Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LSW L86A2 Star czy ARES?


Recommended Posts

Hejka, mam pytanie chce sobie zakupić replikę LSW, i jak do tej pory znalazłem dwóch producentów, STARa i Aresa, miał ktoś okazję strzelać, eksploatować w/w repliki? Jak z awaryjnością? Jak ten plastikowy GB się sprawuje itp. Słowem wszystko na temat repliki.

 

(Ps. Szukałem na forum, niestety znalazłem tylko info dot. modelu ICS i Star w wersji L85 :) nie bijcie :mrgreen: )

Link to post
Share on other sites

Co prawda nie widziałem L86 na oczy, ale powiem ci, że ARES i Star to jedno i to samo. Ares jest (albo był) podwykonawcą Stara, jednak zaczął sprzedawać ich repliki pod swoją marką.

A gearbox w L86 to zapewne dokładnie to samo, jednak dobrze by było jakby ktoś to potwierdził.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Prawda. ARES odbiega jakościowo od STAR'a... Zwłaszcza pod względem wykończeniowym. Jeśli chodzi o GB w STAR to szkielet nawet daje radę M120-M130... Mamy kilka egzemplarzy FN FNC w pomorskim ale są one dość awaryjne (zwarcia, mielenie się zębatek wynikająca z jakiegoś dziwnego rozwiązania technicznego w samym GB - muszę o to podpytać, generalnie ten GB jakiś taki... Dziwny ;) ). Sama jakość body, spasowanie części, dbałość o detale powala. Zdecydowanie jedne z najlepszych replik jakie macałem :) Warto zakupić nawet po to żeby na półce stał, aż miło się patrzy.

 

Pozdrawiam, Pain

Link to post
Share on other sites

GB od FNC to nie Nie GB od L85! W FNC jest mechaniczny BURST który jest dość skomplikowany. Co do GB do L85, wytrzyma on M120 guardera bez problemu, a gdyby strzeli to zawsze można kupić za 17,50$ na wgc (http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...85BBK_srch_star), a zamka do BB nie trzeba zakładać. A z częściami zamiennymi nie ma problemu odkąd jest ARES. STAR nie odpisywał na prośby o zakup np komory HU a ARES działa dużo dla swojego klienta.

Polecam stronę www.aresusa.com i www.newqrf.com, Na tej drugiej jest katalog części i replik. Zainteresować może jedno http://www.newqrf.com/age_08.html a mianowicie "Full steel body & bipod, High strength metal gearbox, Easy spring release.", więc zamawiając bezpośrednio od ARESa w elkach jest prawdopodobnie metalowy GB ale trzeba by się od nich dowiedzieć. Ja mam taki szkielet i mogę powiedzieć że jest na łożyska 8mm i wygląda solidnie.

Z tego co wiadomo ARES był podwykonawcą STARa więc repliki STARA to prawdopodobnie dokładnie to samo ale nie wiem na 100%.

Link to post
Share on other sites

BTW. Fotka metalowego GB do Elki Stara na łożyska 8mm:

 

l852.th.jpg

 

Ares (Shooter) robi jeszcze parę innych wzmocnionych części takich jak stalowa uszczelniona dysza, stalowa podwójnie uszczelniona głowica cylindra i wiele innych.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Troszkę może odbiegnę od tematu, ale chciałbym się dowiedzieć czy jest na rynku polskim jakaś konwersja, sam przedni grip z L85 na L86 ?? ;)

 

z góry poproszę linki

 

niedawno szukałem, ale nie znalazłem :(

Edited by chester
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ktoś z posiadających LSW nie miał czasem problemu z odpadającym dwójnogiem i wie jak to naprawić? :)

 

Spawaniem a potem szlifierką kątową :twisted: sprawdzone i tak naprawione.

Chyba że chodzi ci o sytuację kiedy dwunóg spada z bolca - to wtedy odpowiednia śruba i nakrętka.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...