Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja wymyśliłem coś na kształt ghillie suit.

Chciałem się tylko zapytać jak długo nad tym myślałeś :wink:

Powiem ci że całkiem długo... :lol: Myślałem nad włóczką ale efekty są słabe. Z juty też zrezygnowałem boroboty od cholery ztym i farbowanie i przyczepianie... A ja w szybki i prosty oraz skuteczny sposób mogę sie maskować jak snajper. :)

Link to post
Share on other sites

Hej ja mam pytanie. Właśnie biore się za robie własnego ghillie z tym że nie jestem ani przynajmniej narazie nie będe snajperem.I chciałem go zrobić na bazie siatki maskującej ale nie chce jej przyszywać do żadnej bluzy od munduru. Poprostu chce zrobić takie "ponczo" z siatki naskujacej. Oczywiście z "wszystkimi dodatkami" w postaci jutowych frendzli i lnianych kutasików :wink: . Czy ktoś już wyprubowywał taki system i czy się sprawdził. Zaznaczam że nie mam zamiaru czołgać się w nim po jeżynach więc nie będzie on wystawiany na tak eXtremalne warunki jak w waszym przypadku. :twisted: :wink: :D

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

Witam przez pewien czas posiadałem takową peleryne ... wydaje mi sie że jednak obszyta bluza jest leprzam, peleryna była wykonan a z siatki tej starej z frendzlami + juta i inne badziewia .

Wydaje mi sie że jest więcej wad niż zalet takowego sprzętu popierwsze cały czas w siatke wchodziły gałęzie i zachaczały sie o peleryne na ghilliesuitach to nie występuje gdyż siatka jest zaraz przy bluzie natomiast tam są duże wolne przestrzenie i wszystko wchodzi w siatke

kolejna sprawa to problem z zamaskowaniem rąk i nóg a właśniwie jego brakiem gdyż peleryna zakrywa plecy boki korpusu i kawałek ciała poniżej pasa ... a i tak zabawy z wiązaniem juty i farbowaniem frędzli jest tyle samo więc lepiej obszyć bluze

 

SERIO :D

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam takie "ponczo". Siatka jest obkrojona na kształt munduru z kapturem, zakrywa całe plecy i ręce. Farsz z juty i włóczki bardzo gęsty.

Nie jest to dobre rozwiązanie. Główny problem dotyczy umocowania tego na sobie - a i tak będzie się przemieszczać, gdyż jest to maskowanie dosyć ciężkie. Jedno zachaczenie o gałąź i już trzeba poprawiać ułożenie.

Kolejny problem to transport. Nie ważne ile wysiłku włóżysz w poprawne złożenie, i tak wszystko się poplącze. Dodatkowa zabawa przed każdym użyciem.

Przyznam też rację Destruktorowi, mnóstwo gałęzi wchodzi pod siatkę. Jeszcze więcej zabawy - po strzelance trzeba to powyjmować aby móc wogóle maskowanie złożyć.

 

Plusy? Chyba tylko jeden - nie musisz tracić munduru pod ghillie. Ale o wiele bardziej się opłaci niż ciągłe użeranie się z ponczem.

 

Hooah!

Link to post
Share on other sites

ja kupuje material na metry u takiego jednego kolesia, sprawdzony bo wysylal juz mnie i kumplowi 3 razy. material jest 100x120 o ile dobrze pamietam i kosztuje 7 lub 8 zl nowka sztuka. Tu meil do sprzedawcy smal@supermedia.pl a i pisal mi ze ma tego cale mnostwo do zalatwienia

 

mam nadzieje ze sie przyda komus ta wiadomosc

Link to post
Share on other sites

Chciałbym się wypowiedzieć na temat rafii - materiału ciekawego - a niedocenionego. Znalazłem tego kawałek w bukiecie kwiatów, zamiast wstążki - generalnie wygląda jak spłaszczona słoma, lub wyszuszona trawa. Gdy przyszedłem do slepu ogrodniczego i poprosiłem o tę "słomę w paczkach' - to sprzedawca o mało mnie nie zabił wzrokiem. To była rafia. W ogrodnictwie służy jako "bandaż" do szczepek. Jest to produkt naturalny (nie może wyglądać autentyczniej), mocny - nie rozrywa się tego tak łatwo jak słomy, prosty w barwieniu (zapewne - bo w kwiaciarniach maja dziesiątki kolorów), no i pięknie się wplata w siatkę.

Polecam zakupy w hurtowniach dla kwiaciarzy. Gdzie indziej wychodzi 2 razy drożej, 4 lub 8zł za pakiecik. Własnie jestem w trakcie wicia. Na razie jest super - mam nadzieje, że jak pociągnę sprajem to nie będzie toto chłonęło wody ani gniło. Choć nie sprawia wrażenia, że jest do tego zdolne.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
material jest 100x120 o ile dobrze pamietam i kosztuje 7 lub 8 zl nowka sztuka.
To was nieźle kroji gostek :| weźcie się przejedźcie na giełdę kwaitową do Tych (jak ktoś ma blisko oczywiście ;) ) Dzisiaj byłem, wchodze do takiej budki "Szuszone rośliny", patrze, a tam cały magazyn materiału jutowego 8O pytam sie po ile taki materiał a on najtańszy (żadko tkany oczka ok 5mm czyli w sam raz na "zniszczenie" ;) ) 8zl 100x200cm 8O 8O 8O Myślę że to komuś pomoże

Pozdrawiam

 

P.S nie wykupcie mi całego magazynu bo bede tam dopiero za tydzień :roll: :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dla tych co za swojego "gila" się dopiero biorą. Poroponuje wam siatke przyszyć maszyną do szycia. Ja tak zrobiłem. (pierwszy raz obsługiwałem maszyne) Wyszło mi świetnie i efekt jest bardzo dobry. Siatka przylega do bluzy bardzo ściśle i nie ma mowy i jakim kolwiek zerwaniu się o jakiś krzak. Ja swojego gila nie oszczędzam a jest cały.

Co do juty >>>> smal@supermedia.pl <<<< naprawde polecam. Facet sprzedaje jute z bali na metry i jest to o tyle fajne że osnowa (podłużne nici) mają jasniejszą barwe od wątku (poprzecznych nici) Dzięki czemu przy farbowaniu otrzymujemy dwa kolory =) Bardzo przydatne zjawisko =)

Pozdrawiam !

 

PS. JESZCZE RAZ POLECAM MASZYNY DO SZYCIA ! :twisted: :twisted: :wink: :wink: :twisted: :twisted:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...