Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zakaz "gier symulujących zabijanie"?


Recommended Posts

  • 1 month later...
Carad - Ty się nadajesz na polityka. Dobrego. Mówię to poważnie i z szacunkiem.

 

Nie przeczysz sam sobie Okruch? ;) Jak można mieć szacunek do kogoś kto nadaje sie na polityka?? :D Że o szacunku do samego już polityka nie wspomnę :D :D

Link to post
Share on other sites

Powiem wam , że tydzień temu będąc w Niemczech chciałem sobie oglądnąć Braveheart bodajżena AXN . Po chwili stwierdziłem , że większość scen z przemocą została usunięta , kto widział film może się domyśleć o ile był krótszy , żeby było śmieszniej to był po 22 . Więc już mnie raczej nic w tym temacie u naszych zachodnich sąsiadów nie zdziwi ;) .

Link to post
Share on other sites

Powiem wam , że tydzień temu będąc w Niemczech chciałem sobie oglądnąć Braveheart bodajżena AXN . Po chwili stwierdziłem , że większość scen z przemocą została usunięta , kto widział film może się domyśleć o ile był krótszy , żeby było śmieszniej to był po 22 . Więc już mnie raczej nic w tym temacie u naszych zachodnich sąsiadów nie zdziwi ;) .

Jest taki film "Hard Bolied" Johna Woo - wersja "niemiecka" jest obcięta do około 70 min.. Dla tych co nie widzieli filmu to podam że wersja "normalna" trwa około 2h i zajmuje czołowe miejsce na liście najbardziej krwawych filmów ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Szczególnie, że zabójca z Winnenden wcale nie grywał w CSa czy inne tego typu gierki

 

Ja z kolei czytałem w jakimś pisemku, że winę za jakąś masakrę z udziałem nastolatka i broni palnej zrzucono na wybitnie brutalna grę o tytule... Tetris. To nie żart, naprawdę tak było. :D

Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak "spece" od gier, którzy w żadną nie grali, ale mogą się wypowiedzieć na temat jej szkodliwości. Najgorsze że wszyscy na tym cierpią.

 

Niemieckie władze jak widać też już nie wiedzą jak walczyć z przemocą. Lepiej cieszmy się z naszych polityków, bo w Niemczech to wszyscy są chyba pokroju Romana Giertycha, naszego byłego ministra oświaty, który przemoc ze szkół chciał usunąć mundurkami. Zaiste świetny był to pomysł.

Link to post
Share on other sites

Bo są "mundurki", które znamy my i "mundurki" - tzw. "fartuszki", które znają nasi rodzice z lat szkolnych.

 

Co tu dużo mówić. "Nasze" dużo lepsze :P

 

Swoją drogą dlaczego zawsze jak jest jakaś tragedia wszystko zwala się na gry komputerowe,paintball itp itd, a pomija fakt (np w USA) zbyt łatwego dostępu do broni, sytuacji delikwenta w szkole i jego stanu psychicznego?

 

Widać politycy i psychologiczne "koło gospodyń wiejskich" idą po najmniejszej linii oporu, jednocześnie mydląc oczy zatroskanym matkom, które siedzą w robocie a dziećmi zajmuje się telewizor.

A potem jest tzw syndrom"Ale to takie dobre dziecko jest/było".

Link to post
Share on other sites

ale w Ameryce jest bron dost. do lat 12 i dlatego dochodzi tam do tak wielu przestępstw po tym jak grali np. w cs'a. Jednak testy psychologiczne wykazały że kto chce się nauczyć zabijać poprzez takie gry to się nauczy. To samo dotyczy ASG czy paintballa. Dla tych co grają dla przyjemności nie grozi zaburzenie psychiczne dot. zabijania.

Link to post
Share on other sites

Muhahhahaha wybacz ale głupoty walisz na całego, czyste farmazony z TV.

Już widzę to uczenie się obsługi broni z "tfu" CS'a. - śmieszne, więcej się z YouTube nauczysz, już widzę, że trzeba YT zakazać......

Porównaj sobie procentowo ile jest napadów z LEGALNIE nabytą bronią z zapobiegnięciem przez tą broń np. gwałtom, zabójstwom itp.

Link to post
Share on other sites

Jak czytam takie teksty jak Rhaza to mnie biorą dreszcze przerażenia.

Wpływ mediów na poziom agresji- u mnie ona występuje wtedy kiedy takie debilizmy w telewizji słyszę. Mordercy i psychopaci byli już wtedy kiedy o komputerach nie myśleli nawet pisarze SF. Na dobrą sprawę byli również kiedy nikt o pisarzach SF nie myślał ;-)

Link to post
Share on other sites

Jak czytam takie teksty jak Rhaza to mnie biorą dreszcze przerażenia.

Wpływ mediów na poziom agresji- u mnie ona występuje wtedy kiedy takie debilizmy w telewizji słyszę. Mordercy i psychopaci byli już wtedy kiedy o komputerach nie myśleli nawet pisarze SF. Na dobrą sprawę byli również kiedy nikt o pisarzach SF nie myślał ;-)

Takie pomysły to się biorą z tego że łatwiej powiedzieć że winne są gry/filmy/komiksy/książki niż powiedzieć że winni są rodzice. No tak to już jest że gdy rodzice nie potrafią wychować dziecka to łatwo stworzyć z niego psycho lub socjopatę. Oczywiście łatwiej jest usadzić dzieciaka przed ekranem telewizora/komputera niż wyjść z nim na spacer czy poczytać mu/jej książkę. Ostanio na Planete widziałem program o przemyśle farmaceutycznym w kontekście nadużycia leków. W USA jest lek dla dzieci z ADHD pozwalający im się wyciszyć i skupić na czymś (nie zaaprobowano jego składu w UE). Odkryto przypadkiem że lek podany zdrowym dzieciom z przeciętniaka potrafi zrobić geniusza. Oczywiście lek jest koktailem narkotyków takich jak amfetamina kokaina i LSD, ale mimo to miliony rodziców robią ze swoich pociech ćpuna, bo łatwiej dać tabletkę niż razem usiąść do robienia zadań. Stare przysłowie mówi "to nie broń zabija ludzi - to ludzie zabijają ludzi". Oczywiście łatwy dostęp do broni powoduje więcej wypadków, ale jak będzie "normalna" rodzina kochająca dzieciaka, to nawet jeżeli będzie on chodził z ojcem na polowania od 10 roku zycia i będzie potrafił w 20s rozłozyć M4, to nie sądzę aby jakieś głosy z bajki/gry nagle namówiły go do strzelnia do ludzi. No chyba że będzie chory psychicznie, ale to jest już inna bajka

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...