Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kurwa ni kupuj sznurka zastosunkujesz się z farbowaniem kupujesz płutno ale oinne worki farbujesz a potem tniesz prujesz czy co tam chcesz. zresztą sam sznurek to nie jest najlepszypomysł. A chyba najlepszym jest zrobienie ghille z samych pasków.

 

[Proszę o zachowanie kultury wypowiedzi... - KozA]

Link to post
Share on other sites
Prosty sposób jest zawiązywanie na siatce (maskującej lub rybackiej oby była z duzymi oczkami) kawałków (20-30 cm) wełny w kłębkach. Bardzo dobry efekt (i tanio  :twisted: )

 

 

a czy nie będzie to troche za ciężkie zwłaszcza jak namoknie?? juta aż tak wody nie chłonie...

Link to post
Share on other sites

Kurcze u mnie w miescie nie maja takich siatek rybackich ani niczego w stylu podobnym ale dzis wpadlem na pomysl zrobienia siatki z firanki :P mam tego duzo a duze oczka napewna sie znajda,i wysarczy tylko pomalowac mniejwiecej na czarno i bedzie piknie ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ten link widnieje już w temacie [OPIS] Ghillie Suit od 2005 więc wystarczyło poszukać na forum a nie w google

 

ze swojej strony mogę polecić ten sklep

worki zamówione w sobote(wieczorem) we wtorek były już u mnie

Link to post
Share on other sites

Siemka! Też jestem dopiero na etapie "knucia" swojego ghillie i mam parę, może przydatnych, pomysłów... niektóre z nich sam już sprawdziłem :)

1. zapytajcie u siebie w warzywniaku o worki (jutowe), podobno są to worki po ziemniorach greckich i włoskich... (polskie pakuje się już podobno tylko w plastiki) teraz będzie ciężej je dostać bo zaczął się już sezon na nasze polskie kartoflaki... :) pytałem się o nie (worki) kilku rolników sprzedających w weekendy warzywa na bazarku... no i okazało się, że 1 dnia zebrałem 9 takich, innego 6 i takim sposobem mam juty po... kolana (od głowy licząc :P ) są kozaki bo po zmoczeniu materiał (ta plecionka) rozplątuje się znakomicie... :P

2. włókno jutowe ( wygląda trochę jak końskie włosie, pęk podobny do tego na zdjęciu w komentarzu snajpera000, chyba 4 fotka) dostałem w sklepie ze sznurami: 11 PLN/0.5 kg w Wawie na Grzybowskiej... zresztą i siatkę do munduru, zieloną o oczkach około 2 cm/2 cm w cenie 40 PLN za metr (ale szerokość była 4 m :wink: ) kupiłem w końcu 30 cm :P i zapłaciłem koło 11 złotych...

3. Farbowanie: hmmm... kupiłem barwniki do tkanin w sklepiszczu z farbami... ( 2.50 zł każdy ) no i tak to teraz sobie jeszcze farbuję na wiele różnych odcieni ( na tym etapie jestem :? ) i tu rada: uwaga z barwnikami bo mi jak na razie powychodziły prawie same ciemne odcienie - trzeba uważać z proporcjami juty i barwnika :( , co nie jest takie proste... metoda prób i błędów :? . Ja na szczęście mam materiału do prób ale ostrzegam, że to nie takie łatwe... właśnie... :idea: może ktoś zna jakiś sposób, aby na jucie uzyskać żywą, polską zieleń (np. kolor młodych liści brzozy itd. ):?: - pytam bo mieszkam w pobliżu lasu a łąk tu w okolicy mało :( macie jakieś pomysły :?: :|

 

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie co do proporcji kolorów w ghillie, mniej więcej oczywiście. Czytałem gdzies, że najwięcej powinno byc brązowego (ok 60%), potem ileś procent zielonego i inne. Czy to prawda?? Oczywiście mówie o ghilie do polskich lasów. Jak wyglądają proporcje w waszych ghillie??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...