę P&J do wyciszonego zestawu głowic P&J i mam zamiar wsadzi cylinder typ 0 do stockowej lufy w AKS strzelając na kulach nie mniejszych niż 0.30 po testach dam znać jak to lata mimo że to typ 0 i lufa 300 mm ,chyba że ktoś już próbował.

No i jak wyszła próba? Chętnie się tego dowiem. Napisz jak możesz.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

Czesc.

Planuje zakup Suni w najblizszym cczasie, a do tego taki tuning :

-zestaw cichych glowic v.3 systema,

-gumke HU systema,

-tlumik SS-100 chyba G&G,

-precke 363mm systemy,

-sp110 guardera,

-ladnie wypodkladkowac,

-wszystko doszczelnic,

-do tego jakiegos sticka 9.6v.

Co o tym myslicie ?

Na ile fps powinienem liczyc ?

Czy przy takim set-upie trzeba wymieniac np. cylinder, tlok albo dysze ?

Pozdrawiam forzamilan

 

P.S. Sory za brak polskich znakow ale jestem zagarnica

Edited by forzamilan
Link to post
Share on other sites

Czesc.

Planuje zakup Suni w najblizszym cczasie, a do tego taki tuning :

-zestaw cichych glowic v.3 systema,

-gumke HU systema,

-tlumik SS-100 chyba G&G,

-precke 363mm systemy,

-sp110 guardera,

-ladnie wypodkladkowac,

-wszystko doszczelnic,

-do tego jakiegos sticka 9.6v.

Co o tym myslicie ?

Na ile fps powinienem liczyc ?

Czy przy takim set-upie trzeba wymieniac np. cylinder, tlok albo dysze ?

Pozdrawiam forzamilan

 

P.S. Sory za brak polskich znakow ale jestem zagarnica

Ja na swoim aks74u z Taiwanguna miałem w stocku 430 fps - nie wiem ile będziesz mieć ale nie wystarczy ci na szturmówkę 430??

Link to post
Share on other sites

Przy takim zestawieniu części polecę Ci dyszę JBU - koszt 30zł, a doda kilka FPS. Taki zestaw da ci jakieś 380 fps, czyli replika uniwersalna - chałupki, las i co się rzewnie podoba. Szczerze mówiąc na twoim miejscu zastanowiłbym się nad lipolem Ge power 11.1 stick. ROF i reakcja na spust będzie świetna. Nawiasem mówiąc stick 7.4 też da radę bardzo dobrze. Jeśli jednak chcesz mieć 9.6v to proponuję 1500mah Firefoxa - dają rade z replikami Cymy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...