Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zacinki w lufie - co z tym począć?!


Recommended Posts

Dzięki za rady ale sprawa jest bardziej skomplikowana. Przepychałem oczywiście wyciorem na wyłączonym HU do tego stopnia że końcówa wyciora mi odpadła :-F i po za tym uszczerbkiem nie dało to żadnych efektów. Może ktoś zna jakieś niekonwecjonalne 4noob sposoby?

Link to post
Share on other sites

W większości powód zacinek to lenistwo lub brak jakiegokolwiek zainteresowania konserwacją repliki...

Wręcz ogromna większość użytkowników, po prostu bierze replikę na strzelankę, strzela potem przychodzi do domu i odkłada replikę do szafy.

Następnie wyjmuje ją dopiero na następną strzelankę. I tak w kółko.

 

Przy takim właśnie postępowaniu kulki się zacinają, baterie nie trzymają, itd. Itd.

Temat rzeka...

 

A tutaj ostatni mistrz, który trafił na serwis asgshopu:

01.jpg

 

02.jpg

 

Przy tak zasyfionych lufach (nawet tych najdroższych super, hiper)

To i diamentowe kulki się zatną.

 

Tak więc nie szukajcie winy tylko w kulkach lub w jakości luf, bo te w dzisiejszych czasach w większości są na dobrym poziomie.

 

Recepta na brak zacinek:

- przede wszystkim czyścić lufy po każdej strzelance

- słuchać repliki, jak coś jest nie tak to przerwać strzelanie, sprawdzić i ewentualnie wyczyścić. A nie strzelać dalej i próbować przepchać kulkę kolejnymi strzałami.

 

Dopiero po tym, ważne jest używanie kulek i luf przynajmniej ze średniej półki.

Edited by marzan
Link to post
Share on other sites
Że co? Spojrzyj w lufę wew. - widzisz na wylot?

 

Widzę kulke do której przykleił się kawałek papieru

 

wyjmij lufę z komory hopa włóż wycior i na chama przepchnij

 

Tak ale to oznacza że musiałbym ją rozkręcać(?) a nie chcem stracić gwarancji. Replika jest u mnie od tygodnia

Link to post
Share on other sites

...

 

 

jak rozkrecisz hopa to nie stracisz gwarancji. plombe masz na gb a nie na komorze...

 

 

marzan: masz racje tez widziałem przypadki gdzie w lufie było błoto, kurz, piach.

gośc strzelajacy z zasyfionej giwery podczas zacinki chciał "przepchac" lufe strzelajac dalej... tłok uszkodził :P

Edited by seger
Link to post
Share on other sites

Dzięki zabrałem się za rozbiórke i stanąłem na selektorze ognia. Imubs poniżej 1,5mm które oczywiście tak łatwo wszędzie dostać (sic!).Czy ktoś wie jaki pasuje tam rozmiar imbusa? (selektor ognia MP5A4 JG). Sory za oftopa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...