Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gdzie można dostać face shield?


Recommended Posts

ha4.jpg

 

Tak takie coś wygląda, jest montowane jak widzicie na Hełm PASGT, po uprzednim nawierceniu dwóch otworów. Byłaby to doskonała alternatywa dla maski paintballowej, ponieważ zapewniałoby praktycznie pełną ochronę twarzy i nie wyglądalibyśmy jak Darth Vader. Poza tym podobny sprzet jest używany choćby przez GIGN a pewnie dokładnie taki przez SWAT. Tylko gdzie to można dostać, lub z czego zrobić?[/img]

Link to post
Share on other sites

Oslona twarzy Invicible jest dostepna w wiekszosci sklepow z BHP - jest to jedna z najlepszych w swojej klasie - jednakze jej mocowanie wymaga niestety ingerencji uzytkownika (jesli to ma byc przytwierdzone tak jak na powyzszym zdjeciu). Po drugie moze lekko parowac w szczegolnych sytuacjach ... no i lekka nie jest.

 

Moonlajt z Los Ramolos ma swoja i rzeczywiscie jak by mu przeszkadzala to pewnie juz dawno by zrezygnowal.

 

Normalnie wiekszosc oslon tego typu jest mocowanych na "krzyzu" (czesto plastikowym) i dokrecane dosc duzymi pokretlami. Proponuje przejsc sie i obejrzec.

Link to post
Share on other sites

koles ma hokejowa - fakt

 

ja mam zamontowana lexanowa przylbice :

dalem za bo "bardzo promocyjnej cenie" 140 PLN normalnie na uscav kosztuje 50-65$ + s/h

 

14597L.jpg

 

do wymiany poszedl pasek - gdyz na 2 punktowym ciezko sie przemieszczac ze wzgledu na majtanie sie - po zamianie na 3 punktowy konkretnie dziala - wazy ~400 - 500g

 

wali mnie czy sie mozna skladac czy nie :)

 

1. strzela sie po kulkach

2. zawsze pozostaje granatnik

3. czesto jest w koles ktory ma heavy armor na sobie

Link to post
Share on other sites

Ze składaniem się nie mam problemów i nie sądze żebym miał po zamontowaniu przyłbicy, zwłaszcza jeśli użyję kolimatora.

Alex jeśli możesz, proszę o jakieś szczegóły - montowałeś na oryginalnym fritzu, czy na ABSowej imitacji? Czego użyłeś do instalacji?

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za adres Mathias, wiem o który sklep chodzi, na pewno sprawdze.

 

Jak dla mnie to guner możesz sobie w czym chcesz chodzić, nawet w lateksowy wdzianku. I vice versa. A swoje wypowiedzi zwykłem wygłaszać po ich uprzednim sprawdzeniu, więc jeśli nie miałem problemów ze składaniem się do strzału przy użyciu standardowych przyrządów w kewlarowym hełmie straży bankowej z przyłbicą, bardzo podobnym, to nie będę ich miał tym bardziej przy użyciu kolimatora. Na forum dzielimy się konstruktywnymi pomysłami i konstruktywną krytyką, a twoja wypowiedź taka nie jest.

Link to post
Share on other sites

Gunner - przylbice sa uzywane m.in. w CQB - nie tylko do rozpedzania tlumow. Dynamiczne wejscie, strzelanie instynktowne, etc. Skladaj sie wtedy do strzalu :D - najlepiej popros przeciwnika zeby poczekal az przyklekniesz, albo sie polozysz zeby pozadnie przycelowac :lol:

Link to post
Share on other sites

Dziękuję Mathias za adres, naprawde bardzo mi pomogłeś!

W zamyśle miałoby to wyglądać jak hełmy używane przez GIGN. Jak widać hełmy sięgają im do brody, a mimo to ci dzielni francuscy żandarmi zwalczają terroryzm. Już wiem jak szybe zamocować, jak skończe to spróbuje zamieścić własne zdjęcie.

Gign1.jpg[/img]

Link to post
Share on other sites

No i po co ta cała gadka? Przyłbice i tak sobie kupiłem, i tak będe używał. Zdjęcia jednostek specjalnych zawsze są pozowane bo na akcji to oni sobie fotek nie strzelają, a nawet jeśli to ich nie publikuja. Prawdziwy jest tylko sprzęt którego używają, a który dobrze na zdjęciu widać. Koniec tematu.

Link to post
Share on other sites

Co racja to racja. Co nie zmienia faktu ze Gunio niezaleznie od tematu wypowiada sie autorytatywnie jak weteran oddzialow specjalnych. Jesli zajrzysz Gunnerze na info o YELNECIE na WMASG to przypomnisz sobie ze akurat z przylbicami balistycznymi mielismy do czynienia w rzeczywistosci i wiem co pisze.

