Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chciałbym się zapytać czy nie używał ktoś tej pomarańczowej siatki do kartofli do G-suita?

I czy w ogóle taka siatka by się nadawała bo w końcu ona ma małe oczka.

Sorry , że pytam , ale nie mogłem znaleźć wpisałem siatka i niestety nic nie znalazłem może coś przeoczyłem to przepraszam.

No i jak ktoś używał to to nie przeszkadza , że ta siatka jest pomarańczowa?

Link to post
Share on other sites

Siatka od kartofli? Toż to ma oczka chyba 0.5 cm... Za małe zdecydowanie. Może jak pofarbujesz na zielono jakimś cudem nie będzie się świecic, bo to plastik jest, i dorzucisz troszeczkę jako farsz, albo obwiążesz lunetkę. Innego zastosowania nie widzę.

 

 

Pozdrawiam,

Krzak

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Skróć trochę ten farsz na nogawie, bo się wyje...wrócisz na tym. Może to przez światło (nie wiem jak przy słonecznym) ale wydaje się trochę zbyt odblaskowe. Poza tym nie widzę większego sensu sprawdzania kolorów na takim etapie. Ghillie musi najpierw ściemnieć, zmatowieć, wybrudzić się itd w terenie.

Link to post
Share on other sites

Hm... Jeśli mogę coś poradzic, to daruj sobie sznurki jutowe. Zainwestuj w worki. Przynajmniej w jakimś procencie przypominają trawę na ghillie. Sznurki nie przypominają niczego. Mój kumpel robił ghillie ze sznurków i potem robił od nowa. To nie przypomina niczego co występuje w przyrodzie. Skończ teraz i zacznij od nowa, póki nie jest za późno. I jeśli to ma byc ghillie dla snajpera, to nie rób farszu z przodu nogi. Chyba, że ma byc to strój maskujący dla dajmy na to zwiadowcy- ok. No i tak jak Gasparzinho mówił- skróc, bo się zabijesz.

 

 

Pozdrawiam,

Krzak

Link to post
Share on other sites

Nie powiedziałem, żeby rezygnowac z roślinności. Nigdy w życiu. Ghillie to 30% maskowania. Reszta to naturalna roślinnośc. Chodzi o to, że... hmmm... na przykład. Załóżmy, że ghillie zrobione ze sznurków jutowych jest kupą, a ghillie zrobione z worków trawą. Co będzie lepiej zamaskowane: Kupa pokryta trawą, czy trawa pokryta trawą? Sylwetkę możesz miec rozbitą nawet jak kupisz sobie yowee (jakkolwiek się to pisze), czy tam uszyjesz. Rozmywa kontur i spoko. Ale nie przypomina niczego co występuje w naturze, lecz to nie tędy droga. Chodzi o to, żebyś wyglądał jak kupa siana, a nie jak kupa pokryta sianem. Taki wywodzik odnośnie kup i traw. :) Uwierz. Kumpel z drużyny też miał zrobione ze sznurków i robił od nowa, bo niczego to nie przypominało (pomijając wspomnianą kupę). Im mniej tego nawiązałeś, tym lepiej. Możesz ściągnąc i zrobic od nowa z worków. Taka rada. Wiadomo, zrobisz z tym co zechcesz, ale nigdzie nie ma takich grubych traw a zarazem tak krótkich. Maskowanie polega na złudzeniu. Masz wywołac u przeciwnika złudzenie, że zamaskowany obiekt w ogóle nie istnieje (zlewając się z otoczeniem) albo udawac, że jest się czymś innym niż w rzeczywistości. Idąc na logikę: obiekt, który jest zamaskowany w sposób taki, że jest absolutnie niewidoczny, dla przeciwnika nie istnieje. Coś co przypomina coś innego (np. kamień lub kilkakrotnie wspomnianą kupę) jest zauważalne i wychwytywane przez oko. Taka mikro dygresja na dobranoc.

 

 

Pozdrawiam,

Krzak

Edited by nfbt
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kup siatkę w ogrodniczym albo w necie. Pamiętaj żeby też nie było takich małych oczek jak w siatce na ziemniaki(co poniektórzy chcieli i z tego zrobić siatkę ;))

 

BTW Jak w Wawrowie nie będzie siatek w bramkach to wiecie do kogo się zgłosić! :cool:

 

[Edit] Literówka

Edited by KorczO
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...