Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kabura udowa vs. Kabura na pas


Recommended Posts

Dzięki szaszłyk za linki do zdjęć.

 

W jaki sposób przyczepiana jest klapka do kabury (podczas zamknięcia)?

Czy ten "zatrzask" na pas ma jakieś "zabezpieczenie" aby kabura nie przesuwała się po pasie?

W miejscu gdzie znajduje się szczerbinka pistoletu znajduje się pasek z napem. - do czego służy? :wink:

W aukcji Szaszłyka wyczytałem że można zdemontować klapkę tworząc w ten sposób kaburę otwartą? Czy to znaczy że ma ona pod klapką dodatkowy zaczep?

Link to post
Share on other sites

Klapka do kabury przyczepiana jest podczas zapinania na metalowy hak w kształcie litery U hak ten jest zamocowany w klapce na gumce chowa się sam a wysuwasz go D-ringiem widocznym na zdjęciu. Hak ten zachaczasz na tej gumie z napisem US.

Zatrzask na pas nie ma rzadnego zabezpieczenia poprostu jest tak ciasny, że amerykański pas nie ma prawa się przesuwać.

Pasek z napem służy do zakrywania komory gdzie znajduje się wycior.

Klapkę demontujesz ponieważ jest ona doczepiona do tego zaczepu, którym mocuje się kaburę na pasie. Żeby zrobić kaburę otwartą musisz mieć pasek do zrobienia kabury otwartej, bo w samej kaburze nie ma takiego (jest dostepny w opcji). Pasek można bardzo łatwo zrobić samemu z drobną pomocą kaletnika lub przerobic paski z innych kabur(takie dopinane na rzep). Choć akurat samą kaburę można bardzo szybko otwierać nawet z tą klapką.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

1. Alez ja nie mowie ze nie ma. Nie dosc ze sa to sa stosowane. Ja tylko mowie ze IMO sa niewygodne :)

 

2. Ciekawe linki... 2 kierujace do tej samej strony z fotkami SF, jeden niedzialajcy (chyba ze to moj fire wall), jeden do spiworow.... o, i jeden do kabur ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...