Poczytaj sie sam czasami - z Twojej wypowiedzi wynika ze jak tobie przeszkadza to znaczy ze nie da sie uzywac i sie nie uzywa. Wnioski wysnuj sam.

Sorry Bulva za ten post, ale choleryk ze mnie i czasami nie trawie glupoty.

Link to post
Share on other sites

Ja nie jestem się w stanei złożyć do broni (G36) nawet w masce painballowej, o takiej przyłbicy nawet nie chce myslec... Wracajac jednak do dyskusji gunner vs. reszta... Racje ma i gunner i reszta :)

Może w CQB faktycznie i ma to szanse powodzenia przy odpowiednim treningu i konkretnych warunkach. Jednak z jakiegoś powodu o wiele szerzej używane są gogle... Może warto się zastanowiś dlaczego? Używanie przyłbicy WOGÓLE nie wchodzi w gre przy posiawaniu optyki na niskim montarzu. Po prostu nie przyłoży się głowy i koniec... Zresztą czułbym się jak wał biegajac w czyś takim po lesie.

No i na koniec jeszcze jedna ważna rzecz... Ja już widziałem kulki wpadające pod okulary które odstają od twarzy kilka milimetrów... Wyobraźcie sobie serię po dłowie takiemu gościowi z przyłbicę z boku, lekko z tyłu... Kuleczki pięknie rykoszetowałyby od wewnętrznej części szyby:)

POzdrawiam

Link to post
Share on other sites
montowałeś na oryginalnym fritzu, czy na ABSowej imitacji? Czego użyłeś do instalacji?

przylbica posiada montaz ze soba - czyli gumowe korytko na przod oraz scaigacz z hakami z tylu ( zaczepia sie je od spodu na krawedz fritza )

montowalem na oryginal oraz jego replike JUST na ktorej musialem zamontowac 3 punktowy pasek dla wygody biegania

Link to post
Share on other sites
Mathias - mozna uzywac i sie uzywa, ale wtedy sa to przylbice o stosownej konstrukcji a nie to co pokazano na pierwszym zdjeciu... i na tym powyzej.

jak kupowalem sobie przylbice to mialem okazjie poroznamwiac sobie na ten temat.

 

Daleko szukac nie trzeba - na wyposazeniu Policji znajduja sie helmy z przylbicami... przylbica to taka cieniutka bo prawie 2 cm "szybka" ktora zaslania twarz ale nie utrudnia w zaden sposob celowania.

najczesciej sa 2 lub wiecej warstwowe klejone - minusy - matowieje na sloncu jak cholera. pozatym bardziej jest to sprzet ochronny przy rozbrajaniu ladunkow do pracy z kolnierzem oddolnym. BOA przylbic uzywa przy zabawach z FX.i to sa stare zomoskie patenty

co z tego ze przylbica nawet C III+ ochroni ci twarz przez trafieniem kiedy sila energii uderzenia zlamie ci kark.

 

na zdjeciach YELNET widac przeciez ze druga osoba ma GRUBA przynajmniej centymetrowej grubosci przylbice na takim samym mocowaniu jak pierwsza.

 

A o wchodzeniu do pomiesczenia na instynkt nie slyszalem nigdy...

"na instynkt" - zapewne chodzi o pamiec miesniowa - nie czepiaj sie nie kazdy musi miec wszechstronna wiedze

 

I bez urazy... ale zdjecie GIGN wyglada mi akurat na totalnie pozowane

obejrzyj najnowszy numer RAIDS ktory jest poswiecony GIGN i sa nowe zdjecia. polecam w celu uaktualnienia wiedzy o sprzecie i wyposarzeniu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Na zdjeciach ekipy YELNET jest helm z przulbica mniej wiecej ( chyba dokladnie taki sam - zdjecia sa zbyt niedokladne a sporo helmow jest podobnych) jak mam. Mam mianowicie helm brytyjskiego wojska do walk z zamieszkami z przulbica z Lexanu. Kupilem go za 90 zł z demobilu i oprocz troszke porysowanej szybki jestem ogolnie zadowolony.

 

Po pierwsze, w tym helmie nie da sie celowac, przykladac glowy do broni itp. Po prostu przulbica na to nie pozwala a jako ze nie ma zadnych ogranicznikow to moze byc albo zamknieta albo otwarta. W helmach strazy bankowej jest zupelnie inaczej. Ich przulbica jest o wiele mniejsza i pozwala na celowanie ale czesto jest mniej wytrzymala i bardziej chybotliwa niz ta w Riotach.

 

Probowalem strzelac z M4 i sie nie dalo, nawet w samym helmie bylo mi ciezko przycelowac ( ale sie dalo). Strzalalem z Scorpiona i tu ze wzgledu na kolbe opuszczona w dol jest juz lepiej ale nadal nie to. Ostatecznie uzywam shotgunow i celuje po lufie bez przyrzadow celowniczych lub za pomoca markerow laserowych, przy uwyzaniu tego typu helmow wydaje mi sie ze najwazniejsze jest wyczucie broni. Musisz wiedziec gdzie strzeli nawet bez przycelowania. Zreszta GSG9 i inne ATki nie maja zbytnio czasu na celowanie. Grunt to instynkt i szybkosc. Pozatym tego typu sprzet uzywany jest do zdobywania budynkow wiec z odleglosci kilku metrow nie potrzebujesz celowac przykladajac glowe do broni.

 

Ostatnio kupilem sobie nowego shota i po 1,5h treningu po prostu nawet strzelajac bez celowania wiedzialem gdzie kulka poleci ( w przyblizeniu). Z tego co patrzylem na rozne materialy zdjeciowe to wlasnie tu o to chodzi. Na nielicznych widac ATkow celujacych ze swojej broni kiedy maja helm z przulbica.

 

Duzo tu zalezy od konstrukcji broni. Przez te ktore maja wysoko obsadzony celownik mozna celowac np. G36k

http://www.military.cz/special_forces/gsg9.../membergsg9.jpg

 

Tutaj wiekszosc uzywa Mp5 i nie uzywaja przyzadow celowniczych

http://students.engr.scu.edu/~jabraham/spe...gign-stairs.jpg

Tu tak samo z Mp5 nie celuje za pomoca przyzadow.

http://lgmif.free.fr/IMAGES/photos/Gign1.jpg

 

Ogolnie kupienie takiego helmu jest ciekawa opcja, nie trzeba zakladac zadnych masek bo w twarz mozna dostac tylko rykoszetem z boku, lub z dolu. Dlatego polecam zakladac do nich jeszcze jakies gogle aby zabezpieczyc sie zupelnie ( nikt nie chce stracic oka). Przy serii lecacej na wprost nastepuje fajne uczucie jak od przulbicy kulki rykoszetuja na rozne strony ( kolega z M4 strzelal seria przy okazji testowania helmu).

Pozatym felmy te sa dosc lekkie i wygodne.

 

P.S.

 

Nie wie moze ktos czy za pomoca jakiegos specyfiku da sie usunac rysy z Lexanu? Bo zastanawiam sie nad jakimis masciami wypelniajacymi (np. taka do plyt CD) aby zwiekszyc przejrzystosc swojej przeslony.

Link to post
Share on other sites

Nie wie moze ktos czy za pomoca jakiegos specyfiku da sie usunac rysy z Lexanu? Bo zastanawiam sie nad jakimis masciami wypelniajacymi (np. taka do plyt CD) aby zwiekszyc przejrzystosc swojej przeslony.

Poszukaj pasty polerskiej. Likwiduje wiekszosc rys z roznych materialow.

Link to post
Share on other sites

Helm Zomo mozna z tego co widzialem dostac w Warszawskim Predatorze i w B-52 (sklepy z militariami) oprocz tego nawet na allegro mozna chyba bylo to kupic. Jedyny problem jest taki ze maja dosc slaba przeslone z tego co kolega mowil to chyba dosc krucha. Zreszta on mial bardzo stary helm i dlatego mogla byc uszkodzona. Od kulki z AEGa nawet podpakowanego raczej sie nie rozpadnie :)

 

Dzieki za info, sprobuje znalezc gdzies paste polerska a jak nie znajde to zuzyje caly zapas pasty do zebow z domu :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Chyba sie przejade na Wolumen bo mnie zaczyna cholera brac jak szukalem pasty Displex. W calej wawie nie mozna jej dostac a z tego co patrzylem byla by idealna ( wypelnia szczeliny)

 

A z ciekawostek, ostatnio przegladalem roznego typu przeslony i Lexanowe 6mm maja klase ochrony V-50 ( czili pol na pol) przeciw odlamkom o predkosci 259m/s i wadze 0.7kg :D

 

A jesli uda sie komus dorwac przeciwbalistyczna oslone to ma oslone klasy II przeciwko 9 mm FMJ, o predkosci ~358 m/s oraz V-50 przeciw odlamkom o predkosci 600m/s i masie 1 kg.

 

Zyc nie umierac, nawet wiatrowka nie przebije tego typu przeslon :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...